Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с улични животни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с улични животни

    Здравейте колеги,

    Обръщам се към Вас с молба за помощ.

    Значи имам следния проблем:

    След като паркирам колата си или джипа във вътрешния двор ми я нападат котки, да се топлят. Пропълзяват от долу под мпс-то и се сгушват до двигатела. Да де обаче докато се изкачат до двигатела стъпват по маркучите за вакумите, кабели и ги издърпват или късат. Вече три случая с джип-а ( скъдан кабел ABC, скъсан маркуч за вакумния дисконектор, изваден маркуч на дебитомера). На леката кола скъсан датчик на Хол. И тук идва за десерт следното........уличните кучета след като надушат котките и озверяват и започва една гонитба.....и резултата е следния: На Джип-а надъфкана пластмасовата декорация на калника(ДЗИ не плащали по каско щети от кучета!!!!!!Да са "живи и здрави" 1200 лв. каско и се правят за 90 лв.) . На леката кола Ксара Пикасо, след една такава гонитба, калник, пр.броня, капак. (тук късмет АЛИАНС!!!!!!!!Пичовете плащат ВСИЧКО!!!!!).

    Та това ми се случва вече втора седмица.

    Колеги имате ли идея как да прогоня ная напаст? Не искам да тровя животинките. Знам че има някакви пискалки или спрейове които ги гонят. ама не знам.


    Благодаря Ви.

    П.С. Не знам дали има и тема за застрахователите, кои са добри и плащат кои не стават. Но има идея да се предотвратят такива небивалици " Не плащаме щети от кучета"....а га зема парите?“.............
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

  • #2
    От: Проблем с улични животни

    Като спреш, наръси по мотора и наоколо финно смлян лют пипер. Просто идея.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с улични животни

      Хм, доста интересен проблем. (Е, на теб, подозирам, ти е повече неприятно, отколкото интересно...) Поздравления, че търсиш мирно решение! Тровенето така или иначе не би помогнало, да не говорим колко е отвратително от морална гледна точка, че и незаконно. Пискалките и спрейовете срещу кучета, за които се сещам, гонят на момента, което не ти върши работа. По-скоро някакъв препарат, който да ги отблъсква с миризма от колата. Ще се поразровя и ако открия, ще пиша пак.
      П.П. Абсолютно си прав за застрахователите.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с улични животни

        Формалин ще свърши работа.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с улични животни

          Здравейте колеги,
          има решения :
          - Мирни и законни:
          1. гараж - аз взех под наем;
          2. потърсете съдействие от ФЕДЕРАЦИЯ “ГРИЖА ЗА БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА“ или друга сродна;
          3. в скандинавските страни се продават електронни устройства за вграждане в моторният отсек, излъчващи различночестотни звуци или електрически разряди за прогонване на гризачи и хищници спящи при топлият двигател;
          4. Репелентите които вече препоръчаха колегите.
          - Нямам право да препоръчвам различни от "Мирни и законни"
          - При нас е разнобой - бабите оставят гранулирани храни за бездомните животни, а със съседите пръскаме за спасение от бълхите.

          Последно редактирано от divj; 16-12-10, 21:07.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с улични животни

            "...я нападат котки, да се топлят. Пропълзяват от долу под мпс-то и се сгушват до двигатела. Да де обаче докато се изкачат до двигатела стъпват по маркучите за вакумите, кабели и ги издърпват или късат. Вече три случая с джип-а ( скъдан кабел ABC, скъсан маркуч за вакумния дисконектор, изваден маркуч на дебитомера). На леката кола скъсан датчик на Хол. И тук идва за десерт следното........уличните кучета след като надушат котките и озверяват и започва една гонитба.....и резултата е следния: На Джип-а надъфкана пластмасовата декорация на калника..."

