Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да взема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип да взема

    Здравейте

    Колебая се какъв джип да взема. Джипа ще се кара предимно извънградско, през седмицата и евентуално по-черен път през уикенда(примерно за риба, до някоя хижа, зимата по снега... не става въпрос за някакъв тежък offroad).
    Изискванията ми са нисък разход(под 10), евтина поддръжка, задължително 4 врати, и възможно по-голям багажник...
    След доста, четене остана да избирам между следните модели - Kia Sportage, Honda CR-V, Toyota RAV4 имаше и други модели които изключих(Vitara заради не-доброто возене, Freelander заради големия проблем които имат и скъпия ремонт)
    И така, кое от изброените 3 ще отговаря максимално на изискванията ми?
    Бюджета които съм предвидил е 6 - 8 000

  • #2
    От: Какъв джип да взема

    Категорично Freelander. Да чупят раздатки, но всички от изброените имат недъзи, а кое е скъпото на Фрийлендъра точно?
    Поддържай известно време японски автомобил и после ела да кажеш, че Ленд Ровър са скъпи.
    Най-евтин за поддръжка от изброените, все още Нивата е по-евтина, икономичен, приличен двигател, приличен дизайн.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв джип да взема

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Нивата, приличен дизайн.
      Хихи думичките Нива и приличен дизайн ми се струва странно като комбинация и то в едно и също изречение

      Коментар


      • #4
        От: Какъв джип да взема

        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
        Хихи думичките Нива и приличен дизайн ми се струва странно като комбинация и то в едно и също изречение
        Явно е, че говорех за Freelander-a.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв джип да взема

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Категорично Freelander. Да чупят раздатки, но всички от изброените имат недъзи, а кое е скъпото на Фрийлендъра точно?
          Поддържай известно време японски автомобил и после ела да кажеш, че Ленд Ровър са скъпи.
          Най-евтин за поддръжка от изброените, все още Нивата е по-евтина, икономичен, приличен двигател, приличен дизайн.
          Точно раздатката е скъпа - на цената на целия бюджет.
          Няма нищо страшно вв поддръжката на японски автомобил - всичко се намира на нормални цени.
          Според мен и трите ще свършат работа, като имам лични предпочитания към CR-V.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Какъв джип да взема

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Точно раздатката е скъпа - на цената на целия бюджет.
            Няма нищо страшно вв поддръжката на японски автомобил - всичко се намира на нормални цени.
            Според мен и трите ще свършат работа, като имам лични предпочитания към CR-V.
            Я кажи колко според теб струва точно раздатката и да местим темата в раздела за вицове.
            6.000-8.000лв.???

            Знам за какво говоря. Поддържам няколко японски джипки, както и съм поддържал Ленд Ровър, от нов, цените, особено за определени неща са с драстични разлики.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв джип да взема

              Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
              Изискванията ми са нисък разход(под 10), евтина поддръжка
              Трудно за изпълнение,в реално време.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв джип да взема

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Я кажи колко според теб струва точно раздатката и да местим темата в раздела за вицове.
                6.000-8.000лв.???
                Не струваше ли 7000лв виското на Freelander? Имам такива спомени.
                А японски джип поддържам в момента и освен ако не се пазарува от Бултрако си е съвсем поносимо. Не мога да го сравнявам с Land Rover, защото съм нямал. Просто казвам, че няма нищо фрапиращо.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв джип да взема

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Не струваше ли 7000лв виското на Freelander? Имам такива спомени.
                  А японски джип поддържам в момента и освен ако не се пазарува от Бултрако си е съвсем поносимо. Не мога да го сравнявам с Land Rover, защото съм нямал. Просто казвам, че няма нищо фрапиращо.
                  Нещо спомените са ти от друг филм. Раздатката за Фрилендър (factory refurbished) е над 1000 и далеч под 2000лв. тук. Посочи за коя от горе-изброените японски е такава цената за заводски рециклирана, пред входната ти врата.
                  Когато цените на поддръжка (в това число части) са приоритет, англичаните са пред японците. Просто са по-близко, в пъти по-добре развита дилърска мрежа за (техните си) части на Острова и т.н. Да, нищо фрапиращо, просто в много случаи х2.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв джип да взема

