Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Ако някой си хареса нещо от тук:
    http://stores.ebay.de/BEN-ROYAL-INVERTER-SCHWEIsTECHNIK

    , сега му е времето да казва. Ако се съберем повече колеги е възможно да се издействат отстъпки. Машините са с 2 години гаранция в Германия, и в най-лошия случай, когато трябва да се върне машина, шипинга до там с куриер дори за най-тежката (около 30 кила) е 65 евро. При евентуални по-леки повреди търговеца изпраща части.

    За да е ясно - нито съм му дистрибутор, нито печеля нещо от тая работа. За пореден път (не ме питайте защо), просто правя услуга на приятели, които иначе трудно се справят с интернет пазаруването. Вече има няколко такива машини внесени в България, и до сега не е имало сериозни оплаквания, с изключение на една извадена букса.

    Схемата е: Записвате се тук, разбираме се как да ми изпратите или преведете парите, след което на предварително обявената тук дата заплащам техниката през PayPal, и след около 5-6 дни ми я носят до вратата, след което (а може и предваротелно) се разбираме как да ви я изпратя или кога/къде да минете да си я вземете. Всички платежни документи, с които съм се разплащал с търговеца при проявен интерес ще бъдат снимани и постнати тук.

    Краен срок за записване - до вторник другата седмица. Каквото е заявено и за каквото съм получил парите се поръчва и плаща в сряда, и предполагаемо ще ристигне около 5 до 7 дни по-късно.

    Всякаква допълнителна информация - на ЛС, 0осем8907две757 или sparky(маймун)omegatim(точка)com.

    Цените в сайта са в евро, и в най-лошия случай, без отстъпка. Поради курсови разлики и прочие полюции, едно евро се смята по 1.97лв. Транспорта на машините до България е между 20 и 40 евро, но при групова поръчка може да падне и по-ниско, цените евентуално също ще паднат, ако се съберем достатъчно хора, че да успея да измрънкам отстъпка, която евентуално в най-най-оптимистичен вариант може да достигне и до 20%.

    Търговеца е регистриран по ДДС, но ако искате ДДС фактура на фирма ще трябват допълнителни договорки с търговеца, понеже плащането ще трябва да се направи отделно, по банков път, или през фирмена дебитна карта на купувача/ите, което ще трябва да свършите сами.

    Ако има въпроси - питайте.
    До тук твърдо се е записал колегата gustav 6x6 с AC/DC аргонова машина.

    Ето цените:
    - за ВИГ 200А AC/DC + пулс - 660 евра
    - за ВИГ 200А DC + пулс - 320 евра
    - за ВИГ 200А DC без пулс - 250 евра

    Това са цени заедно с транспорта.
    Мисля че е дори по-добре от очакваното.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-10, 12:34.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Който му трябва такава техника да взима няма да съжалява. Моята машина определено работи по добре от служебното Gismi 165 само че то е много по слабо като параметри и е 200 лева нагоре без шланговете за ВИГ и те при него трябва да с външен клапан.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Който му трябва такава техника да взима няма да съжалява. Моята машина определено работи по добре от служебното Gismi 165 само че то е много по слабо като параметри и е 200 лева нагоре без шланговете за ВИГ и те при него трябва да с външен клапан.
      Който има подобна машина като служебното ти Gismi 165 не му трябва външен клапан а трябва да си купи ей такава ВИГ горелка -> http://cgi.ebay.de/WIG-Brenner-Schla...#ht_2350wt_932
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Който има подобна машина като служебното ти Gismi 165 не му трябва външен клапан а трябва да си купи ей такава ВИГ горелка -> http://cgi.ebay.de/WIG-Brenner-Schla...#ht_2350wt_932
        Е, такава горелка може да се сложи на всеки правотоков електрожен. Ама е гламава работа според мен, и пак си остава без високочестотно палене. Китайската си има вградено. Ампеража е по-нисък, ПВ -то е по-мижаво, няма клапан, няма високочестотно палене... Май само цената му е по-голяма.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Е не бих казал че гламава работа по точно е най –евтиния вариант на ВИГ заваряване за тези които вече имат инверторни ММА електрожени! Това контактно палене не е толкова страшно а само износването на електрода е малко повече но не чак толкова! Добрите професионални машини освен ВЧ имат и опция за Lift палене това е предвидено за ремонтни работи на места с апартура (предимно медицинска ) която се влияе от ВЧ паленето и не желателно нарушаването на нейната работа – та всяко нещо си има и предназначението !
          sparkybg нека уточним още нещо по поръчките - само от сайта на SCHWEITECHNIK ли приемаш или могат да се правят от целия eBay Shops
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #6
            От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Само от тоя. Причината е че нямам никакви разправии по получаването - всичко ми идва на вратата. Ако не е с куриер и от извън ЕС - нямам това време да се разправям с пощи и митници.

