Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Мойте не са чак толко зле, ама като се има на предвид че са карани на кола 53 коня само в Лондон и околията.... И погледнато отстрани имат вид на 10 годишна вида стояла на слънце....Малоята не са мръднали а са една година по стари, всичките всесезонни.
    Утре ако не забравя ще ги снимам
    0-

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      А амортесьорите точно на тези коли как са?Да не са тръгнали?Прилича ми на характерни дефекти от тръгнали амортесьори,подобни съм виждал доста в монтьорската практика.Дори да е нова гумата дефектира от кофти тампони на амортесьорите или "тръгнали "такива.Не че "Нокиан"е гума и за мене,ма за един сезон да се спекат така....
      Всичките коли са купувани нови 2016 и това са последиците от от около 6-8к км зимен пробег сезон 2016-2017. А дали може да случаЕност точно па на колите с тези гуми да им изпуснат амортесьорите?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        На това прилича ,инаме за един сезон си е траги-комедия!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Всичките коли са купувани нови 2016 и това са последиците от от около 6-8к км зимен пробег сезон 2016-2017.
          Значи твърдо не са карани лятото?!
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Значи твърдо не са карани лятото?!
            Няма такова нещо! Гумите се сменяват в рамките на 2 седмици на всичките коли. Обаче едно важно уточнение относно това кога са слагани гумите! Тук:
            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Всичките коли са купувани нови 2016 и това са последиците от от около 6-8к км зимен пробег сезон 2016-2017. А дали може да случаЕност точно па на колите с тези гуми да им изпуснат амортесьорите?!?
            леко съм убъркал тайминга! Колите са купувани 2015, гумите са слагани ноември 2015 и де факто са на два сезона и около 10-14к (според мен това са си почти нови гуми - там където протекторът стои, дори на снимката се вижда че е като нов). В момента са за боклука, като в трагично състояние бяха още след първия сезон. Сега ги сменят... в същото време гудиърките са като нови!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Мдам, и аз заложих на гудиър ама е още рано за обобщения, макар че реално съм им навъртял вече 10хил.км до преди снега.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Въпросните да не са произведени в Русия?
                На моя стар RAV 4 Nokian-a SUV WR 3 са проиведени в Русия. (купени са в Германия - ами никакви проблеми)
                На новия h - оригиналните бяха Bridgestone All Wether - които останаха за летни. Новите зимни са Continental Winter Contact. CH-R си дойде оригинално с Yokohama G91 - които са по скоро летни... Зимните - понеже ги намерих на супер цена са Firestone Destination Winter.
                Но разликата в цените за размерите от 16, 17 и тези от 18... е меко казано драстична.
                2 теста (*вярно, че са тествани най-масовия размер за леките коли 205/55/16):

                1. Евтини зимни и летни с/у всесезонни от премиум сегмента
                http://www.autozeitung.de/billigreif...ch-109377.html

                2. Всесезонните през зимата
                http://www.autozeitung.de/ganzjahres...17-191293.html

                Подреждането изглежда така:

                1. Michelin CrossClimate
                2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
                3. BF Goodrich g-Grip All Season 2
                4. Nokian Weatherproof
                5. Uniroyal AllSeasonExpert
                6. Vredestein Quatrac 5
                7. Falken Euroall Season AS200
                8. Pirelli Cinturato All Season
                9. Hankook Kinergy 4S H740
                10. Toyo Celsius

                (лично аз бих избрал 2-та, Goodyear Vector 4Seasons ако трябваше да мина изцяло на всесезонни)



                Последно редактирано от ivied; 12-12-17, 14:56.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  1. Michelin CrossClimate - добра но се износва бързо (за отзад е супер)
                  2.
                  Goodyear Vector 4Seasons Gen-1 Много тиха, Драпа добре, във вода е зле (аквапланиг при над 100 ) също е супер за задни - изкара 100х. км. Gen-2 изглежда подобна
                  3.
                  BF Goodrich g-Grip All Season 2 - не съм карал
                  4.
                  Nokian Weatherproof - доволен, засега мина над 30х.км.
                  5.
                  Uniroyal AllSeasonExpert - също доволен,даваше признаци за по-износоустойчива от Нокияна, но биде срязана.


                  Да се има предвид, че почти не ползвам спирачки, аквапланинга, как тегли в сняг и шумът са ми най-важни
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Гуудияра вектор 4сезона ген2 карам, в кишата ми се стори със слабо сцепление в сравнение с чисто зимна гума. На сняг също за сега ги карах малко, сториха ми се близо до зимните гуми, но както споменах до сега за 10хил пробег съм ги карал предимно на сухо и топло, като се държат съвсем нормално. На мокро ми се струват малко по-зле от зимни и летни.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Няма такова нещо! Гумите се сменяват в рамките на 2 седмици на всичките коли. Обаче едно важно уточнение относно това кога са слагани гумите! Тук: леко съм убъркал тайминга! Колите са купувани 2015, гумите са слагани ноември 2015 и де факто са на два сезона и около 10-14к (според мен това са си почти нови гуми - там където протекторът стои, дори на снимката се вижда че е като нов). В момента са за боклука, като в трагично състояние бяха още след първия сезон. Сега ги сменят... в същото време гудиърките са като нови!
                      Следи ли се налягането в гумите ? Дали не са карани много меки ! Изяждането е от страни по протектора и ме навежда на тези мисли.

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Мойте Нокиян са всесезонни, опитах се да кача снимка ама форума не я иска... никога не са карани меки, цялата кола тежи 750 кила, и е 53 коня... колко са на паша не се знае. За разлика от тези на снимката нямам липсващи парчета но са видимо по износени в периферията... в средата имат бая повече грайфер, най вероятно така си се износват. Колата е с перфектно регулирана предница и всяка година си е минавала преглед в бая строг сервиз и са ми записвали стриктно в сертификата какви трябва да се прави, последно през октомдри и казаха че няма проблеми по окачването... Никога не са карани с над 120 километра в час, и не са виждали кой знае какви жеги... за ралика от Нокияна Всвесезинната Малоя дето я имам отзад е карана около 20000 като предни и още около 30000 като задни и се държът и изглеждат по добре макар и да са с една година по стари.
                        0-

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          Следи ли се налягането в гумите ? Дали не са карани много меки ! Изяждането е от страни по протектора и ме навежда на тези мисли.
                          Следи се - колите са с датчици. А и пак казва, в такова състояние са само гумите Nokian!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Макар че Нокиан явно се износват по-бързо, това е за сметка на отличното им пътно поведение. На сухо, мокро, сняг, заледен асфалт се държат почки еднакво добре. Така че, не ги плюйте прекалено.

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Колега прочети по горе... Пътното поведение е далеч от това на друга всесезонна гума, по евтина, карана на същата кола на същата ос в същите условия че даже на 80 процента по едни и същи улици и магистрали.... А и какво пътно поведение очакваме от гума дето и липсва половината протектор или е напукана на втората година...просто Нокиян не е това което беше.
                              0-

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                                Макар че Нокиан явно се износват по-бързо, това е за сметка на отличното им пътно поведение. На сухо, мокро, сняг, заледен асфалт се държат почки еднакво добре. Така че, не ги плюйте прекалено.
                                Не се износват - разпадат се! И то не бързо, а веднага! Колкото до "плюенето", аз споделям инфо от първа ръка със снимки, а не обичайното ЕЖК! Ако го приемаш като плюене, жалко за клечането ми по паркинга
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X