            Много апокалиптично си описал нещата.Не може да са толкова хищни животинките(сещам се как прасето изгриза един Трабант в "Чена котка,бял котарак").Спасението е единственно гараж.И при мен котките се качват на капака на колите на топло,и на улицата кучета ми припикават гумите,ама какво да направя-то и пиянките ги припикават. За захстрахователите съм съгласен с теб.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с улични животни

              Джипа доставих заедно с една монтирана електронна пищалка срещу нападение от гризачи.При нас също има котки , но изглежда тази честота ги прогонва. Опитай, не струва повече от 10 -15лв. Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с улични животни

                Защо формалин? Той човека иска да изгони гадините, не да се мумифицира?
                Според мен пък само руските и китайските методи са ефективни - ако не ги избиеш по някакъв начин, значи свиквай на тъжни гледки и на бъркане в джоба. Всъщност кардинално ще решиш проблема, ако екстрадираш бабите с пликчетата с гранулки: нема манджа, нема котарак, нема кучета, нема да ти светят ламБи по таблото като запалиш или да хвърчат косми от парното като го пуснеш.
                Вариант който видях наскоро - човека беше "завил" двигателя и всички кабели и маркучлета в двигателния отсек с 2 мрежи от рачило - като се провират, поне да не ги отскубват.

                П.П. Ако знаеш ефективна отрова, моля сподели че се интересувам. И засичам след колко минути ще е първия "природолюбител" дет' ще ме оплюе.
                Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
                MB W124 200TE 801-
                TLC LJ70 2,4TD 364

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с улични животни

                  Много е неприятно като ситуация. Ефективни са пиратките, докато се отучат .Периодично стряскане и няма да припарят до съответния участък. Зависи колко често се сменя популацията.Аз пълня двигателния отсек с празни шишета от минерална вода да не им остава място където да се мушнат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с улични животни

                    Ще допълня с пример за алтернативно решение:
                    Офиса на службата ми има около три декара двор. За охраната му се грижи минало през приют куче, кастрирано, маркирано и обезпаразитено. Хранят го колежките. Движи се свободно и не пуска други бездомни животни. Понякога обаче плаши клиентите. (закона за пълното щастие )

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с улични животни

                      Здравейте колеги,

                      Благодаря за отговорите. Да наистина гараж е идея, ама аз имам джип, две леки коли и бус......коя да прибера в гаража? За отрова не мисля. да завивам колата с покривало съм се замислял ама ми е студено. За пищялка да това е май решението. Ама къде се продават такива пищялки? Някой знае ли?


                      Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                      Джипа доставих заедно с една монтирана електронна пищалка срещу нападение от гризачи.При нас също има котки , но изглежда тази честота ги прогонва. Опитай, не струва повече от 10 -15лв. Успех!
                      Ама къде се продават такива пищялки? Някой знае ли?

                      Благодаря
                      VW Touareg R5 2005
                      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                      Ford Everest 2,5 2006
                      Крис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с улични животни

                        Аз скоро гледах такава пищялка на Бриколаж. Ама незнам дали ще стане на 12v.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с улични животни

                          Първоначално публикуван от 4e4i_0075 Преглед на мнение
                          Аз скоро гледах такава пищялка на Бриколаж. Ама незнам дали ще стане на 12v.
                          за 220v знам че има ама за 12v не съм виждал.
                          VW Touareg R5 2005
                          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                          Ford Everest 2,5 2006
                          Крис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с улични животни

                            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                            Джипа доставих заедно с една монтирана електронна пищалка срещу нападение от гризачи.При нас също има котки , но изглежда тази честота ги прогонва. Опитай, не струва повече от 10 -15лв. Успех!
                            Да, това върши работа...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с улични животни

                              Първоначално публикуван от kpaliev Преглед на мнение
                              за 220v знам че има ама за 12v не съм виждал.
                              Като има само на 220в. сложи най-малкия инвертор 220/12в. Това е най- лесно! Иначе някох трябва да каже каква честота най-мразят котките и тогава един генератор за тази честота на 12в.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X