Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет чрез флашка от Глобул.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интернет чрез флашка от Глобул.

    При поредното плащане в офиса на Глобул ме кандърдисаха да подпиша нов договор, по-изгоден, според тях. Вместо месечни такси 48 лв. без ДДС за пет телефона, ми предложиха 30 лева такси за три телефона с ДДС, плюс безброй безплатни минути. А двете закрити карти и без това не ползвам.
    Идваме до важната екстра: получавам безплатна флашка с точене на безплатен интернет с незначително ограничение: след като навъртя еди колко си гигабайти, интернетът става по-бавен. А количеството е такова, че никога не мога да го надмина.

    Твърде голям подърък за Нова година. Дали няма някъкъв кюляф? Някой от вас има ли такъв план?

  • #2
    От: Интернет чрез флашка от Глобул.

    Аз използвам подобна врътка на Глобул, само че не с "флашка", ами през телефона. Работи.
    Хем аз съм си заръчал най-евтиния абонамент и интернетът става по-бавен след 10 мегабайта, т.е. веднага. Но на мен там бърз не ми и трябва, а на местата, където ми трябва, те все едно не могат да ми го доставят бърз по технически причини.

    А "флашката" се нарича gsm-модем.

    Коментар


    • #3
      От: Интернет чрез флашка от Глобул.

      Аз ползвам такъв интернет,но с отделен договор-24.00 лева на месец.2500Мб на MAX скорост,след тях минват на ниска предавка.Тегля 500-700Мб,но с 2G покритие,така че скороста пак е малка.А телефона отваря страниците 3 пъти по-бързо.
      Нищо не мога,и нищо не знам...

      Коментар


      • #4
        От: Интернет чрез флашка от Глобул.

        Удобно си е когато пътуваш и си с преносим компютър, да сложиш "флашката" и да имаш връзка с глобалната мрежа !
        Лично на мен ми допадат повече предложенията на WIMAX операторите, за 20лв. се предлагат ВЕЧЕ до 16 Mbps+TV(IPTV) неограничени тарифи откъм скорости или количество трафик !
        LZ1DVB

        Коментар


        • #5
          От: Интернет чрез флашка от Глобул.

          Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
          Удобно си е когато пътуваш и си с преносим компютър, да сложиш "флашката" и да имаш връзка с глобалната мрежа !
          Лично на мен ми допадат повече предложенията на WIMAX операторите, за 20лв. се предлагат ВЕЧЕ до 16 Mbps+TV(IPTV) неограничени тарифи откъм скорости или количество трафик !
          Или когато съм за гъби в Странджата. Оше не съм я получил флашката,де. Ще видим, ще споделя.

          А днес пак Глобул ми прави новогодишен подарък(без пари!) - безжичен телефон, работещ в радиус 800 метра от майката. Тънък, лек. Сега го включвам. С този телефон ще мога да водя междуградски, градски и международни разговори безплатно до 150 минути!

          Пък утре отивам да си взема джиесема Нокиа със скийн тъч, фотокамера 12 мб, клип със звук. Струва 10 лева с месечна такса пет лева.

          Ще надмина мутрите, които се фукат с два телефона. Само дет' нямам дебел ланец...

          Коментар


          • #6
            От: Интернет чрез флашка от Глобул.

            Аз в момента съм към М тел за 37лева; едно юесби„флашка“ с неограничен мобилен интернет навсякъде където Мтел има покритие плюс още едно безплатно юесби с 750мега байтаДемек докато си теглиш филми от едната флашка на единия лап топ женати може да си рови из сайтовете с другата флашка на другия лаптоп с 750 те.И всичко това мобилно за 37 лева.Аз не знам какво търсите в тоя Глобул аз съм в М тел откак съществува и съм коректен платец нямам ден закъснение в сметките и хората ме уважат башка към тях са и петте ни телефона.Поздрави
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: Интернет чрез флашка от Глобул.

              Споделете, след като дойдат сметките след промоциите, че и аз искам евтини екстри...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                Имам мобилен Глобул от близо година.Теглили сме дори филми и музика от торентсайтове.Бавничка е връзката ,но винаги я има,за разлика от предишния ЛАН.
                Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

                Коментар


                • #9
                  От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                  Първоначално публикуван от Симеон;1370881

                  Пък утре [B
                  отивам да си взема джиесема Нокиа[/B] със скийн тъч, фотокамера 12 мб, клип със звук. Струва 10 лева с месечна такса пет лева.

                  Ще надмина мутрите, които се фукат с два телефона. Само дет' нямам дебел ланец...
                  По-евтино е да си купя златен ланец!Телефонът НокиаN8 е унекален. Фотокамера 12 мб, с оптика Карл Цайс стъклена. Няма друг телефон с такава камера, който е на пазара от ноември. Сега цената: правилно помидлихте - 900 лева. Наистина започнаха да ми предлагат разни схеми, но когато ти дзават нещо по-евтино от колкото струва - бягай.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Интернет чрез флашка от Глобул.

