Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Те това нещо е статистиката - при един и същ резултат един казва, че едната гума спира по-добре от другата, друг, че СУВ спира по-добре от седан.
    Пък истината е, че гоУемия гоУф е по-кола от Мерцедеса

    Иначе като си на зор - караш с каквото има, и променяш стила си... Някои тук явно не са карали с дървени гумички навремето (зимни - това е измислица на капиталиститИ А като успееш да набараш веднъж на десеттина години Вида-Спорт и света ставаше не чак толкова черно/бял (т.е. - цветен )...

    Никой не казва, че не можеш да караш с всесезонни. Никой не казва, че не можеш да караш и с летни гуми - колега с 4х4 лек автомобил (че и над 330к.с.) така си кара цяла зима...
    Всеки си решава сам...

    П.С. преди два дни ми се обадиха, че са пристигнали гумите ми... Избора бе - джанти BROCK RC-25 - 18", NOKIAN WR SUV 3, датчици Шрадер... Смяната на комплектите мога да си я правя сам... Датчиците нямат нужда от обучение (регистрация в компа е нужна само ако сложиш датчик на резервната гума)..
    И сметката излезе - вместо да взема комплект зимни или всесезонни 20" (оригиналните летни са ми такива), за подобна сума взех комплект джанти/гуми/датчици, и то с по-подходящия за зимата 18" размер....
    Така, че няма универсално решение...
    Последно редактирано от slowtraveler; 25-10-14, 16:54.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Нещо интересно:



      А къде ли са всесезонните? някъде по средата или ... ?

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Тук има интересна статия:
        http://www.rezulteo-shina.ru/polezna...iny-zimoy-5321
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Те това нещо е статистиката - при един и същ резултат един казва, че едната гума спира по-добре от другата, друг, че СУВ спира по-добре от седан.
          Пък истината е, че гоУемия гоУф е по-кола от Мерцедеса

          Иначе като си на зор - караш с каквото има, и променяш стила си... Някои тук явно не са карали с дървени гумички навремето (зимни - това е измислица на капиталиститИ А като успееш да набараш веднъж на десеттина години Вида-Спорт и света ставаше не чак толкова черно/бял (т.е. - цветен )...

          Никой не казва, че не можеш да караш с всесезонни. Никой не казва, че не можеш да караш и с летни гуми - колега с 4х4 лек автомобил (че и над 330к.с.) така си кара цяла зима...
          Всеки си решава сам...

          П.С. преди два дни ми се обадиха, че са пристигнали гумите ми... Избора бе - джанти BROCK RC-25 - 18", NOKIAN WR SUV 3, датчици Шрадер... Смяната на комплектите мога да си я правя сам... Датчиците нямат нужда от обучение (регистрация в компа е нужна само ако сложиш датчик на резервната гума)..
          И сметката излезе - вместо да взема комплект зимни или всесезонни 20" (оригиналните летни са ми такива), за подобна сума взех комплект джанти/гуми/датчици, и то с по-подходящия за зимата 18" размер....
          Така, че няма универсално решение...
          Честито ако си взел NOKIAN WR SUV3 си взел един хубав модел ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ. КОИТО ВИ говоря от сумати време че тук както и други всесезонки ви ги продават за Зимни ... но не са Те са по-добри

          УСПЕХ

          http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-wrg3/

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            NOKIAN WR SUV3 според това http://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-wr-suv-3/ е зимна гума
            NOKIAN WRG3 http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-wrg3/ e всесезонната
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Само не разбрах защо от тема за обсъждане на Всесезонните гуми се превърна в тема с плюене срещу тях? При това с аргументи, това е така защото един гоУем майстор ми каЗа

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Само не разбрах защо от тема за обсъждане на Всесезонните гуми се превърна в тема с плюене срещу тях? При това с аргументи, това е така защото един гоУем майстор ми каЗа
                Ми щото доста колеги ги сърбят клавиятурите.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ми щото доста колеги ги сърбят клавиятурите.
                  Ти хич не се обаждай, защото твоите BFG AT изобщо не се класират в тази тема. Ако и да се пишат всесезонни, на сайта на производителя те са в раздел "Off road tires", където и Mud-Terrain T/A KM и КМ2 ги водят "всесезонни".

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Само не разбрах защо от тема за обсъждане на Всесезонните гуми се превърна в тема с плюене срещу тях? При това с аргументи, това е така защото един гоУем майстор ми каЗа
                  В същност, аз "плюене" не видях. Основният спор е по линия на напъните на Пенчо да прокара BFG-то като универсалното решение. По отношение на баш всесезонните шосейни гуми виждам само съмнения доколко е възможно да се постигне такава универсалност на материала и шарката, че гумата да става за всичко. Според мен такива съмнения са си напълно уместни в темата, освен ако не искате да я обявим само като тема за хвалебствия.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-10-14, 18:44.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Ти хич не се обаждай, защото твоите BFG AT изобщо не се класират в тази тема. Ако и да се пишат всесезонни, на сайта на производителя те са в раздел "Off road tires", ктъдето и Mud-Terrain T/A KM и КМ2 ги водят "всесезонни".
                    Абе стига сте гледали по сайтове! Имате ръчички - пипайте, имате крачета - карайте.
                    А къде и какви ги 'водят" -хич не ме вълнува.
                    п.с. Все още си мисля, че Венци направи този сайт за споделяне, а не за дрязги и надприказване.

