Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    За Nokian SUV WR 3 ли говориш? Защото моите "впечатления" са съвсем други...
    Но за да не се отколоняваме съществено от темата, която ако някой изобщо си направи труда да проследи от начало, ще забележи, че "впечатленията" са едно, тестовете и резултатите след подробни замервания съвсем друго...
    Работата ми в последните години ме научи да не обръщам голямо внимание на "личните впечатления" които освен субективни, са и повлияни от комбинации от почти и/или най-често случайни фактори и са далече от реалните/измерими показатели и резултати...
    За 2000 км. да се използват 2 комплекта си е просто... непрактично и/или прахосничество.
    иначе:
    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    В инструкцията на Рав 4 пише, че гумите на тоя автомобил са
    215/70/16
    или
    235/60/16
    Според разни гумени калкулатори разликата в диаметрите е 2 мм, което е пренебрежимо малко.
    На моето равче и летните, и зимните са от втория размер.
    Зависи за коя генерация RAV 4 се отнася за 3-та могат да бъдат и
    225/65/17
    за 4-та са 225/60/18 и т.н.

    Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
    Границата им някъде е 50.000км пробег или около 4години.
    Това е абсолютния максимум вече, и се отнася за почти всички гуми. (вкл. летни, зимни)

    Първоначално публикуван от Rins Преглед на мнение
    Четох,рових но никъде не видях отзиви за Tiger Cargospeed all seazon.
    Няма и как да намерите... Май няма и защо да търсите. Подобни марки освен относително по-ниска цена не предлагат нищо... Но съпоставени с качествените си е просто загуба и риск.

    И да, припомня само, нещо, което колегата много точно е предал с мнението си тук:

    Първоначално публикуван от zlobil81 Преглед на мнение
    Отделно стигам до извода че една марка и модел размер 17 например, няма абсолютно нищо общо със същата в размер 19 и имат тотално различно поведение особено на различни коли.... Тоест трябва да се тества и сравнява конкретна гума на конкретна кола и без предубеждения.
    Последно редактирано от ivied; 10-12-17, 12:43.

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Подобни марки освен относително по-ниска цена не предлагат нищо... Но съпоставени с качествените си е просто загуба и риск.
      Нидьей тъй. Аз помня времената, когато подобни коментари имаше за "Тойота" - кво аджеба предлага тая жълтурска марка повече от триото "МРецедес"-"БеЙМВье"-"ФаЛВье" освен по-ниска цена (такава беше - пробиха с ниски цени). Пък и днес се чуват все още такива коментари за южнокорейските марки. Евтините марки трябва да се пробват, току-виж някоя се оказала андерсеновото "грозно патенце".
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        На служебния бус купиха Нокиан зимни ,с много як и агресивен грайфер,предните са с посока ,задните не .Четирите са купени преди 3 месеца.Добри гуми са ,но сравнени с Nexen AT2 Rodian ДОТ 2015 година ,са направо смешни по всички показатели и терени досега ,без извън пътя,там буса не може."Nexen"ги купих за проба като размер 235/70/15 да видя Фронтерата как ще е с по-тесни гуми,защото другите 2 комплекта са 265/70/15 ,"БриджстоунДуелер" за лятото и 31ци Гудрич АТ за резерва , доста стари вече ,независимо че са 8мм. грайфер.Досега съм карал само265/70/15."Nexen"ме изненада супер.Нокиан при минаване през по-големи локви с по-висока скорост по магистралата ,теглят много лошо,трябва да стискаш волана като на джуган,при "Nexen" те тоя проблем го няма,не усещат локвите почти,като шум също са много по-добре,за буксуване пак нямат сравнение.Мек каучук и добра шарка ,това е важно за зимата и минусовите температури.Що се отнася за всесезонни гуми,за мене такова понятие няма.Лично мнение.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Нидьей тъй....Пък и днес се чуват все още такива коментари за южнокорейските марки. Евтините марки трябва да се пробват, току-виж някоя се оказала андерсеновото "грозно патенце".
          Е, кой е казал, че корейските са евтини? След Hankook, вече и Valken, и Nexen се появяват доста често и в тестове, и по пътя... Но сравненията все още няма как да са в тяхна полза, на фона на опита, иновациите и инвестициите в разработката, технологиите и т.н. при "големите" Continental, Goodyear, Dunlop, Pirelli и т.н.
          Корейците няма как да изостават... говорех за разни като Avon, Nankang, Goodride, Star, Tristar и т.н.
          Последно редактирано от ivied; 10-12-17, 12:44.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Точно по тестове ни предлагат едни класирания по измерими показатели, но тия показатели в ежедневието много несе усещат.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              И пак точно по тестове започнаха да се появяват положителни оценки за разните китайски нискобюджетни гуми, разбира при условие ниската им цена. Което идва да покаже, че реализират напредък.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                За Nokian SUV WR 3 ли говориш? Защото моите "впечатления" са съвсем други...
                ......:
                За Nokian WR D3 или D4, на лека кола Saab 9-5.
                А днес тествах всесезонните Нокиан на Rav4. Добро представяне по заледените улички.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Уважавам много скандинавските продукти във всички сфери на живота, които съм пробвал, но Nokian ми се срутиха в очите! 3-ма колеги, под вербовката на пича, който обгрижва колите ни, си взеха някакви зимни нокианки, за разлика от нас, които заложихмена изпитаните гудиърки (и двата модела са най-високият клас на съответният производител) и още в края на зимата гумите им изглеждаха като варени в киселина - протекторът се разпадаше буквално. Сега се молят да им одобрят 600 лв. да си ги сменят и имам силни подозрения, че ако не им ги одобрят, ще си ги извадят от джоба... Ако се сетя утре, ще ги снимам - трагедия. Колите са абсолютно еднакви и прибл. еднакъв пробег...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Миналата година и аз попадах на такива случаи на разпадащ се протектор при Нокиан и затова реших да заложа на Континентал. Какъв пробег имат въпросните гуми?
                    Subaru Legacy 2.5
                    Suzuki GS500 E

