Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 3.0 вдигане на оборотите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 3.0 вдигане на оборотите

    Паджерото е 3.0 автомат. Преди време се беше случило нещо и вдигна оборотите брутално. Държеше минимум 1500 оборота. Майстор ги намали и всичко тръгна нормално. Вчера се случи така, че мой приятел беше закъсал и го теглих доста из София и след това вечерта започна да държи под 500 оборота. Помислих, че е за момент, но не. Тази сутрин като го запалих вместо да вдигне оборотите на 1300+ както обикновенно когато е студен ги вдигна на около 700. След известно време ги свали пак на под 500. Почти гасне. Като го запаля топъл сякаш се дави и дори светлините премигват. Въпроса ми е има ли лесен начин без много разглобяване да вдигна оборотите поне до заплата, че да ида на майстор
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

  • #2
    От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

    Лесният начин е да отвиеш малко винта за въздух. Намира се отгоре на дроселната клапа и се забелязва трудно от непознаващи 6G72.
    Реалният ти проблем, обаче е в стъпковия мотор. Вероятно е заклинила иглата му или просто нагарът е повечко.
    В никакъв случай не пипай опорните винтове на дроселната клапа.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

      Благодаря много Scrapheap. Има ли възможност от интернет да намериш снимка и да ми очертаеш точно какво да пипам В момента няма парички и не мога да отида на майстор, но след 15ти ще е първата работа. Аз имам проблем и със сместа и си мисля, че това има общо. Харчи адски много и мерише зверски на неизгорял бензин. Може и друго да е проблема но искам поне временно да вдигна оборотите.
      GSM: 0898 554713
      Уебсайт: BULEXTREME.com

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

        Колега,
        ако нямаш видими течове на гориво от рейкам горивопроводи, регулатор на налягане и др., вероятно имаш моят проблем- недобро уплътняване на дюзите поради износени или скъсани о- пръстени.
        Ако е така, е добре да спреш с возенето, понеже имаш реален шанс да се запалиш. Аз имах късмет и не пламнах, но недей да дърпаш дявола за опашката. Интервенцията не е сложна и скъпа, евентуално трябва да изчакаш с доставката на пръстените: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=99057&page=2 от пост 26.

        п.п. това всичко се отнася за случая, в който мирише на суров бензин от двигателя, а не от ауспуха...
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
          Колега,
          ако нямаш видими течове на гориво от рейкам горивопроводи, регулатор на налягане и др., вероятно имаш моят проблем- недобро уплътняване на дюзите поради износени или скъсани о- пръстени.
          Ако е така, е добре да спреш с возенето, понеже имаш реален шанс да се запалиш. Аз имах късмет и не пламнах, но недей да дърпаш дявола за опашката. Интервенцията не е сложна и скъпа, евентуално трябва да изчакаш с доставката на пръстените: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=99057&page=2 от пост 26.

          п.п. това всичко се отнася за случая, в който мирише на суров бензин от двигателя, а не от ауспуха...
          При мен при двигателя всичко е наред. Мирише от аспуха...
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

            Колега аз имам диагностичен кабел . Ако искаш мога да ти го заема !
            Или ако си вземеш лаптопът с теб ще го проверим пред нас !
            Последно редактирано от iansto; 13-12-10, 16:21.
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

              Благодаря колега! Кажи само от къде си, каква програма да дръпна на лаптопа и каква бира пиеш?
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #8
                От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                В района на театър София живея . Самият кабел върви с диск с програми , така че няма нужда се сваля нищо .
                За бирата ще говорим ако успеем да наравим нещо по твоят проблем .
                п.п. След 20:30 ми е удобно
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                  Здравейте и от мен ,това с оборотите незнам как сте го направили ,аз като взех моя ,реших (незнам защо )че оборотите са ми ниски и ги вдигнах от клапата ...но гатта си ги свали сам след един ден на 600 об.отново ,после взех малко се поразрових ,почетох ,и разбрах ,че 600-700 об . са нормални и също че колата си ги регулира сам ...Нека този дето е пипал преди оборотите ,да се сети какво е пипал и да го върне обратно на предишното място ,мисля че ще се оправи ...
                  А за миризмата на бензин от задната част ,мисля че е от тръбите на сондата дето излизат от резервоара ,и аз бях така ,докато не видях един ден теча (и на мен ми харчеше ненормално много ),отворих капака откъм купето и видях тръбите как изкарваха струйки бензин (буквално ),провери тях преди да правиш други интервенций...
                  Последно редактирано от Красимир Гошев; 13-12-10, 20:06.
                  MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                  MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                    Красимире благодаря много! Ще го имам в предвид.
                    GSM: 0898 554713
                    Уебсайт: BULEXTREME.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                      Не пипай клапата! Тя е заводски регулирана, че даже и пломбирана.(има защо)
                      Можеш безнаказано да въртиш винта за регулиране. Намира се точно върху дроселната клапа. С него се регулира именно въздушния поток на системата за празен ход. Тогава ECU-то няма да корегира оборотите.
                      Но все пак съм убеден, че иглата на стъпковия мотор е замърсена или не се движи добре.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                        Ако е стъпковото моторче, тук има удобен фотоотчет за ремонт
                        http://www.pajero4x4.ru/romik/isc-foto-remont.php

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                          И аз мисля че е от стъпковия мотор ... на едноприятелче ,фронтерата беше посъщия начин ,свалихме го и го почистихме с WD40,и сега си работи перфектно .
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                            Благодаря много! Мисля първо да стартирам с една комп диагностика и след това да се погледне и стъпковото моторче и както каза Краси тръбите. Според мен обаче е нещо друго защото и доста дими отзад...
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                              А как дими отзад?????
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X