Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво мислите за тази джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: какво мислите за тази джипка

    Мисля, че идеята е да се ползва само хипоидната предавка от целия възел - това вече не е диферинциал
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      Re: какво мислите за тази джипка

      да

      хората обясняват как се превръща нормален диф в хипоидна предавка
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Re: какво мислите за тази джипка

        не знам да ли е от значени но мотора е май от рено клио лиллямс те не са ли с автоматичен блокаж но това май не е важно тук в случая..виждал съм машината в действие и съм впечетлен от нея за това коментирам иначе гробници по състезанията бол а накрая резултата е плачевен но това чудо е много пипнато както вие обичате да казвате..
        поздрави

        Коментар


        • #19
          Re: какво мислите за тази джипка

          Май трябва да се извиня на zenit, объркал съм се от това "заваряване" и "затапване" и не съм разбрал, че става въпрос за блокиране на диференциала. В такъв случай той наистина става "хипоиден редуктор". Когато написах "обратен ефект" имах предви, че като се блокира едната полуоска/извод/фланец - другата започва да се върти по-бързо /нали точно това е предназначението на диференциала/
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            Re: какво мислите за тази джипка

            няма защота да се извинияваш радвам се че сме се разбрали това е по важното а аз немога да се изразявам технически на БГ и това обърква нещата..
            ако намеря снимките ше ви пратя да го видите дзвяра в действие..
            поздрави

            Коментар


            • #21
              Re: какво мислите за тази джипка

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Вярно, но JC не мисли така
              Разбира се , че не мисля така

              За да тръгне кардан от едната страна на дифа, а от другата да е свободен, то дифа ще трябва да се блокира(ако не се блокира свободното планетно колело понеже няма никакво съпротивление чак тогава ще изпреварва почти с два пъти по-високи обороти оборотите на касетата, а от другата страна кардана няма и да трепне) , завари или кой както си го разбира

              Дали ще се заварят сателитите за планетните колела, или ЕДНОТО планетно(или парче от полуоска) ще е блокирано за касетата, то диференциала вече няма да може да предава диференциално движение,а чисто и просто ще е блокиран.При тази ситуация всичко касета,2бр. планетни колела и сателити се въртят с ЕДНАКВИ обороти-става ос

              Друг е въпроса дали ще издържи дифа
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • #22
                Re: какво мислите за тази джипка

                Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                Разбира се , че не мисля така

                За да тръгне кардан от едната страна на дифа, а от другата да е свободен, то дифа ще трябва да се блокира(ако не се блокира свободното планетно колело понеже няма никакво съпротивление чак тогава ще изпреварва почти с два пъти по-високи обороти оборотите на касетата, а от другата страна кардана няма и да трепне) , завари или кой както си го разбира

                Дали ще се заварят сателитите за планетните колела, или ЕДНОТО планетно(или парче от полуоска) ще е блокирано за касетата, то диференциала вече няма да може да предава диференциално движение,а чисто и просто ще е блокиран.При тази ситуация всичко касета,2бр. планетни колела и сателити се въртят с ЕДНАКВИ обороти-става ос

                Друг е въпроса дали ще издържи дифа
                Да така е - мисля, че не се разбрахме правилно))
                Аз поне(вероятно и Quadra) мислех, че става въпрос за блокиране на полуоската спрямо кожуха на дифа а не към касетата А тогава нещата са различни
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  Re: какво мислите за тази джипка

                  Двигателя от Рено Клио ли е.
                  1.8 16V 136 или 150кс

                  Коментар


                  • #24
                    Re: какво мислите за тази джипка

                    ами не знам някой казваше че е на лилямас но то пък е v-6 а този не е ама колкото и да е ште повече от едно самурайско моторче
                    поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      Re: какво мислите за тази джипка

                      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                      ами не знам някой казваше че е на лилямас но то пък е v-6 а този не е ама колкото и да е ште повече от едно самурайско моторче
                      поздрави
                      Рено Клио Уилямс не е V6 в първото си издание. По-късно се появява онова чудо с V6 и задноразположения двигател.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X