                    Аз пък ползвам предплатена карта с интернет на Вивател. Цената е 30 лв за 1200MB и са валидни 4 месеца. Напълно са ми достатъчни за съботите и неделите, като стигат за разглежане на сайтове, влизането във форума, пращане на поща, скайп и още други без да се ограничавам. Единствено се ограничавам да не свалям филми и музика, защото ми се вижда безмислено през gsm-a. Като евтина алтернатива и то предплатена е най-добра от всички. Ползвал съм и на м-тел и на глобул. MTEL имаха по добро покритие по магистралата и по бърза връзка на повече места. Но там където ходя най-често на всички оператори е бавна. Единственото отвратително е дебилното отношение на операторите, които не могат да ти кажат точно кога ти изтича периода и невъзможността по друг начин да провериш. Всеки път ми го смятат някак на ръка, последната операторка даже ми каза, че броила дните :O, и при цялото това броене обърка с 1 месец датата пак, но ако сам си следиш горе долу кога изтича няма проблем - работи добре.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                      Вече съм с флашката на Глобул. Работи както с лапто
                      па, така и с настолния компютър. Като поставя флашката, е необходима една минута за опознаване и инсталация. Скоростта ме задоволява напълно. Какво спечелих:
                      1.20 лева за интернет по кабел
                      2.Преди плащах за пеет карти Глобул55 лв.месечна такса, сега 30 лева с еди какво си количество минути.
                      3.В гнездото на запалката поставям захранващото устройство на лаптопа, флашката и съм в мрежата. Сега ще разуча радиото на колата. В него има слот за карта памет DS, и гнездо за мини ЮСБ. Може би ще слушам компа през радиото?

                      Тази суутрин се включех за пръв път в "Коста" кафе, в залата за непушачи. Отлично качество и на нет-а и на кафето...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                        Търсеща натура си ти, Симо.

                        С радиото на колата, предполагам, нещата са така:
                        На SD картата можеш да си налееш музика и радиото да ти я пее.
                        В гнездото за USB - ще ти кажа, като си признаеш дали е мъжко или женско гнездо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                          Бачо Симеоне, това наистина ли си ти......много правописни грешки си започнал да правиш, откакто се обвърза с Глобул.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                            Пък утре отивам да си взема джиесема Нокиа със скийн тъч, фотокамера 12 мб, клип със звук. Струва 10 лева с месечна такса пет лева.
                            Да спамна малко и аз... Всичко това хубаво, ама не се подлъгвай много по тия мегапиксели на телефоните. Никое устройство, по което можеш да говориш, НЕ може да снима като хората - факт. Просто едно чипче по-малко от нокътя на кутрето и съответната му оптика няма откъде да съберат информация, с която да напълнят тия мегапиксели. Невероятните "резолюции" на всичките тия джаджи са най-вече маркетингов ход, а повечето пиксели само ти дръстят излишно картата и компа.

                            Направи си прост експеримент: заснеми едно и също нещо - най-добре пейзаж от прозореца, с повече детайли - на няколко различни резолюции, които ти предлага телефонът. После отвори картинките във Фотошоп и с Image Size интерполирай по-малките снимки до размера на най-голямата. Виж от коя резолюция надолу почваш да забелязваш разлика между нея и най-високата, като гледаш изображението на 100% увеличение. Е те там някъде ти е реалната резолюция на камерката.

                            Малък трик - когато се интерполират фотографии към по-голям размер, е по-добре да се прави постъпково, като всяка следваща стъпка увеличава обема на файла около 2 пъти. Например, за да вдигнеш един файл 1000х1500 пиксела (4.29 Mb) до 2000x3000 (17.2 Mb), не го прави на една стъпка, а първо увеличи до, примерно, 1500х2250 (9.66 Mb), и чак тогава до крайния размер.

                            Приятно забавление с технологиите!
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интернет чрез флашка от Глобул.

                              Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                              Бачо Симеоне, това наистина ли си ти......много правописни грешки си започнал да правиш, откакто се обвърза с Глобул.....
                              Бодо, една грешка много ли е? И то не по моя вина. За да не тревожа нежния слух на жена ми, докато слуша"Косопад" - турския сериал,ползвам гъвкава безшумна клавиатура. Та, тая проклетница има навика да удължава някои гласни.
                              еееее, ииииииииии, аааааааааа.Нааа!

                              Прочетох ти девиза, и той ме засегна. Макар че моите съселяни се гордеят с мен. Особено роднините.

                              По въпроса на Ясен: На някои животни в млада възраст трудно им се познава полът. Така например чак след 9 години хипопотъмът в берлинския зоопорк е опипан като женски. Сега ще му (Й) сменят името.

                              На Бадеф: Знам че телефонните пиксели не са истински, но ако сравняваме с 1,5 -2 отпреди година е по-добре. Че и немска оптика Zeiss.

                              И отговор на всички ви: Няма да купувам телефон, равен на 40 килограма сьомга. Стига ми флашката...
                              Последно редактирано от Симеон; 09-01-11, 17:44.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X