Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене + бял пушек + няма гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Как така трета? За какъв мотор говорихме до сега? Не е ли за 3,1ТД, ВМ, на Гранд Чероки?
    Така е друже, няма грешка. Голяма каша е при кабелите - къде има лули, къде само обувки изхлузващи се от течението. За там имам и съмнения че ние сме изгорили тоя бушон при многократните манипулации около дюзите, ама вече не съм сигурен в нищо.

    Коментар


    • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

      Важното е, че победихте! Честито!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

        Утре ще споделя впечатление от паленето
        По моя си начин - с даване ръчно на втора си двига и 90-100 км/ч, за сега ми е достатъчно, като се пооправи времето и няма нужда от джип ще борим и температурния датчик
        Грандоман WJ 3.1 QD

        Коментар


        • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

          В крайна сметка какво направихте с пикаещите дюзи? И кой от кой маркуч тече нафта? Няма ли значение коя е умната дюза, защото по принцип 1- ва е умната на тоя мотор?
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

            Джипа си запали от раз сутринта без замисляне и само с едно подгряване и от четвърт оборот.
            Грандоман WJ 3.1 QD

            Коментар


            • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

              браво! кабелите за подграващите свещи явно са същата работа като на 2.5ВМ... не етрудно да се направи кабел, или да се разкарат "лулите" и да се сменят накрайниците само, с такива дето са понадеждни и поддатливи на преглед. миналата година си го направих кабела сам , че моят беше на дреп също. от тогава нямам грижи... някъде бях пускал снимки, ще ги потърся.


              п.с. : ето го кабела как го спретнах : http://www.offroad-bulgaria.com/show...779#post933779
              Последно редактирано от glinski; 05-01-11, 12:23. Причина: снимките, кабела, свещите...
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                Поздравления колеги за усърдните усилия.
                LAND ROVER DISCOVERY TD5 02'
                Mercedes CLK 270 cdi 02'

                Коментар


                • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Джипа пали. Резюме:
                  Запалителна система - изгорял бушон на свещ 1 и 2.
                  Горивна система - теч на нафта от маркуч и две пикаещи дюзи.
                  Това според мен са комплексните проблеми, след решаването на които джипа пали от четвърт
                  Считам че с обща помощ решихме този случай.
                  Истината е че ти сам си направи колата ,и нито една от нашите догатки не бе проблема.(теча на нафта).Браво.
                  grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                  Коментар


                  • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                    He, не е куртоазия! Имаше от всичко по малко и всички съвети бяха в моя помощ.
                    Моралната подкрепа още повече. Превърнахме проблема и в малко забавление.

                    Коментар


                    • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                      Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                      ... спира на 1800 оборота и около 60 км/ч, при 60 трябва да пуснеш газта, да се помолиш и да мине на 4-та и вдига 80...
                      А какво стана с невървенето? Оправи ли се? И то ли е било от въздух в горивната система?

                      А за умната дюза - сериозно, наистина ли е трета? Да не би мотора да е сменян? Има някой марки с същия мотор (Тойота май беше), където умната дюза е именно трета. Щото ако я сложиш тази дюза на друго място, едва ли ще запали.

                      П.П. Не каза дали сте ремонтирали пикаещите дюзи?
                      Последно редактирано от onufriz; 06-01-11, 21:21.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Запалителна система - изгорял бушон на свещ 1 и 2.
                        Горивна система - теч на нафта от маркуч и две пикаещи дюзи.
                        Това според мен са комплексните проблеми.
                        Мисля че точно бушоните (и на моя 1 и 2-ра са на 1 бушон) са проблемни и горят. Какво ли не се търси като имах същия проблем, накрая се оказа малко въздух тук там, но основно бушона за 3,4 и 5 и нямаше запалване, само 1 и 2 кашляха но не можеха да завъртят останалите 3 цилиндъра... и въздуха около горивния филтър и дюзите са основните причинители на непаленето на 3.1. Така че тия неща след като ги проверите, всичко трябва да е наред. Помпите и еку-тата са им корави, така че колегата kiki.t няма нужда да ни стряска, все пак 3.1 е корав, колкото и да не се харесва. А пикаещите би трябвало да са оправени, защото точно проблема с високите обороти (1800) най- вероятно е бил от тях.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                          Мисля че точно бушоните (и на моя 1 и 2-ра са на 1 бушон) са проблемни и горят. Какво ли не се търси като имах същия проблем, накрая се оказа малко въздух тук там, но основно бушона за 3,4 и 5 и нямаше запалване, само 1 и 2 кашляха но не можеха да завъртят останалите 3 цилиндъра... и въздуха около горивния филтър и дюзите са основните причинители на непаленето на 3.1. Така че тия неща след като ги проверите, всичко трябва да е наред. Помпите и еку-тата са им корави, така че колегата kiki.t няма нужда да ни стряска, все пак 3.1 е корав, колкото и да не се харесва. А пикаещите би трябвало да са оправени, защото точно проблема с високите обороти (1800) най- вероятно е бил от тях.
                          Не бе колега, никой не съм искал да стряскамПаленето ясно, че може да е от свещи, да смуче въздух като престои и тн.Ама аномалиите с вървенето(по-точно невървенето) ме насочват в тази посока(помпа и управление).А че ve37 е корава помпа-така си е.Но нека колегата покара и сподели сега дали колата вече и върви както трябва.Щото ако всичко е ок, трябва много да върви...
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                            Има някой марки с същия мотор (Тойота май беше), където умната дюза е именно трета.
                            Този мотор VM 3,1тд - се слага само и единствено на Jeep Grand Cherokee от 1999 до 2002. Разработен е на базата на 2,5тд , като е подобрен и му е добавен още един цилиндър.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              А какво стана с невървенето? Оправи ли се? И то ли е било от въздух в горивната система?

                              А за умната дюза - сериозно, наистина ли е трета? Да не би мотора да е сменян? Има някой марки с същия мотор (Тойота май беше), където умната дюза е именно трета. Щото ако я сложиш тази дюза на друго място, едва ли ще запали.

                              П.П. Не каза дали сте ремонтирали пикаещите дюзи?
                              Дюзите бяха качени на стенд, разглобени, почистени и регулирани да отварят на еднакво налягане. На две от тях почистване и регулиране не помогна поради голямо механично износване на цялата група разпръсквач - тяло, щифт. Намерихме читави втора употреба, профилактика на стенд, монтаж.
                              Относно не-вървенето, аз пробвах джипа след изчистване на проблема с паленето. Положението е същото, джипа не върви и се държи по същия начин.
                              Тук (според мен), трябва да се работи по тия +136*, които отчита компютъра. Процедурата предписана от Бош по отстраняване на този проблем е изпълнена до часта компютър.
                              Дали оригинално 3-та дюза е "умната" и за мен е въпрос.

                              Коментар


                              • От: Трудно палене + бял пушек + няма гориво

                                Според мен през някой от предните "животи" на автомобила е бил на ремонт при някой, който друго освен 2,5 ТДС не е правил, та той го е нагласил така.
                                На този мотор (531 OHV) "умната дюза" е на първи цилиндър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X