Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер гуми за стандартна Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Размер гуми за стандартна Витара

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    Всичките са пресни, пресни . Заменени с оригинални испански.

    И да - ще опира на всякъде. Като пуснах един отвес от ръба на калника и се отказах, ще си я карам така. Малко се сее по пътя, ама явно така ще е. Щото да я снижа не мога, а рейка не ми се слага.
    Такива оригинални .... С този р-р гуми не би трябвало за ти опира никъде дори без лифт. Смени си средната щанга или я рециклирай и ще ти спре мърдането отпред . Това с отвеса , какво точно мериш ? Нали когато едната гума слиза , другата се качва и влиза навътре.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #92
      От: Размер гуми за стандартна Витара

      Тампонте ще се види колко време ще живеят. Надявам се да оцелеят .

      За слизането/качването на гумите - така е, ама има вариант и двете да се качат заедно нагоре . Примерно натоварваш багажника и минаваш през спящ полицай. При мен стърчат с по около 4см след ръба на подкалника. Множко ми се вижда. В сегашното състояние бъмп стоповете май ще спрат гумата преди да е закачила подкалника.

      За рециклирането на щангата - те нали са шарнири, и да ги рециклирам пак ще се движат по същият начин. Пък и моите са си здрави, не мърдат като се напънат. Та май няма смисъл в тая работа...

      Коментар


      • #93
        От: Размер гуми за стандартна Витара

        продадени ли са гумите и джантите ако не са дайте цена 0876744775 благодоря

        Коментар


        • #94
          От: Размер гуми за стандартна Витара

          Първоначално публикуван от kiril petrov74 Преглед на мнение
          продадени ли са гумите и джантите ако не са дайте цена 0876744775 благодоря
          Ни в клин, ни в ръкав?!

          Коментар


          • #95
            От: Размер гуми за стандартна Витара

            Аз съм с Витара 91г и съм с гуми 215/75/R15 и съм ОК c Malatesta Trac NT1

            Коментар


            • #96
              От: Размер гуми за стандартна Витара

              Колеги какъв е заводския /оригиналния/ размер на витара къса база 1.6 бензин 80 коня
              Последно редактирано от DIZELA_86; 14-12-14, 20:48.

              Коментар


              • #97
                От: Размер гуми за стандартна Витара

                195Р15 или 205/70Р15 зависи с кой мотор си и коя година.
                Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                Коментар


                • #98
                  От: Размер гуми за стандартна Витара

                  Здравейте, да посъживя малко темата

                  Изчетох де що имаше писано за гуми на Витара и се спрях на някиолко варианта. Витарата ми е къса база, 2.0 бензин, с 7см подложки отпред и пружини от лада отзад. В моемнта съм с 215/65/16 гуми за асвалт. Джантите са широки 7.5 инча, офсета не го знам, но предполагам, че са оригиналните. Понеже не ми се сменят джанти съм се спрял на гуми 16" размери 205/80/16 или 215/75/16. Според Примекс за моите джанти минамална широчина на гумата е 205, а препоръчителна от 215. Ще карам 50/50 асвалт и по "текезарски" неподдържани пътища. Понякога става доста кално, така че колкото по-"кални" гумите по-добре - в някакви размумни граници откъм разход/шум/вибрации и т.н. Та спрял съм се на следното:






                  Wrangler AT/S - 205R16 110/108S - 160лв
                  CONTINENTAL ContiCrossContact AT 205/80 R16 104T - 172 лв
                  General Grabber AT 205/75R15 97T - 149лв
                  General Grabber TR205/80R16 104T XL - 150лв
                  Kumho 205/80R16 104S TL Road Venture AT KL78 RFD E - 160лв
                  Hankook 205/80R16 104T XL Dynapro ATm RF10 - 148лв
                  Silverstone 215/75R16 103Q MT117 - EX - 172лв (тези ми изглеждат най-кални, но знам ли какъв разход ще даде

                  Коментар


                  • #99
                    От: Размер гуми за стандартна Витара

                    Щом мислиш за разхода, не си за този форум, купи си някоя таратайка и забрави за джиповете и черните пътища, цакай хасфалта и си свиркай.

                    Коментар


                    • От: Размер гуми за стандартна Витара

                      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                      Щом мислиш за разхода, не си за този форум, купи си някоя таратайка и забрави за джиповете и черните пътища, цакай хасфалта и си свиркай.
                      Прав си, забравяме за разхода. Идеята е, че джипа ще се кара в най-много 10см кал и от време на време по-дълбока локва естествено. В момента съм със зимни гуми и като се разкаля хич не се справят добре. Трябват ми гуми с които да си движа спокойно. Тия АТ който съм писал горе няма ли да драпат достатъчно в калта? Ако трябва да я държа в нас когато вали няма да правя компромис и ще си взема MT гуми

                      Коментар


                      • От: Размер гуми за стандартна Витара

                        [QUOTE=ikov;2786170] Идеята е, че джипа ще се кара в най-много 10см кал и от време на време по-дълбока локва естествено.

                        Кажи ако обичаш, как разбираш че калта е до 10см? Мериш я преди да минеш ли?
                        А относно гумите, Дуратрак може би.

                        Коментар


                        • От: Размер гуми за стандартна Витара

                          Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
                          Идеята е, че джипа ще се кара в най-много 10см кал и от време на време по-дълбока локва естествено.

                          Кажи ако обичаш, как разбираш че калта е до 10см? Мериш я преди да минеш ли?
                          Да кажем условия в които не затъваш по корем, но е кално.


                          Погледах малко видеоматериал из нета и се разубеждавам от AT гумите . Гледмам МТ и избора за моя размер не е много голям:

                          Silverstone 215/75R16 103Q MT117 - EX 164лв
                          BFGoodrich 215/75R15 100/97Q Mud Terrain T/A KM2 - 226лв
                          Maxxis 205/80R16 110Q TL TREPADOR - 194лв
                          Kumho 205/80R16 104Q TL ROAD VENTURE MT KL71 XL - 209лв
                          Hankook 205/80R16 104Q XL Dynamic MT - 215лв

                          Според вас 205 или 215 е по-добре? Аз всякаш съм по за 215 ... НО BFGoodrich ми идват с едно 200 лв над бюджета... Някой карал ли е със тия Silverstone? A от 205-ците съм по скоро за Kumho.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X