Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво мислите за тази джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какво мислите за тази джипка


    сега като се замисля много ме валнува как са го направили.мотора е от рено
    поне сега четох една статия в едно списание и си го изясних..
    значи ако се монира надлъжно мотора заедно със скоростите и се завари дифа за да се блокира така от единия край се затапва а от другия се свързва с раздатката така ше стане едно голямо намаляване на предавките..защото се взима от дифа не директно от скоростите..
    поне този самураи май така е направен но ше го гледам допълнително....
    поздрави

  • #2
    Re: какво мислите за тази джипка

    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение

    сега като се замисля много ме валнува как са го направили.мотора е от рено
    поне сега четох една статия в едно списание и си го изясних..
    значи ако се монира надлъжно мотора заедно със скоростите и се завари дифа за да се блокира така от единия край се затапва а от другия се свързва с раздатката така ше стане едно голямо намаляване на предавките..защото се взима от дифа не директно от скоростите..
    поне този самураи май така е направен но ше го гледам допълнително....
    поздрави

    Пич, помисли пак! Ефекта ще бъде точно обратен на това, което казваш.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      Re: какво мислите за тази джипка

      колега аз не сам спец само коментирам това което съм видял няма да е зле тук някай да си каже меннието как е направена тази джипка мислия че е много добра и съм виждал как печели траяли
      на много по скъпо подготвени машини..
      защо да е обратното? кое е обратното? с два реда не разбирам нищо ако ми го обясниш ше ти бъда благодарен..
      без да те обиждам но искам повечко да се пише така ше се научава много не само да се гадае..
      поздрави...

      Коментар


      • #4
        Re: какво мислите за тази джипка

        Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
        колега аз не сам спец само коментирам това което съм видял няма да е зле тук някай да си каже меннието как е направена тази джипка мислия че е много добра и съм виждал как печели траяли
        на много по скъпо подготвени машини..
        защо да е обратното? кое е обратното? с два реда не разбирам нищо ако ми го обясниш ше ти бъда благодарен..
        без да те обиждам но искам повечко да се пише така ше се научава много не само да се гадае..
        поздрави...
        Като блокираш едната полуоска на моста другата почва да се върти с двойно по-висока скорост. Така че ако зацепиш дифа от едната страна ще се случи същото. Да не говорим че дифа ще се гътне за отрицателно време. Пък и какво му е толкова специалното на двигател който се монтира напречно? Най-много да му е различен картера. Виж скоростните кутии са различни, но щом са намерили начин да го напасват към някаква значи става.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: какво мислите за тази джипка

          Не искам да го обръщаме на спор , но колегата ZENIT е много прав по въпроса ,

          когато блокираме едното планетно колело(или полуоска) към касетата на дифа, то те ще се въртят с еднакви обороти, та нали това е схемата на най-простия 100% блокаж

          Това , за което говориш е когато едното колело на моста буксува, но тогава нищо не е блокирано и планетното колело(загубилото сцепление) изпреварва почти два пъти оборотите на касетата,докато другото е в покой, но тук ситуацията е точно обратна
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • #6
            Re: какво мислите за тази джипка

            е така де и тогава има редукция голяма и като прибавим на ошет една раздатка и диф каво става страхотия това ми е мисълта..
            поздрави

            Коментар


            • #7
              Re: какво мислите за тази джипка

              според мен просто този мотор му е направен преход за скоростите

              защото ако завариш диференциала и блокираш едната полуоска
              то няма да се върти и другата
              LR RR Classic VM2.5

              Коментар


              • #8
                Re: какво мислите за тази джипка

                Първоначално публикуван от hf hpe Преглед на мнение
                защото ако завариш диференциала и блокираш едната полуоска
                то няма да се върти и другата
                Колегата говори за блокиране на дифа, а не на полуоската...
                Става въпрос двете полуоски да са постоянно зацепени, защото идеята му е да се използва само едната от тях, която да предава движението към раздатка, а другата на практика няма да върши работа, просто ще се върти там вътре и толкоз.

                Коментар


                • #9
                  Re: какво мислите за тази джипка

                  А другата ще сочи със страшна сила в посока на предния номер. Точно там, където обикновено се монтират механични лебедки, помпи и разни други работи, за които иначе ви е нужна КОМ от раздатката.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: какво мислите за тази джипка

                    на едно приятелче му правихме едно тракторче.и сложехме двигател от голфче 1.6 дизел .двигателя е сложен по дължина .задния мост е задвижващ.едната полуоска е блокирана.другата е задвижваща.така кара около година после счупи диф.сложихме втора кутия която бе блокирана по същия начин и пак счупи диф.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: какво мислите за тази джипка

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      на едно приятелче му правихме едно тракторче.и сложехме двигател от голфче 1.6 дизел .двигателя е сложен по дължина .задния мост е задвижващ.едната полуоска е блокирана.другата е задвижваща.така кара около година после счупи диф.сложихме втора кутия която бе блокирана по същия начин и пак счупи диф.
                      Точно така, това се случва, пък вие си философствайте колкото искате.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: какво мислите за тази джипка

                        има разлика дали блокираш едната полуоска или се заварява дифа !
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Re: какво мислите за тази джипка

                          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                          има разлика дали блокираш едната полуоска или се заварява дифа !
                          Абсолютно вярно!
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: какво мислите за тази джипка

                            В единя случай полуоските се въртят със скоростта на короната а в другия незаварената се върти 2 пъти по-бързо и междувременно се ... мамата на планетните и сателитните колела, които не са мислени за високи обороти
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: какво мислите за тази джипка

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              В единя случай полуоските се въртят със скоростта на короната а в другия незаварената се върти 2 пъти по-бързо и междувременно се ... мамата на планетните и сателитните колела, които не са мислени за високи обороти
                              Вярно, но JC не мисли така
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X