Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Джимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Джимни

    Колеги здравейте!

    Твърдо съм се спрял на Сузуки Джимни трета генерация , но засега втора ръка. Ново малко удря от към петите 23-25 хил.лв.
    Засега проучвам силните и слаби страни на това „Животинче”, покупката сигурно ще е догодина и искам да имам някаква представа колко ще е голям филма.
    Имам наколко въпроса:
    Кой е по добрия вариант за двигател?
    дизел 1,3-65 к.с
    дизел 1,5-86 кс
    бензин 1,3 86 кс
    Основни неща които трябва да се гледат при покупката.
    Купе, двигател, и т.н.

    Основни характерни проблеми, които се проявяват с течение на времето.
    Мек или твърд таван.

    Конкретно съм харесал едно кабрио 2001 г., но има някои забележки:
    Мекият таван е доста зле поне според мен, варианта да се реставрира и поправя не ме устройва.
    Какви са цените на таваните мекия и твърдия вариант, къде могат да се намерят и естесвено цени.
    Левия стоп е леко счупен, варианта с тиксо не ми харесва.
    Гумите са му зле, там вече знам какви, но какъв е максималния размер(според завода са 205/70/15), който може да поеме нелифтнато Джимни говорим за 15 цола.
    Джимнито е на около 100 000 км.,закупено е от България ново.
    Според собственика са сменени задни карета, съединител преди около 1000 км. и разни др. глупости.

    Джимнито ще използва главно за града, леки ловни разходки и др. подобни, засега няма да се използва за тежки преходи.
    В последствие ще има и други въпроси.

    Изчел съм почти всичко тук написано за Джимни, както и във външни сайтове, но бих желал да получа и други мнения за да затворя окончателно кръга.


    Благодаря предварително.

    п.п. Към момента съм имал три автомобила с повише проходимост:
    Лада Нива 1990 г. - управлявана 3 г.
    Сузуки Гранд Витара 1992 г управлявана 3г
    Лада Нива 2004 управлявана 2г.
    Така, че нямам много опит с различни марки.
    Последно редактирано от _Константин_; 16-12-10, 12:10. Причина: Допълнение
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Сузуки Джимни

    Здравей колега притежавам вьпросния джип от 2 години. Определено до тук сам доволен от своя избор. Всеки си има някакви изисквания вьв своя избор. Доста неща смених по него и да ти кажа от кьм части нещата са си солени и все още трудно се намират. На мен сьщо ми беше гарантирано, че има сменени неща по джипа но се оказа, че не е така .Иначе животинката е малка икономична и се вре на всякаде. Не сьжелявам, че го имам напротив даже сам щастлив.Вьв вярна посока си трьгнал затваряй очите вземай ножа и режи дьлбоко и нема да сьжеляваш. Пьк каквото и да стане ще си помагаме нали затова е този форум. Хора сме.

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки Джимни

      То за ножа е ясна работата.
      Карал съм една скапана стара нива и една скапана Витара, които ме отказаха от джипките за около 4 години, но сега пак след новата нива пак нещо ме жегна от вътре и пак почнах да ходя и на лов - и си иска нуждата от малка компактна джипка.
      За тази на която съм се спрял засега,(не че съм се хвърлил да я купувам) ми е ясно че за 4 гуми, таван и др. подробности ей така за добър ден ще хвръкнат най малко 2000 лв.

      п.п. Колега vladogr3, ново ли си го закупил или 2-ра ръка и ако може да кажеш на каква цена.
      От къде купуваш резервни части?
      Последно редактирано от _Константин_; 16-12-10, 17:57.
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки Джимни

        Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
        Гумите са му зле, там вече знам какви, но какъв е максималния размер(според завода са 205/70/15), който може да поеме нелифтнато Джимни говорим за 15 цола....
        Здрасти и поздравления за страхотния избор.

        На въпроса. Вече три години карам с 215/75/15 без това да е наложило каквито и да било други промени по машината.

        Забележките са минимални; писал съм ги и в други теми, но ще повторя:

        1. Леко (със 100-200 Г/100 км) повишен разход на гориво;
        2. При мокър път и по-висока скорост хвърля по задното стъкло;
        3. Тъй като и резервната гума е от същия калибър, задната пръскалка не мокри добре задното стъкло.

        Но тези трите неща са прашинка в сравнение с многобройните плюсове на промяната. Впрочем, имам чувството, че промяна на размера на гумите в тези рамки е и заводски предвидена.

        Други неща няма да ти кажа, поне засега. Работата е, че съм маниакален фен на Джимнито и ако си отворя устата - няма спиране.

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки Джимни

          Дядо Ники, мерси за коментара и съветите, чел съм всички (поне така мисля) твои писания за Джимнито, които са доста полезни и изчерпателни.

          Кои модели са по-добри преди или след 2005 г.?
          Кое е по добре - ръчното или електронното управление на системата 4x4?
          Последно редактирано от _Константин_; 16-12-10, 18:30.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки Джимни

            Ами зверчето го взех тврьд таван мен това ме устройва та да немам главоболия с гюрука. Окачването е сьс цели мостове на пружини което не ти пречи ако си паралия след време да си го лифтнеш .A относно лада нива сьщо имам опит и с нея но мога само да кажа че всеки автомобил има свои качества и вьзможност.

