Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Всъщност да. Загледах се после и май пързалката беше за всички. Няма зимни, летни, есенни, пролетни гуми. 2 тона и половина по непочистен заснежен път са си шейна.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Да споделя едно интересно проучване, на което попаднах докато си пиех сутрешния чай и е доста в крак с тая тема и текущите условия. Предварително се извинявам на тези, които не четата английски, но нямам време да превеждам:
      http://www.fourwheeler.com/how-to/wh...or-driving-in/

      П. С. Тема на размисъл и за всичко, каращи зимата с кални джапанки...
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Не съм чел цялата тема скоро затова приемам и линк за отговор.

        Конкретно ме интересува марката COOPER и модела DISCOVERER AT3

        Въпроса ми е здрава ли е тая гума като борд? Пробива ли се лесно, и гърми ли при по-силен удар? Как се държи зимата?

        Питам защото карах А6 с гуми Малоя и тогава се видя как в началния бюджет на гумите в онзи размер, като качества са хубави, но като здравина не! Искам да не сгреша защото мисля да ги карам 2,5г и след това кофата. А реално през 20-30лв има предложения които ме разколебават. COOPER-а го купувам за целогодишно каране, както за лек офроуд(друсни полянка), така за 140км/ч по магистралата. Какво мислите при тия условия и тая цена най-вече?

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Дъвчем я 20 страници темата , ама....

          - с това болднатото съм абсолютно съгласен .
          - с останалото : има известен резон в използването на всесезонни ( обаче качествени) гуми , но много е важно колко е патил човек , за да избере дали да прави компромис или не.

          Аз на никой нищо не препоръчвам , но съм попадал във всевъзможни ситуации . Въртял съм се ( поради неподходящи гуми при все шофьорския ми опит , включително професионален) и зимно време на лед и летно време на дъжд . И отдавна съм стигнал до извода компромис с гуми да не правя . Животът ми е по- скъп от дебелината на портфейла .

          И тъй като темата е за всесезонни гуми и по повод на аргумента за "меките зими" и сняг чат- пат , само ще вметна : за 3 зими може да има само 7 дни сняг ,но човек се трепе не през всичките 7 дни , а веднъж . И когато това става И "благодарение" на компромиса , би било доста нелепо.

          Иначе всеки е свободен да прави собствен избор .

          Абсолютно си прав!!! Но компромиса не е в това да си вземеш едни хубави всесезонки от типа на Гудиър,Вредещайн или Ханкук. Компромиса е в това да си вземеш зимни гуми от типа на Тигър-Мигър и да си мислиш ,че спират по-добре от хубавата всесезонна /// Защото не е така.

          Между другото на моите Вредещайнки Куатрак им навъртях над 60.000 км.... и вече са 4-та зима. И са за смяна Стават за лятото /есента и пролета но вече са твърде износени /втвърдени за зимата/ Смисъл може да се ползват по южните части на България още няколко години но на север от София не стават. Това е като информация Границата им някъде е 50.000км пробег или около 4години. и вече са аут за зиамта, това като инфо за тези които се интересуват

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Евтините зимни, точно Тигар, също и китайките Рикен както и няколко други модела, баш си спират по-добре от куатрака на вредщайна. Да не казвам даже, че рикена работи по-добре зимата и от сноутрака, дето е баш зимна гума.

            Аз куотрак зимата не бих карал, пробвал съм два пъти и след седмица мъки го свалях. Вярно, тогава имаше сняг, не като сега, да се разлигави за седмица и после пак слънце...

            П. С. Куотрак с удоволствие карах лято, пролет и есен чудна гума, особено на мокър асфалт. В снега обаче е пълен "сещате се"
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              Евтините зимни, точно Тигар, също и китайките Рикен както и няколко други модела, баш си спират по-добре от куатрака на вредщайна. Да не казвам даже, че рикена работи по-добре зимата и от сноутрака, дето е баш зимна гума.

              Аз куотрак зимата не бих карал, пробвал съм два пъти и след седмица мъки го свалях. Вярно, тогава имаше сняг, не като сега, да се разлигави за седмица и после пак слънце...

              П. С. Куотрак с удоволствие карах лято, пролет и есен чудна гума, особено на мокър асфалт. В снега обаче е пълен "сещате се"
              ЗАрежи Чигар-Мигар, разказвай за 78-ците !

              При теб наваля ли, и как се държат, че това основно е проблема на унисекса ?

