Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзва скоростния лост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзва скоростния лост?

    Това ми се случва за пръв път тая година,все едно е заварен.махнах маншоните и през купето полях с топла вода,всичко се оправи,но немога да поливам постоянно. Пуснах да се стича по пръта на лоста 100-тина грама нафта,няма ефект , после малко масло, пак нищо. Ако някой има идея как да си реша проблема,моля да пише. Миналата зима несъм имал никакви проблеми с лоста но от тогава минах през доста локви и рекички. къде може да е задържало вода?
    http://vbox7.com/play:398e8b82

  • #2
    От: Замръзва скоростния лост?

    WD 40-по принцип отблъсква водата,като я измества,по добре я покарай да загрее и после я напръскай обилно.

    Коментар


    • #3
      От: Замръзва скоростния лост?

      И WD 40-то няма да помогне. Това, че си го размръзнал с топла вода е още по-лошо. Долял си още вода вътве и пак ще замръзне и то по-яко. Щом си махнал маншоните опитай да извадиш и малкото маншонче най-долу на лоста. То или е скъсано или не е мушнато добре и от там след газене във вода ти е влязло вътре. Механизма на лоста е отделно от скоростите и няма мазане. Няма и къде да отиде водата след като вече е влязла. След това извади лоста. Ваденето става с натискане надолу и завъртане в посока обратно на часовниковата. Не се отвива болтчето от страни. След това трябва да извадиш водата от вътре и да подсушиш. Преди да го сглобиш трябва да напръскаш вече с WD 40 за да предпазиш от корозия и да върви по-леко лоста. По-лесно ще отстраниш водата ако повдигнеш предницата или спреш в наклон.
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #4
        От: Замръзва скоростния лост?

        Е на такива приказки се кефя. Точно и ясно.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Замръзва скоростния лост?

          Благодаря за точния и бърз отговор. Досетих се че вероятно от маншончето е влязла водата и за това като размразявах не наливах върху него а по напред върху самата кутия.
          Благодаря.
          http://vbox7.com/play:398e8b82

          Коментар


          • #6
            От: Замръзва скоростния лост?

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            WD 40-по принцип отблъсква водата,като я измества,по добре я покарай да загрее и после я напръскай обилно.
            Трънки, Откак застудя съм си къпал катинара на гаража сигурно вече 3-4 пъти обилно с WD40. Разбирай - вкарвам навсякъде, докато започне да тече чисто. Изкарва един ден, и на втория - същата история. Дано на колегата помогне де.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Замръзва скоростния лост?

              Аз не го ползвам ,но навремето в авиацията ,когато работехме на Малдивите, беше спуснато като указание профилактично да се пръска против корозия и едно от свойствата му беше, че измества водата защото има по голяма проникваща способност.Той е по скоро проникваща и почистваща течност.Смазочните му качества не са толкова силни.
              За смазка използвам неизпаряваща бяла грес на Кроонойл.

              Коментар


              • #8
                От: Замръзва скоростния лост?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Трънки, Откак застудя съм си къпал катинара на гаража сигурно вече 3-4 пъти обилно с WD40. Разбирай - вкарвам навсякъде, докато започне да тече чисто. Изкарва един ден, и на втория - същата история. Дано на колегата помогне де.
                Напръскай го с течна грес от спрей.
                Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                Opel Corsa 1.7д 98г

                Коментар


                • #9
                  От: Замръзва скоростния лост?

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  ... и едно от свойствата му беше, че измества водата защото има по голяма проникваща способност.Той е по скоро проникваща и почистваща течност.Смазочните му качества не са толкова силни.
                  Хм, това май изглежда като потвърждение на виждането ми по отношение на "вълшебния" флуид..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замръзва скоростния лост?

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    Механизма на лоста е отделно от скоростите и няма мазане...
                    На моята витара има мазане.
                    Щото съм налял едни 20-30 грама масло в кутийката на лоста. Но и маншончето е здраво, та не е влизала кой знае колко вода.

                    Лоста на раздатката си има мазане по принцип, механизма му е вътре в кутията, даже оттам си наливам маслото в раздатката когато се наложи. Та там няма смисъл да се "профилактира". Но пък ако и там е скъсано маншончето-става по-лошо-в раздатката вече няма масло, а боза.Провери и там.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замръзва скоростния лост?

                      Колега ,така и така си полял с топла вода що не вземеш да му прьснеш и малко и неразреден антифриз този метод за катинара определено помага така че нищо нети пречи да опиташ.При мен действа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замръзва скоростния лост?

                        Най-добрия вариант,който ще даде траен и положителен резултат си остава,разглобяването на детайлите,внимателното им почистване и подсушаване,след което смазване с графитна грес,която не се влияе чак,толкова от резките температурни промени.Лошото е,че в момента хич не за работа на открито,предвид ниските температури .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Замръзва скоростния лост?

                          Верно е ,но в момента предлагам решение саобразено с метерологичните условия.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замръзва скоростния лост?

                            Утре студ не студ , разглобявам. Лощото е че е неудобно местенцето за работа. Ще пиша до къде съм стигнал.
                            http://vbox7.com/play:398e8b82

                            Коментар


                            • #15
                              От: Замръзва скоростния лост?

                              Ела ми на гости в сервиза. Не знам дали пак ще се хвана да запаля печката, че днеска се усмърдях на ци...нин, ама поне ще си на завет. Пък и да ти видя физиономията.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X