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Явно е, че говорех за Freelander-a.
                    И аз реших, че има нещо гнило ама , иначе Фрито открай време ми е било фаворит за най-добре изглеждаща муцунка, не знам защо и мен ме е стряскало мнението на хора притежаващи за проблемите с виското при коли над 100к. То е и най-лесно и евтино за обръщане на волана, от което може да се спести още някой лев, или поне да се закупи по-нов екземпляр, но пак си изисква време и пари за тази манипулация. В този ценови диапазон са и Диско и Фронтера-дълги бази, достатъчно пространство откъм място според мен, имат си необходимите екстри(клима, АБС), и двете не са проблем с частите, АКО се закупуват от Англия(поне за Фронтерата обслужването с части купувани от България я прави екзотична, Диското по-малко). Иначе нисък разход не е точното определение за джип дълга база, макар че 2.2 на Опел и 2.5 на ЛР успяват да се доближат до 10/100(дори с галене на нпедала, спазване на ограниченията и 90 по магистралата спокойно и двете могат да паднат под 10). Като разход в пари продължавам да си мисля, че газифицирания двигател бие дизела, в моя случай 13-14/100 газ приравнено в пари към бензин прави 7,5/100 бензин, което мен ме устройва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв джип да взема

                      Когато и аз си търсех джип минах и през Freelander. Много ми харесва и си виках колко може да е скъпа раздатката. Проверих и от цената се отказах от модела. По спомен мисля, че беше 7000лв. Цена малко над 1000 няма да ме откаже толкова категорично (не съм проверявал рециклирани), но е напълно възможно да греша.
                      Под фрапиращо нямах предвид разликата в цените между производителите, ами по принцип. То ако ги сравним с руските ще излезе, че са безбожни
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв джип да взема

                        offtopic:
                        Не знам по кое време си се интересувал от Фрилендер, но мога да разбера, че впечатленията са ти такива. Когато карах Дифендър от нов, тогава представител беше Дару кар, Мото Пфое не бяха и чували за Ленд Ровър, нищо, че Форд беше откупил английската марка от БМВ преди почти петилетка. Говоря за 2000-2001г. Тогава да поддържаш Дифендър в България беше почти като да поддържаш S класа. Оттогава насам обаче много вода изтече.

                        Лесно може да проверите актуални цени, в ЛР форума има писано не малко по проблемите с раздатката, има и хора, които пазаруват части постоянно, за себе си или за други хора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв джип да взема

                          Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                          Здравейте

                          Колебая се какъв джип да взема. Джипа ще се кара предимно извънградско, през седмицата и евентуално по-черен път през уикенда(примерно за риба, до някоя хижа, зимата по снега... не става въпрос за някакъв тежък offroad).
                          Изискванията ми са нисък разход(под 10), евтина поддръжка, задължително 4 врати, и възможно по-голям багажник...
                          След доста, четене остана да избирам между следните модели - Kia Sportage, Honda CR-V, Toyota RAV4 имаше и други модели които изключих(Vitara заради не-доброто возене, Freelander заради големия проблем които имат и скъпия ремонт)
                          И така, кое от изброените 3 ще отговаря максимално на изискванията ми?
                          Бюджета които съм предвидил е 6 - 8 000
                          Лично на мен от изброените по-горе варианти най ми допада Киа Спортидж.Тя си е с класическото и доказано във времето парт-тайм задвижване,освен това си има и бавни скорости.Другите изброени са си 100% паркетници и от към задвижване и от към клиренс.Ако пък колегата желае фул-тайм задвижване и абсолютно тънка цена на подръжка,отговора е ясен-Лада Нива.П.П.Мога да му пратя на ЛС точно каква сума съм дал за подръжка на Нивата за 70 000км.Тук няма да я пиша за да не дразня колегите и да правим разни спорове.

                          Коментар


                          • #14
                            Само за раздатката ли говориш, или за виско муфата?
                            Но иначе дори ремонта да струва 2000 лв при цена на колата 6000 това си е 30% от цената за ремонт, а така и колата се оскъпява на 8000.
                            Ако е по-малко от 2000 да кажем че процентите са 25, пак не е малко... А това е проблем които рано или късно се появава при всички Freelander-и. Не е примерно да кажем с малко повече късмет при мен няма да го има... Така, че към цената просто трябва да се предвидят 2000 лв за ремонт...

                            Още нещо. Одеве гледах едни руски тестове на Sportage и там се видя, че Sportage е доста тесен от към разстояние между предната и задната седалка, като при малка лека кола... Това така ли е при RAV4 и Honda?
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-10, 09:14.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв джип да взема

                              Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                              Само за раздатката ли говориш, или за виско муфата?
                              Така, че към цената просто трябва да се предвидят 2000 лв за ремонт...
                              Рециклирана раздатка на Фрилендър струва 450 паунда,нова виско муфа най-много до 350 паунда така,че тези 2000 лв. където ги предвиждаш за ремонт ще ти стигнат и за двете.
                              А за Хондата разтоянието между предните и задните седалки е много голямо,говоря за ЦР-В,при РАВ-4 е по малко .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X