            За горелката - пускаш настоящото в режим "електрожен" и може да се ползва като онова. Отделно съвсем лесно може да се монтира едно ключе за изключване на високочестотното палене. Онова е половинчата работа. Колкото до най-евтино - един клапан е 20 кинта, а съм сигурен че производителя ще ти иска поне 100 за тая "екстра". Половинчата работа е. Всички маркови машини в нисък клас са орязани максимално, с изключение на цената.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              Спарки,телоподаващо има ли,и на какви пари ще дойде?
              Компа ми е скапан,и нещо немога да отворя сайта!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                Спарки,телоподаващо има ли,и на какви пари ще дойде?
                Компа ми е скапан,и нещо немога да отворя сайта!
                В тоя сайт не. Ама май има при друг немец. Обаче очаквай цена около 1600 и нагоре.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Настина горелките с кран са пълна глупост.Аз измислих как да направя моя инвертор за такава с копче.Така и така ще ми дойде тия дни А има една друга подробност,аргона по принцип не е за навън,с него се работи бавно и прецизно, и колкото и да е лек апарата все тежи,защото са бутилки,манометри и т.н а падна бутилката и ти отиде нещо.За монтажни работи е само лек електрожен.Китайците ги гледам,но не са леки колкото моя,явно още не са почнали да работят с лека електроника.Моя апарат е около 5кг. без нищо. А китайците почват от 10-11 и нагоре.
                  Спарки на къкви пари идва 3/1 машина от Китай?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    А китайците почват от 10-11 и нагоре.
                    Спарки на къкви пари идва 3/1 машина от Китай?
                    Мойто е 8 кила . Чистите ММА са поне с 2-3 по леки и наполовина по габарити. Предпочитам кило две отгоре и ламаринена кутия не като падне от масата да го лепя с каноконалит.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Настина горелките с кран са пълна глупост.Аз измислих как да направя моя инвертор за такава с копче.Така и така ще ми дойде тия дни А има една друга подробност,аргона по принцип не е за навън,с него се работи бавно и прецизно, и колкото и да е лек апарата все тежи,защото са бутилки,манометри и т.н а падна бутилката и ти отиде нещо.За монтажни работи е само лек електрожен.Китайците ги гледам,но не са леки колкото моя,явно още не са почнали да работят с лека електроника.Моя апарат е около 5кг. без нищо. А китайците почват от 10-11 и нагоре.
                      Спарки на къкви пари идва 3/1 машина от Китай?
                      Колко ампера е твоя апарат? Със сигурност не е 200. Китайците почват от 6. Даже май имаше 140 амперови по 4 кила.

                      3 в 1 от Китай идва на горе-долу същата цена. Шипинга от там е скъп, а и не се наемам, защото има разправии с митница, за които нямам време.

                      Круме, ето ти телоподаващо:
                      http://cgi.ebay.de/SYNMIG-MIG-205-MA...item483d3d6d8b

                      Точно това обаче не съм го пробвал, но нямам особена причина да се съмнявам в него. Телоподаващия механизъм е същия като моя - желязна работа и в пряк и в преносен смисъл. Води уверено всичко от 0.6 до 1.0, независимо от метала.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                        Явно не съм гледал правилно,ама под 8-10кила аз не видях,става въпрос за комбинирана машина мма /виг.Абе аз за сега си имам перфектен аргон с пулсов режим и т.н.А ако става въпрос за здравина,фрониуса е доволно здрав,в нхк-то лятото донесоха един го бяха испуснали от колоните на авд ,кутията се беше сплескала,но вътре беше на 6.Дадоха го на ремонт /смяна на кутия/ срещу 300лв . и си работи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          Кутия за 300 лева че тя трябва да е от масивно злато с камъни на Сваровски
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            Така излиза.Нали знаеш къкви са цените на марковата техника.Особено от вносител като Киров,нали требе да избие подкупа за отвличането Но наистина е стабилен.Като изключиме бедната окомпектовка и характеристиките ,машината е доста добра.Сега да не се включва спарки с пример!
                            Аз само на едно нещо нямам отговор-защо по голямите производители и цехове работят с маркова техника-кемпи,фрониус ,а не китайски?Всъщност имам някъква представа от реалноста,но нека и други да кажат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Ами ще ти кажа как стана при мен с Джисмито . Работата беше от днеска за вчера трябваше да се катеря по покривите в средата на зимата да укрепвам почти паднал комин на аспирация и да мъкна Кракра пернишки и дебели кабели . Естествено отказах щото не ми се пада от голяма височина барабар с електрожена и с едни 850 лева в ръка влезнах в Арго Маркет и го купих. На голямите фирми проблема им е никъкъв купуват скъпа техника защото минава като разход на фирмата и вместо да плаща повече данъци купуват техника . То това в хубавите години сега е криза та нещата малко се по промениха. А и там никой не се занимава с поръчки влиза човека в магазина и купува има осигурен гаранционен и следгаранционен сервиз вече на къкви цени е друг въпрос. В другата тема съм постнал снимки и оценката на човек специалист в силовата електроника нещо не виждам смисъла да изръся поне два пъти повече пари за една лепенка на кутията. Как да дадеш 5 - 7000 лева за един фирмен ВИГ с всички екстри ? Кога ще му избиеш парите ? Трябва да имаш гарантирана работа за години напред. Моите познати ВИГаджии купиха преди 5 -6 години ВИГ апарат на Редко голям колкото Г 500 за около 7000 лева не знам дали са му искарали парите до момента.
                              Последно редактирано от sek.1; 15-12-10, 22:55.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X