Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

    Де го туй Тико?
    ми те отдавна измряха със смъртта на храбрите..

    Еле, че Тико с вериги не съм виждал, от времето, когато тико такситата бяха като хлебарки в руска кухня..

    Те или си вървяха, или не вървяха въобще - вторите бяха повече, май..

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

      Ъхъ, предимство за предното предаване. Важи за всеки, който просто не умее да кара.
      Предното предаване има удивителната особеност недостатъчна управляемост. Поради което и прощава грешките на блондинките. С него те се чувстват сигурни, също както с олуейз с крилца.
      От тук нататък, обявявам цена 20 лева за отговор на дебилен пост. Колкото за детска учителка - не съм алчен.
      Обещавам да не демонстрирам отвращението си.

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

        Предното предаване има още едно, даже по-важно предимство - 15..20% надолу в разхода на гориво. Поради което се е и наложило, а иначе недозавиване и презавиване са неща, до които градският шофьор не иска и не му е работа се докосва. Блондинките са невинни.

        Стефане, отивай при Венци да искаш статус ТП. С тая тарифа ще спечелиш купища пари.

        Вени:
        Тикотата умряха със смъртта на силните. Такситата направиха по милион честни километра, повечето без ремонти по силовия агрегат. Поради което им фалираха и производителя.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

          От вериги стигнахме до Тико ,Голфове , леки коли и предно предаване . Имам една Импреза къда да и сложа веригите отпред, отзад или в багажника ,утре ще натовара веригите и на разходката ще намеря непобедимия баир и ще направя клипчета как се качва с вериги отпред и с вериги отзад ........
          Лудак

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            От вериги стигнахме до Тико ,Голфове , леки коли и предно предаване . Имам една Импреза къда да и сложа веригите отпред, отзад или в багажника ,утре ще натовара веригите и на разходката ще намеря непобедимия баир и ще направя клипчета как се качва с вериги отпред и с вериги отзад ........
            Ще се опитам да ти отговоря. Спарки поддържа мнението, че предния мост е слаб за използване на вериги, но не отрича, че е по-добре да бъдат поставени там. Сега друг е въпроса, дали на Импрезата ти каретата са по-здрави от на Поло примерно, но пък можеш да ги премериш и ако не са 1.41 с по-малък диаметър, то значи, че не са 2 пъти по слаби и можеш да рискуваш. Разбира се без да отчиташ материала, конструкцията или начина на изработка(ковани, ляти и пр.).
            Калните гуми са с големи грайфери и предразполагат към ударно зацепване при приплъзване. Когато е заледено или утъпкан сняг, където задните гуми не могат да помогнат(пързалят се) предните няма как да получат ударно натоварване, защото са с вериги, а те не предполагат газ до дупка и приплъзване с високи обороти.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

              Здравината на един вал на усукване зависи доста сложно от диаметъра му, а формулата на Спарки е далеч от истината. Иначе, не биха съществували кухите валове, например кардани и полуоси. А ги има. Аз имам даже кола, на която лявата полуос е плътна, а дясната - куха. На каретата пък диаметърът е вече съвсем далечно свързан със всякаква здравина. По-големите са почти винаги по-здрави, но само толкова.

              Въпрос на пътни условия е да дадеш на веригите газ до дупка и възможност да зацепят ударно към терена. Това го могат значително по-добре и от най-агресивните гуми, а в добавка - увеличават инерцията на колелата със собствената си маса, поставена по периферията.

              Ако досега не сте си го представяли, чупенето на елементи от задвижването става не с въртящия момент от двигателя, а главно с инерцията на по-слабо зацепените колела.

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                Казано е вече на предишната страница. На джипа веригите се слагат в багажника.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                  Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                  Ще се опитам да ти отговоря. Спарки поддържа мнението, че предния мост е слаб за използване на вериги, но не отрича, че е по-добре да бъдат поставени там. Сега друг е въпроса, дали на Импрезата ти каретата са по-здрави от на Поло примерно, но пък можеш да ги премериш и ако не са 1.41 с по-малък диаметър, то значи, че не са 2 пъти по слаби и можеш да рискуваш. Разбира се без да отчиташ материала, конструкцията или начина на изработка(ковани, ляти и пр.).
                  Калните гуми са с големи грайфери и предразполагат към ударно зацепване при приплъзване. Когато е заледено или утъпкан сняг, където задните гуми не могат да помогнат(пързалят се) предните няма как да получат ударно натоварване, защото са с вериги, а те не предполагат газ до дупка и приплъзване с високи обороти.
                  Ъ, не съм казал че предния мост не е за вериги. Изтъкнах нЕкои факти, поради които трябва да се внимава. Единственото, което твърдя е че средностатистически преден мост на джипка, предвидена да разчита или само на задния, или и на двата, е по-малко преоразмерен от средностатистически преден мост на средностатистическа кола с предно. Колата си даяни цял живот така. Джипка няма да изкара дълго. Ако не каретата - полуосите, ако не те - дифа.

                  Всичкото ми твърдение е че просто трябва да се внимава.

                  И Ясене, "формули" не съм давал. В предното изречение присъстваше думичката "грубо", което е несъвместимо с всякакви формули, освен нефелни статистически модели разни.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                    Една картинка за Стефан относно хъбовете
                    http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1400&bih=825
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                      На джипа в багажника се слагат само парчета от вериги. На танкистите им стигат. Освет тях: кислородни бутилки, кутии с патрони, консерви русенско, сандък с бинтове, буркан морфин, кутийки с игли и конци, кофа гайки, кесийка антибиотици, щанги, пожарогасители, и ако отане място - един с компас на дясната седалка, и съвсем от немай къде - един зад геврека на лявата.

                      А какво там за хъбовете? Няква реклама ...
                      Последно редактирано от Стефан; 18-12-10, 23:39.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                        Автоматичен хъб с опция за ръчно блокиране има ги по нисаните .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                          Мале, колко е напреднал света ... Плъзгащите валови муфи вече са хъбове, че даже има и различни ...
                          Мда.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                            Стефане , понеже темата е в подфорум Сузики да те питам нещо . Представи си , че по някакъв начин имаш Витара , къде би и сложил веригите при необходимост ?
                            Лудак

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                              Никога не съм можел да пия чак толкова, че да имам витара. Ма щом така - каква? Поне с рама ли?
                              Тогава тя е малко уазче, и значи веригите - отпред. По силата на рамата, не че мога да я правя парт-.
                              По останалите си свойства е просто угоена Нива, и пак нямам интерес.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос-поставяне на вериги при 4х4 на заден или преден мост

                                Стефане, витарника е с рама, проблемът е в крехката предница.

                                В голяма чуденка съм??!! Троша джипки от преди демокрацията и до сега вериги на таквоз возило не съм слагал. Даже и в багажника никога не съм имал, както каза колегата по-напред. Стигна ли до вериги на джипа значи е време за лебедки, джакове, трактори и т.п. Темата ми се струва безсмислена, ако видя джип с вериги сигурно ще се въргалям от смях.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X