Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново PATROL Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отново PATROL Y60

    Някой присаждал ли е по-мощен генератор на Патрул с RD28T.
    Интересува ме генератор с минимум 110-120 ампера, за който не трябва да правя много конструктивни промени.
    Ще съм благодарен ако някой сподели опита си.
    [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

    Коментар


    • #47
      От: Отново PATROL Y60

      Ни стаа без конструктивни промени по алтернатора
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Отново PATROL Y60

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ни стаа без конструктивни промени по алтернатора
        Добре де, ти един път няма ли да напишеш нещо смислено.
        Пределно ми е ясно че не може без промени, ясно ми е и какви и колко трябва да са те, според това колко ще си пасне генератора.
        Идеята ми е да подбера генератор, който изисква възможно най-малко промени.
        Затова питам някой извървял ли е този път, търсил ли е, намерил ли е генератор максимално близък до Патрулския, вместо да разлиствам каталози и да обикалям по магазини и морги за да сравнявам.
        Ако е ня`ква дълбоко пазена тайна, няма проблем. Аз сам ще стигна до решението, но просто ще си изгубя маааалко повече време
        [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

        Коментар


        • #49
          От: Отново PATROL Y60

          Знаеш ли къде ти е вакуум помпата?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Отново PATROL Y60

            Хахахахах, чесно ли ми задаваш този въпрос.
            Да знам къде се намира вакуум помпата, знам от къде оборотомера взима сигнал, знам съотношението на диаметрите на шайбите на генератора и коляновия вал.
            Знам с какъв ремък се задвижва моя генератор, знам и с какъв обикновено се задвижват по-мощните. Знам и начина на захващане на генератора.
            Още джокери трябват ли ти?
            [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

            Коментар


            • #51
              От: Отново PATROL Y60

              На мен жокери не ми трябват, виж на тебе да.

              Слагаш капак от 61 с вакуум помпата на него и навираш какъвто ти душа иска алтернатор, даже и от бавараските въртилаторни заводи също можеш да сложиш.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Отново PATROL Y60

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На мен жокери не ми трябват, виж на тебе да.

                Слагаш капак от 61 с вакуум помпата на него и навираш какъвто ти душа иска алтернатор, даже и от бавараските въртилаторни заводи също можеш да сложиш.
                Я дай пак, че нещо не схванах. За кой капак става въпрос?
                Сори но малко съм на ти с частите за Нисан. Предполагам говориш за капака на клапъните, защото имам някакви спомени че на Y61 е там, но може и да бъркам.
                И ако съм на прав път, какво я задвижва тази помпа при 61, да не се окаже че не само капака на клапъните трябва да сменя?
                [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                Коментар


                • #53
                  От: Отново PATROL Y60

                  Първоначално публикуван от REMUSBG Преглед на мнение
                  Ок, ще изчакам.
                  Край с чакането, минахме на алтернативно решение тефлонов с метална оплетка ... 2 за теб и 2 за мен - пуснах ги с дължина 600мм за всеки случай. За информация на колегите - крайна цена за 1 брой - 16 лв, като остава да се купят още 3 тройника за по 8 лв/бр. На външен вид качеството ми се струва отлично.
                  Тройниците днес им бяха свършили, но ми казаха че другата седмица ще им докарат отново. Като мина и купя ще ти пусна твоите с Еконт.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo957_resize.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5325606 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo958_resize.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5325607
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • #54
                    От: Отново PATROL Y60

                    Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                    ........
                    Идеално, спести ми доста пари и доста чакане.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                    Коментар


                    • #55
                      От: Отново PATROL Y60

                      Това с вакум помпата от Y61 е идея, обаче няма да стане толкова безболезнено. До колкото си спомням я натиска РВ и освен това се маже с пишка през маслен канал в главата.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отново PATROL Y60

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Това с вакум помпата от Y61 е идея, обаче няма да стане толкова безболезнено. До колкото си спомням я натиска РВ и освен това се маже с пишка през маслен канал в главата.
                        Да, така е и става доста сложно и скъпо да се купи вал, капак на клапаните с помпа и да се организира мазането.
                        Все пак аз ще проверя цените.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отново PATROL Y60

                          Ако не е тайна, от какво са уплътненията на задните странични стъкла, на метър ли се продават, къде и каква е цената???
                          NISSAN PATROL GR

                          OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                          Коментар


                          • #58
                            От: Отново PATROL Y60

                            Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                            Ако не е тайна, от какво са уплътненията на задните странични стъкла, на метър ли се продават, къде и каква е цената???
                            Универсални са уплътненията, на метър се продават, но ще те излъжа за цената. Май за двата прозореца бяха 80лв. А всичко със стъклата излезе 260лв.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отново PATROL Y60

                              Днес си спретнах една защита за радиатора от въжето на лебедката, че ми е много ценен. Преправих и силовите кабели, че не ми харесваха и сега всичко е ок.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61.jpg
Прегледи:1
Размер:423.4 КБ
ID:5325986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:62.jpg
Прегледи:1
Размер:385.0 КБ
ID:5325987
                              [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                              Коментар


                              • #60
                                От: Отново PATROL Y60

                                Някой има ли представа колко тежи RD28T на Патрол, без скоростната кутия?
                                [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X