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки Джимни

              Джимнито се вписва идеално в желанието ми да имам кабриолет и джип в едно.
              Резервните части от оторизиран дилър ли ги вземаш или от морги и/или поръчваш от интернет?
              Качествата на различните марки да не ги коментираме те са ясни.
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки Джимни

                Вземай рьчно това е моето мнение но все пак има и други колеги нека и те да си кажат мнението и акьл от мен веднага рьчни хьбове
                Последно редактирано от vladogr3; 16-12-10, 18:39. Причина: грешка

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки Джимни

                  Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
                  Кои модели са по-добри преди или след 2005 г.?
                  Кое е по добре - ръчното или електронното управление на системата 4x4?
                  Новите са по-добри. Моето Джимни е от новите - VVT. Разходът му на бензин е доста по-нисък от посочения в наръчника, а този наръчник е от 2004 год. Никакъв проблем няма с превключването на 4х4 или на бавни. Аз съм пристрастна, но това е и мнението на колегата zenit.
                  Виж тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=5209&page=1 В тази тема има доста неща за Джимни-тата. На мен ми беше много полезна.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сузуки Джимни

                    От моя пет месечен опит мога да кажа няколко неща и да допълня колегите изказали мнение до момента:
                    1.Дизеловото ще е по добър вариянт,виж и сравни въртящите моменти на изредените от теб двигатели!Моето е 1,3i и около 80к.с. ,а силата му идва при 4000об.Малко е лакомо и вчера му сложихме газов инжекцион на Ловато,а разхода е около 10л/100км газ на дълго.Сега оценявам предимствата на предишната ми дизелова печка...
                    2.Много повратлива и пъргава машинка с къси скорости,идеална за големия град-паркира се много лесно и за гората я бива-мушка се на невероятни места.
                    3.През локвите си хвърля вода и на предния прозорец,трябва да се внимава!
                    4.Според мен по-големите гуми ще изядат и малкия въртящ момент на бензиновия мотор,пак ще върви,но с компромиси.
                    5.Твърдия таван е по-добрия избор,но щом те кефи кабриото ти сам решаваш.
                    Прекрасен е избора ти за джипка!Мога още неща да споделя,но това е най-общото за сега.

                    П.П.И аз се блазня от идеята за по големшки гуми,но още проучвам нещата!Поздрави!
                    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сузуки Джимни

                      На Шуменското състезание ежегодно идват едни турци с две джимнита. Е, те са направени като за състезания, но съм учуден колко добре се справят с тежките терени. Та щом ще е за лов и лек офф-ще ти върши добра работа, нали е Suzuki

                      Само едно нещо не ми харесва-твърде са тесни и лесно се обръщат на страничен наклон. Така, че внимавай да не стане така:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PCА040041 (127) (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5236505

                      Но винаги има начин да се избегне гадния участък. Стига да не си го търсиш нарочно де
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сузуки Джимни

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:343.jpg
Прегледи:1
Размер:195.0 КБ
ID:5236507И според мен много добър избор, както всяко Сузуки впрочем.
                        По състезанията винаги ме изненадват приятно.
                        За дизела не знам нищо - бих избрал бензин.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:345.jpg
Прегледи:2
Размер:229.1 КБ
ID:5236506
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сузуки Джимни

                          Благодаря за снимките, но определено няма да го ползвам за състезания и да се обръщам по нивите.
                          По отношение на въртящия момент раликата е почти двойна между бензиновия и дизеловия мотор 110/200 нм.
                          Какъв е въртящия момент при малкия дизел 65 к.с. и какво производство двг-то? Но май моторчето идва слабо или греша!
                          За новите дизелови и безинови двг-та знам, че се поставят на доста сузукита,нисанчета, рена и дачии.
                          Май твърдият таван е по-разумното решение от към спестяване на допълнителни средства за подмяна на тавана, а и се предлага с климатик.
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сузуки Джимни

                            Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
                            Благодаря за снимките, но определено няма да го ползвам за състезания и да се обръщам по нивите.
                            По отношение на въртящия момент раликата е почти двойна между бензиновия и дизеловия мотор 110/200 нм.
                            Какъв е въртящия момент при малкия дизел 65 к.с. и какво производство двг-то? Но май моторчето идва слабо или греша!
                            За новите дизелови и безинови двг-та знам, че се поставят на доста сузукита,нисанчета, рена и дачии.
                            Май твърдият таван е по-разумното решение от към спестяване на допълнителни средства за подмяна на тавана, а и се предлага с климатик.
                            Силата на дизела е в ниските обороти и тези 65коня ще ги ползваш още при потеглянето,а ние нашите 80 и кусур коня при около 4000об/м.Мисля,че дизелите са френско производство и са комплектовани с турбо компресор.Не мисля,че ще е слабо дизеловото моторче,малко е по тежичко,но пък е доста икономично!Колегата Zenit именно такова кара и тунингова в последствие.
                            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сузуки Джимни

                              Общо взето с мненията и коментарите до тук, се затвърждава и моето мнение, независимо от двигателя (бензин или дизел), че джимнито е градски автомобил със сериозни оффроуд качества.
                              Единственния проблем е че много малко джимнита се предлагат на пазара и са разхвърляни в различни области на бг.
                              Защо оторизираните сервизи не предлагат дизелови джимнита?

                              За ново към момента не мисля, защото първо трябва да изчистя част от автопарка от подписа.
                              Последно редактирано от _Константин_; 16-12-10, 21:43. Причина: редакция
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X