Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер гуми за стандартна Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Размер гуми за стандартна Витара

    Добре де, аз като сложих моите гуми(235/75/15, в сантиметри точно 74) защо ми опираха в рамата при пълен завой? Наложи се да слагам фланци за да оправя проблема. Оттам пък започнаха да опират заните гуми в калниците при по-голямо разчекване. Следва бодилифт за оправяне и на този проблем.
    Ма това вече съм го писал, и няма отговор...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Размер гуми за стандартна Витара

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Добре де, аз като сложих моите гуми(235/75/15, в сантиметри точно 74) защо ми опираха в рамата при пълен завой? Наложи се да слагам фланци за да оправя проблема. Оттам пък започнаха да опират заните гуми в калниците при по-голямо разчекване. Следва бодилифт за оправяне и на този проблем.
      Ма това вече съм го писал, и няма отговор...
      Слизах пак да меря гумите си (215 R 15 ) и след точно измерване установих ,че са 717 мм ...Извинявам се за грешката по-горе...Но изглежда да имам място за още един размер по-нагоре...Сега след лифта смятам да скачам на 235/75/15 ...
      Значи по мой извод гуми за витара без лифт до около 720мм може да се ползват...
      Последно редактирано от Петър Минчев - MaxBass; 11-08-11, 00:03.
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • #33
        От: Размер гуми за стандартна Витара

        Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
        Извинявай ,но ако не е тайна от къде и колко пари даде?
        Поздрави и честито!Изглеждат супер просто....

        231 лв парчето. Медина-мед, имат сайт и е-магазин.
        Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

        www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

        Коментар


        • #34
          От: Размер гуми за стандартна Витара

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Добре де, аз като сложих моите гуми(235/75/15, в сантиметри точно 74) защо ми опираха в рамата при пълен завой? Наложи се да слагам фланци за да оправя проблема. Оттам пък започнаха да опират заните гуми в калниците при по-голямо разчекване. Следва бодилифт за оправяне и на този проблем.
          Ма това вече съм го писал, и няма отговор...
          Спокойно и при мен беше така, явно има витари и витари

          Коментар


          • #35
            От: Размер гуми за стандартна Витара

            По скоро има гуми и гуми.
            Пример-Коко от Нови Пазар кара витарата си с "Медвед". Същото означение като моите, но са по-ниски. Поне със сантиметър, а може и повече.

            А ми дойде и друго на ума-при повечето сериозни гуми имаме блокчета които стърчат навън-на самото "рамо" на гумата. При мен именно те закачаха в рамата. Докато при обикновени(АТ, или направо шосейни)гуми-тези "копачки" ги няма, и гумата успява да се впише в пространството под калника без да опира никъде.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Размер гуми за стандартна Витара

              Има каране и каране.
              Сигурен съм, че при нормално и леко ненормално каране не опират задните гуми в калниците. При положение, че си с вартбурговите пружини.

              Коментар


              • #37
                От: Размер гуми за стандартна Витара

                То за какво ми са такива гуми, ако ще карам нормално...
                В задните калници опира при максимално разгъване на моста. Има и снимка, но вече не помня в коя тема я пусках.
                С боди лифта всичкото опиране изчезна.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Размер гуми за стандартна Витара

                  Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                  Спокойно и при мен беше така, явно има витари и витари
                  Според мен цялата работа нее от гумите а от джантите
                  898450701

                  Коментар


                  • #39
                    От: Размер гуми за стандартна Витара

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Добре де, аз като сложих моите гуми(235/75/15, в сантиметри точно 74) защо ми опираха в рамата при пълен завой? Наложи се да слагам фланци за да оправя проблема. Оттам пък започнаха да опират заните гуми в калниците при по-голямо разчекване. Следва бодилифт за оправяне и на този проблем.
                    Ма това вече съм го писал, и няма отговор...
                    Ти май беше със стандартните за витара джанти, докато колега е с някакъв друг модел, навероятно с различно ЕТ. Отделно, че може някой да е барал при теб или при него ограничителните болтове.
                    При мен положението е гуми БФГ АТ 235/75/15 на джанти с ЕТ +12. Опираха леко, коригирах ограничителните болтове(максимално ги развих) и сега не опират!
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #40
                      От: Размер гуми за стандартна Витара

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      То за какво ми са такива гуми, ако ще карам нормално...
                      В задните калници опира при максимално разгъване на моста. Има и снимка, но вече не помня в коя тема я пусках.
                      С боди лифта всичкото опиране изчезна.
                      Много хубаво, а сега не те ли гложди да сложиш едни 31-ци.
                      Ей тоя филм край няма.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Размер гуми за стандартна Витара

                        Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                        Много хубаво, а сега не те ли гложди да сложиш едни 31-ци.
                        Ей тоя филм край няма.
                        Не ме блазнят.
                        Блазнят ме 35-ци...
                        Ама кой ще ги върти.

                        Сериозно-замислял съм се, но и с тези витарата няма душа да върви, а какво остава да сложа още по-големи и тежки...

                        Сега се ослушвам за 4 читави основи, пак в този размер, да ги дам да ми залепят един хубав грайфер. Грайфера е по-важен от размера. Лично мнение.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Размер гуми за стандартна Витара

                          Аз по-често, да не кажа и основно закъсвам, когато остана по тумбак. Няма как като преди това е минал трактора.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Размер гуми за стандартна Витара

                            с навлизането на месец Септември зимния сезон идва неуморно
                            а аз си харесах няколко модела гуми но на тях размерите са :195/R15 ; 215/R15 ; 10/R15 та въпроса ми е може ли някой да ме светне колко са високи тия гуми че и трите размера нищо не ми говорят освен че са 15 цола
                            Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Размер гуми за стандартна Витара

                              Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
                              с навлизането на месец Септември зимния сезон идва неуморно
                              а аз си харесах няколко модела гуми но на тях размерите са :195/R15 ; 215/R15 ; 10/R15 та въпроса ми е може ли някой да ме светне колко са високи тия гуми че и трите размера нищо не ми говорят освен че са 15 цола
                              195/R15 -701мм
                              215/R15 - 734мм
                              за другото не знам Сметките са направени като е взето в предвид,че R е 82% както е по правило ,но често съм виждал R да отговаря на 80%
                              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                              Коментар


                              • #45
                                От: Размер гуми за стандартна Витара

                                Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                                195/R15 -701мм
                                215/R15 - 734мм
                                за другото не знам Сметките са направени като е взето в предвид,че R е 82% както е по правило ,но често съм виждал R да отговаря на 80%
                                това 734 мм е диаметъра ли?
                                Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X