Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер гуми за стандартна Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Размер гуми за стандартна Витара

    А дали с оригинални нивини джанти 16" с офсет +58(мисля,че беше такъв) и гуми 195-ци ,при пълен завой гумите ще опират в шасито? Иначе при проба със същите джанти и гуми 215/75/16, опират.С тези нивини джанти си мисля,че за опирането в рамата играе само ширината на гумата.

    Коментар


    • #17
      От: Размер гуми за стандартна Витара

      Колега, а ти представяш ли си как ще изглежда Витарата с тези "нивини" джанти и с гуми 195?!!! Извинявам се за спама!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #18
        От: Размер гуми за стандартна Витара

        Ще е уникална!!! Лагерна количка.
        П.П. Ако опират, ми изрежи го!
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Размер гуми за стандартна Витара

          Разубедихте ме ,варианта с джантите и гуми от нива отпада.

          Коментар


          • #20
            От: Размер гуми за стандартна Витара

            Аз карам с 215/R(82)/15 към 740мм са и са на ръба да опрат във веждата... Но с изглежда и стъпва добре с тях...Дори и след лифта мисля пак с такъв размер да карам лично аз(кал и тежки разходни не ме влекат)
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар


            • #21
              От: Размер гуми за стандартна Витара

              [QUOTE=MaxBass;1558211]Аз карам с 215/R(82)/15 към 740мм са и са на ръба да опрат във веждата...
              Това е добре като информация по темата,но... с какви джанти??

              Коментар


              • #22
                От: Размер гуми за стандартна Витара

                [QUOTE=Ruse;1558973]
                Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                Аз карам с 215/R(82)/15 към 740мм са и са на ръба да опрат във веждата...
                Това е добре като информация по темата,но... с какви джанти??
                Нз какъв им е офсета и широчината...Ще се опитам да проверя и ще пиша...Не са оригиналните мога да кажа засега само....
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • #23
                  От: Размер гуми за стандартна Витара

                  Ако са джантите от снимките на витарата, мисля че са 7,5Ж и ЕТ-15, приблизително, резервната ми е такава и е с гума 225/70/17, още не съм я слагал да видя как ще стои

                  Коментар


                  • #24
                    От: Размер гуми за стандартна Витара

                    След дълго чудене, днес сложих на моята витарка 225/75/15 и не опират никъде. Витарата ми е дълга база с оригиналните джанти. Гумаджията каза, че ако беше къса витара щели да опират... Гумите не са с агресивен грайфер, всесезонни тойо...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Размер гуми за стандартна Витара

                      Първоначално публикуван от FIKI_VIP Преглед на мнение
                      След дълго чудене, днес сложих на моята витарка 225/75/15 и не опират никъде. Витарата ми е дълга база с оригиналните джанти. Гумаджията каза, че ако беше къса витара щели да опират... Гумите не са с агресивен грайфер, всесезонни тойо...
                      прати му много здраве на твоя гумаджия защото моята витара е къса база и беше с 235/75/15 на оригиналните и пак никъде не опираха а нямам лифт или каквито и да било промени по окачването
                      Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Размер гуми за стандартна Витара

                        Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
                        прати му много здраве на твоя гумаджия защото моята витара е къса база и беше с 235/75/15 на оригиналните и пак никъде не опираха а нямам лифт или каквито и да било промени по окачването
                        дам това са всъщност 740мм и моите са толкова на къса база и няма проблеми...
                        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                        Коментар


                        • #27
                          От: Размер гуми за стандартна Витара

                          Предния уикенд сложих такива гуменки. Всякакви съмнения относно динамика и маневреност мигом се изпариха.



                          Не опират в рама или калник, но при завой, разстоянието между гумата и пластмасовия подкалник става стряскащо малко, не повече от сантиметър /видимо, не съм го мерил/.




                          Притеснението ми е ако срещна случайно в гората насрещно движещ се камък, дали случайно няма да събера подкалника и некоа друга ламаринка на едно място, но това бъдещето ще покаже.



                          ПС. Утре-вдругиден щяло да вали.
                          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                          Коментар


                          • #28
                            От: Размер гуми за стандартна Витара

                            Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                            Предния уикенд сложих такива гуменки.
                            Какъв размер са?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #29
                              От: Размер гуми за стандартна Витара

                              235/75 R15
                              Външния диаметър наистина е 74см.
                              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                              Коментар


                              • #30
                                От: Размер гуми за стандартна Витара

                                Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                                235/75 R15
                                Външния диаметър наистина е 74см.
                                Извинявай ,но ако не е тайна от къде и колко пари даде?
                                Поздрави и честито!Изглеждат супер просто....
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X