              ... е, и калчицата, но там е въпрос на избор дали ше се бухнеш нарочно.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 29-12-16, 13:12.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Преди доста години бяхме обули една служебна Астра с Вредщайн Куотрак 2, решихме че за Варна ще върши работа...Да ама беше супер зле, на лек наклон нямаше тръгване с два пръста сняг. Заплюл съм за проба Falken AS200 това за лек автомобил.
                подпис : Драги ми смехурко;))

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ЗАрежи Чигар-Мигар, разказвай за 78-ците !

                  При теб наваля ли, и как се държат, че това основно е проблема на унисекса ?

                  ... е, и калчицата, но там е въпрос на избор дали ше се бухнеш нарочно.
                  Виж в темата за АТ-тата, написах преди няколко дни подробни впечатления За момента няма още съвсем читав сняг, но пробвах на далеч по-неприятни условия. В калта не се бухам умишлено принципно. Само транзитно минаване през лека такава и няма проблеми за сега, ама и това май го писах в другата тема.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Не съм чел цялата тема скоро затова приемам и линк за отговор.

                    Конкретно ме интересува марката COOPER и модела DISCOVERER AT3

                    Въпроса ми е здрава ли е тая гума като борд? Пробива ли се лесно, и гърми ли при по-силен удар? Как се държи зимата?

                    Питам защото карах А6 с гуми Малоя и тогава се видя как в началния бюджет на гумите в онзи размер, като качества са хубави, но като здравина не! Искам да не сгреша защото мисля да ги карам 2,5г и след това кофата. А реално през 20-30лв има предложения които ме разколебават. COOPER-а го купувам за целогодишно каране, както за лек офроуд(друсни полянка), така за 140км/ч по магистралата. Какво мислите при тия условия и тая цена най-вече?
                    Търкалям такова "Дискавъри" за втора година. Монтирах ги през м.ноември 2015г. Първата зима - на практика нямам забележки. Добро поведение и на отъпкан сняг. В 30-40 см. сняг , включително на места навявания - без проблем. В "хубава" кал (гъста , "мазна" ) на практика , не съм ги пробвал. В друга , сравнително "лека" издрапах , дори и след опиране "по корем" . Здравина - не съм имал проблеми , но и не съм се катерил по скалите. След няколко изненадващи влизания в пътни дупки (при дъжд , "маскирани" като локви) - без видими проблеми.
                    Забележки: При движение в дъждовно време и навлизане в локви има осезаемо "дърпане" във волана. Пак при дъжд , по мокра настилка се усеща проблем със сцеплението при по-резки маневри (напр. при завиване с по-висока скорост) - това след пробег от около 20 000 км , през септември 2016г.
                    При първите леко "снежни" дни , сега - не виждам някаква негативна промяна , ама и снега при е все още символичен при мен. Имам планове за следващите дни да се разходя в посока в."Чумерна" и ако се осъществят и има някакви забележки , ще ги споделя.
                    Използвам ги на "Форд Маверик" (1994г.) , размер 235/75 r15.

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Благодаря! Дърпането най-често е от ширината на гумата. Лошото е че при мен ще е още по-широка.

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Повярвах на някои мнения в тази тема и обух МПС-тата с всесезонки. На Равката сложих Нокиан, но не съм я карал достатъчно, за да имам мнение. Интересно е за Сааба - сложих му преди месец супер евтини всесезонни Кимхо. И о, чудо - държат ката добре, както предишните зимни Нокиан. Та така, един глас за Кимхо.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Савов, да не говориш случайно за КУМХО?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Савов, да не говориш случайно за КУМХО?
                            Да.

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              Повярвах на някои мнения в тази тема и обух МПС-тата с всесезонки. На Равката сложих Нокиан, но не съм я карал достатъчно, за да имам мнение. Интересно е за Сааба - сложих му преди месец супер евтини всесезонни Кимхо. И о, чудо - държат ката добре, както предишните зимни Нокиан. Та така, един глас за Кимхо.
                              Абе за Самоков, си трябват май-май зимни... (аз дето съм един от привържениците на All Wether ), че си има як сняг...
                              Докато са нови "всички" вкл. зимните се представят добре, после (след 3-та година) им падат показателите... И аз съм с Nokian - ама за Алпите примерно експерименти не си правя - зимни. Виж за Пловдив примерно всесезонните вършат идеална работа.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Сметката е проста. Жена ми кара Равката и годишния пробег не надминава 2000 км. Аз карам към момента не повече от 10000 км. Не е оправдана покупката на по два комплекта гуми. До преди година минавах около 35 000 км годишно. Зимният Нокиан издържа 2 зими, като още след първата изглеждаше зле.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X