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ... NOKIAN WRG3 http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-wrg3/ e всесезонната
                      Ето една американска оценка на WRG3. Не особено ласкателна, за разлика от мнението на същия автор за предшественика й WRG2.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Абе то така както е тръгнало, само с зимни и летни няма да се размине. За тези дето карат в гората ще трябват и кални
                        Та това е най-добрия вариант, ако искаш да знаеш, че във всеки момент имаш точната гума. 3 комплекта по 800 лв на комплект (в най-добрия случай) и още малко за сменянето им...
                        Иначе, всеки си преценява как и къде кара и кои гуми за него са тези които му вършат работа.
                        Аз също съм с всесезонни Pirelli Scorpion и си ми вършат работа. В снега включвам 4х4 и си върви стабилно, когато трябва да спре спира. Като е заледено внимавам повече, но то като е лед каквато и гума да имам, не бих разчитал само на нея...

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Абе то така както е тръгнало, само с зимни и летни няма да се размине. За тези дето карат в гората ще трябват и кални
                          Та това е най-добрия вариант, ако искаш да знаеш, че във всеки момент имаш точната гума. 3 комплекта по 800 лв на комплект (в най-добрия случай) и още малко за сменянето им...
                          Иначе, всеки си преценява как и къде кара и кои гуми за него са тези които му вършат работа.
                          Аз също съм с всесезонни Pirelli Scorpion и си ми вършат работа. В снега включвам 4х4 и си върви стабилно, когато трябва да спре спира. Като е заледено внимавам повече, но то като е лед каквато и гума да имам, не бих разчитал само на нея...
                          Въпреки че рядко ми се налага и до момента винаги съм ползвал АТ гуми за разходки извън пътя вече си купих трети комплект джанти именно с такава цел . С двете си ръце и с крачетата си обаче гласувам че няма нищо по-хубаво от зимната за зимата . Тази пролет след като трябваше да сменям зимните си купих Ханкок Дунапро .Мисля да пробвам до първи сняг да карам с тях ,но почти 100 % съм сигурен че ще се наложи смяна . Спора иска да докаже че само един модел и вид кола и гума могат да се произвеждат и продават . Ама както има кабриота които дават кеф лятотото за зимата не са най-подходящи. Така е с абсолютно всичко има си точно предназначение . Всичко комбинирано е компромис с нещо . Колкото по-бързо мнозина стигнат до този извод толкова по- бързо ще започнат да решават много от проблемите които сами са си създали. Добра домакиня и манекенка са рядка и много скъпа находка така че .................................................
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Хубавата Зимна гума е по-добра от летни и всесезонни при Студено време (отрицателна температура!) и сняг/лед! Хубавата лятна гума също е много по-добра от зимната, че и от всесезонната при Високи температури сух асфалт или в някой случай мокра настилка!
                            Сега остава да се спомене, че в България средните температури зимата са около Нулата (често и над нея), сняг и лед по пътищата не е да няма, но далеч не е като в северните страни - по-често пътя е мокър.
                            Та затова и всесезонните са не лоша алтернатива - не сменяш по два пъти в годината гуми, във всякакви условия си Подготвен за пътя (че съм пробвал зимата с летни, а и лятото със зимни не е ОК). Не съхраняваш втори/трети чифт гуми (имаше един момент в който и двете коли (моята и на жената) бяха с два комплекта) което заема място.
                            И всичко това при доста добри параметри като спирачен път, управляемост, сцепление, комфорт...

                            Та за финал, Да Всезезонните са компромис, но за мен те са Добрият компромис!
                            Та дайте по-темата - кои от "компромисните" гуми са по-малкият "компромис" (кои са по-добрите), споделяне на личен опит, съвети, цени и наличности... все в този дух
                            Успех

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Та дайте по-темата - кои от "компромисните" гуми са по-малкият "компромис" (кои са по-добрите), споделяне на личен опит, съвети, цени и наличности... все в този дух
                              Eто по темата. Това тук
                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Тук има интересна статия:
                              http://www.rezulteo-shina.ru/polezna...iny-zimoy-5321
                              според мен не е вярно:

                              Статья затрат 4 летних шины 4 зимних шины 12 всесезонных шин
                              Шины (1) 470 € 473 € 1 798 €
                              Диски (2) 486 €
                              Замена (3) 130 € 130 €
                              Монтаж и балансировка (4) 149 € 149 € 224 €
                              Расход топлива(5) 4 101 € 4 155 € 8 639 €
                              Итого 10 243 € 10 661 €
                              (Источник: Touring Club suisse)
                              (1) Срок эксплуатации: 6 лет или 90 000 км; 45 000 км для летних и зимних шин, 30 000 км для всесезонных шин.
                              (2) 4 алюминиевых диска.
                              (3) Балансировка и замена вентилей не включены.
                              (4) Замена вентилей включена на 3ем году.
                              (5) Летние шины: 7,5 л/100 км; зимние шины: 7,6 л/100 км; всесезонные шины: 7,9 л/100 км. Цена на топливо: 1,30 €

                              Откъде-накъде решиха, че всесезонните гуми изкарват само 30 000 км. ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                ... Откъде-накъде решиха, че всесезонните гуми изкарват само 30 000 км. ?
                                Вероятно изхождат от презумпцията, че всесезонни гуми, ако са добри за зимата, трябва да са от по-мек материал, който ще се износва по-интензивно при каране по топла настилка през лятото и, съответно, ще карат по-малко отколкото зимните гуми (карани само през зимата) и летните, които по начало са си от по-твърд материал.

                                Но тази статийка като цяло не ми вдъхва доверие, тъй като сметките в нея се правят много на едро, а според мен нещата могат доста да се различават в зависимост от конкретни марки и модели гуми.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X