Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

    Имам въпроси на които не намирам отговор. Каква е автоматичната трансмисия поставяна на ОФБ. 4L30E ли е или няква друга. Що няма пръчка за нивото?
    Какво мери нивото датчик ли?
    Мостовете какви са? с какво предавателно число.
    Старите са аналог на Дана 44 тия с колко дебели полуоски са в мм.?
    Тая кормилна рейка тече ли от някъде, пълни ли се от някъде?
    Това е за сега.
    Tая безумна помпа Bosch VP44 само платката ли прави мизерии, нещо механично какво се гледа? Дали тече от някъде?
    Тъпия дизел каква му е грижата? на колко пали перките?
    Усещате ли на къде вървят нещата?
    Последно редактирано от fanatic; 13-12-10, 19:51.
    no signature no problems

  • #2
    От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

    Ами нещата май вървят в правилната посока-дизел плюс автомат.Дълга или къса?

    Коментар


    • #3
      От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

      А защо не се огледаш в 3.2-та на Лозан или пък в дългото му родео - "неговото"? Освен, ако не са ти отправили неприлично предложение за тази дизеловата, на което не можеш да откажеш

      Коментар


      • #4
        От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

        Неговите не са автомат, пък и не са дизел. Писна ми от тая газ.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

          За помпата в момента съм в сервиз за подмяна на гарнитури и подмяна на уплътненията на дюзите.Явно си им е болка доста хора от форума са изпищели за този вид ремонт.
          OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
          Polaris Sportsman 800 EFI

          Коментар


          • #6
            От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

            Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
            За помпата в момента съм в сервиз за подмяна на гарнитури и подмяна на уплътненията на дюзите.Явно си им е болка доста хора от форума са изпищели за този вид ремонт.
            Уплътненията на дюзите знам, че на всеки дизел си е болка, също знам че грижата на тая Бош помпа и е електрониката.
            По-скоро ме интересуваше нещо механично дали страда.
            Пиши после на ЛС колко пара те обръндзаха за тая процедура.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Имам въпроси на които не намирам отговор. Каква е автоматичната трансмисия поставяна на ОФБ. 4L30E ли е или няква друга. Що няма пръчка за нивото?
              Какво мери нивото датчик ли?
              Мостовете какви са? с какво предавателно число.
              Старите са аналог на Дана 44 тия с колко дебели полуоски са в мм.?
              Тая кормилна рейка тече ли от някъде, пълни ли се от някъде?
              Това е за сега.
              Tая безумна помпа Bosch VP44 само платката ли прави мизерии, нещо механично какво се гледа? Дали тече от някъде?
              Тъпия дизел каква му е грижата? на колко пали перките?
              Усещате ли на къде вървят нещата?
              Здравей fanatic.
              Ето малко тех.данни с отговор на част от въпросите,които имаш.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TekData.jpg
Прегледи:2
Размер:211.0 КБ
ID:5234605

              Платката на помпата-Electronic Diesel Control (EDC) e слабото място -въпрос на бизнес ,а със самата помпа не съм чувал някой да има проблеми!
              "Тъпия дизел" ,като агрегат е с мн.добри параметри,носи и тунинг.Аз до момента съм повече от доволен от машината...практична и икономична.
              Поздрави.

              Коментар


              • #8
                От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                Здравей fanatic.
                Ето малко тех.данни с отговор на част от въпросите,които имаш.

                Платката на помпата-Electronic Diesel Control (EDC) e слабото място -въпрос на бизнес ,а със самата помпа не съм чувал някой да има проблеми!
                "Тъпия дизел" ,като агрегат е с мн.добри параметри,носи и тунинг.Аз до момента съм повече от доволен от машината...практична и икономична.
                Поздрави.
                Благодаря, много полезно. Ако всичко е наред в събота ще я взимам и ще се похваля.
                П.С. Очарован съм от вървенето, пак е 116 коня колкото мойта но разликата в нютонметрите си казва думата, осезаемо по-добре набира.
                Хубавото, е че кутията е въпросната 4L30, защото е вграждана в БМВ-та 5-та серия до 1998-а и в една сурия други автомобили и джипове, популярна е и в USA доста, та се надявам, че ще има части ако се предаде.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  ..... Очарован съм от вървенето....
                  Не е истина ,нали...и има чудесно ускорение.
                  Добре ,че си се спрял на ДБ-вози като лимозина.Успех в Събота.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                    Само да вметна мое субективно усешане: ДБ с този мотор ми се струва доста "тромава" за разлика от KБ. Карал съм само с ръчна СК.
                    Но пък за сметка на това возията е много по-добра!
                    Последно редактирано от alex_serviz; 15-12-10, 09:17. Причина: Допълване
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                      Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                      Само да вметна мое субективно усешане: ДБ с този мотор ми се струва доста "тромава" за разлика от KБ. Карал съм само с ръчна СК.
                      Но пък за сметка на това возията е много по-добра!
                      Бе да ти кажа, след моето ауди което вървеше като самолет с 8 секунди до 100 и след на брат ми Гранда с 400 нитон метра и V8-ка, всичко ми се струва тромаво, но сравнено със сегашната ми фронтера която е и на газ, 2.2-то осезаемо набира по-добре въпреки 150 кила отгоре.
                      Пък и в следващите няколко месеца ще има смяна на софтуера и леко изместване на кривата, целта е 280 нютон метра вместо сегашните 260, като промяната не би трябвало да се отрази негативно на агрегата а дори напротив. Ще видим.... ще се похваля ако стана собственик на конкретния екземпляр
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                        Дано да се получи!Ще стискаме палци всичко да е ок!Но и аз ще ти кажа че возията няма нищо общо КБ.Може да е малко по тромав но пък си заслужава!
                        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                        LZ1NES

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                          Успех с покупката! Аз съм много доволен от моята, особено като я сравнявам с предишната (ОФА ДБ).
                          Имам и един въпрос: Какво наклони везната при теб отново към Фронтерка?
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                            Имам и един въпрос: Какво наклони везната при теб отново към Фронтерка?
                            Ооо това си е направо за отделна тема
                            Но накратко. Няма аналог като цена на придобиване и последваща подръжка. Да не говорим, че няма нито един дизел в тоя клас и години който да харчи толкова при производствена спецификация.

                            Преди отново да избера фронтера, гледах Тойота KJ95, Grand Cherokee WJ 2.7, Jeep KJ Liberty 2.8 CDR. Бях готов да се разделя с 14-17 000 лв. но нито един от изброените не е съизмерим по качествата които изброих по-горе. Вярно че всеки си има предимства ( Издържливост, лукс ) но за мен са по-важни ремонтнопригодност, цена на частите и не на последно място текущи разходи (застраховки, такси и т.н).

                            П.С. Моля собствениците на изброените по-горе превозни средства да не спамят в тази тема
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                              Да...с интерес ще следя темата и успех в събота.
                              Всъщност какво се случи със старото магаре,че и аз съм в един филм за ДБ.
                              Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                              Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X