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Уважавам много скандинавските продукти във всички сфери на живота, които съм пробвал, но Nokian ми се срутиха в очите! ...
                      Въпросните да не са произведени в Русия?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Колеги и аз на бойното Сузуки суифт дето се кара само в Лондон съм със всесезонни, Малоя отзад на 3 години и Нокиян отпред на 2... Какво да кажа за тук вършат перфектна работа ама Нокияна определено е по зле. Още от нови на сухо не ми харесаха а на две години и около 30000 километра изглеждат в пъти по зле от Малоята.... Напукан калчук като на 10 годишна гума... И да руски са...
                        0-

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                          Колеги и аз на бойното Сузуки суифт дето се кара само в Лондон съм със всесезонни, Малоя отзад на 3 години и Нокиян отпред на 2... Какво да кажа за тук вършат перфектна работа ама Нокияна определено е по зле. Още от нови на сухо не ми харесаха а на две години и около 30000 километра изглеждат в пъти по зле от Малоята.... Напукан калчук като на 10 годишна гума... И да руски са...
                          Щото не четете пътеводните за това теми във форумЪт: гуми се кОпуват задАлжително нови и се фъргат на края на `секи сезон! Толкоз! Животът им (според форумЪт) е един сезон, не година, а с.е.з.о.н.!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Неприятно съм изненадан от споделеното за нокиан, от 2010-та за три години карах зимни нокиан и до сега споделях позитивния си опит. Карах ги целогодишно.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Въпросните да не са произведени в Русия?
                              Ами не - гордо се мъдри надпис Made in Finland. Въпреки, че бранд който държи на името си не трябва да допуска драстични разлики в качеството, независимо от това къде се произвежда. Иначе ето нагледен материал:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nokian.jpg
Прегледи:1
Размер:543.3 КБ
ID:5775544

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nokian2.jpg
Прегледи:1
Размер:568.3 КБ
ID:5775545

                              Пак да уточня: от 10 коли, 3 са с такива гуми и всичките са в това състояние, за разлика от другите, чиито гуми са си напълно ОК. Тоест вероятноста каращите ги да са го причинили само точно на тези е малко вероярна...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                А амортесьорите точно на тези коли как са?Да не са тръгнали?Прилича ми на характерни дефекти от тръгнали амортесьори,подобни съм виждал доста в монтьорската практика.Дори да е нова гумата дефектира от кофти тампони на амортесьорите или "тръгнали "такива.Не че "Нокиан"е гума и за мене,ма за един сезон да се спекат така....
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X