Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Въздушно окачване Cayenne

    Като говориме за ремонти, аз преди няколко години изгорих на стария Кайен клаксона, че возих едни абитуриенти да им правя кеф. При тия на летището на фактурата ремонта беше около 1500 лв + дисплейчето на навигацията не работеше към 4000 лв още. Той беше гаранционен тогава, ама някаква проформа гледах. Та не ми се мисли за ремонт на нещо по сериозно. А миналата година на шефа му удариха кайен турбо новия фейс, удара беше в левия калник не много силен, и нещо бяха засегнали по спирачките и май някаква електроника - към 30000 лв му взеха за ремонта в дару кар май беше, че и това не помня точно. Отгоре на всичкото го беше дал на някаква пикла без книжка та и застрахователите не му го платиха.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • #17
      От: Въздушно окачване Cayenne

      Дааааа....., не е еФтино
      Благодаря ти за информацията. Ами ....., какво да добавя ще се прави, няма да прашасва колата де.
      Може би нещо от авто морга

      Коментар


      • #18
        От: Въздушно окачване Cayenne

        Компресора изобщо ли не работи?.Прави ли налягане,изписва ли грешки на дисплея?
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #19
          От: Въздушно окачване Cayenne

          Добър ден на всички
          За това дали работи - ами работи, но трака доста. Или не толкова доста, но на мен ми се струва че си поТраква доста.
          Прави въздух, но мудно. Не е така бързо както свалям Кайена на доло.
          За грешки ...., ами показва ми на дисплея. Писука и с надпис, но мисля че "отбелязва" когато напомпа възглавниците.
          Когато вляза в менюто на таблото, няма грешка за компресора или окачването или възглавниците.
          Има една грешка, но тя е от багажника. Нещо датчика показва че е отворен когато потегля

          Притеснявам се че както си трака (да не говорим, че не е красиво), така и ще спре някой ден
          Та......., няма да е зле да зная къде се намира този компресор.
          Подлежи ли на ремонт.
          Ориентировъчни цени на ремонта както и за нов такъв и от авто морга.
          Аз от Авто морга си купих табло за 500лв, защото моето беше в мили и само електронните показания бяха в километри.
          Дразнеше ме и затова го смених.

          Коментар


          • #20
            От: Въздушно окачване Cayenne

            Ето снимка какво ми изписва като грешка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011114.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5241325

            Коментар


            • #21
              От: Въздушно окачване Cayenne

              Това е грешка и покана за сервиз.Явно отчита че компресора не прави достатъчно налягане.Или пък нещо друго,но трябва да се прочете.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #22
                От: Въздушно окачване Cayenne

                Май отива на нов компресор ;(
                Няма кой да я чете грешката в града.
                Във Варна може би има, трябва да се поинтересувам къде.
                Абе дано това да е последното което ще правя по тази кола, че взе да ми писва вече.
                Все нещо няма да е наред ;(

                ОФФ:
                Вчера ми отказа задната чистачка.
                Утре съм да я видят що не работи. Може да е бушон, ама аз като не зная
                Като потеглям ми казва че багажника не ми е затворен, а той е затворен добре.
                И там някой датчик не работи ;(
                Абе дреболии ама все свързани със загубено време и сервиз.
                ----------
                Едит:
                Преди няколко дни изпуснах гумата нарочно за да видя дали датчика за гумите работи
                Оказа се че не работи. Мека гума а то нищо не показва
                И сега се чудя що не работи

                Коментар


                • #23
                  От: Въздушно окачване Cayenne

                  Ако датчика отчита,че багажника е отворен,задната чистачка никога няма да заработи.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въздушно окачване Cayenne

                    Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                    Ако датчика отчита,че багажника е отворен,задната чистачка никога няма да заработи.
                    Мммммм..... Не зная. Дано е от това. По-добре това да е причината за отказа на чистачката.
                    Абе да си призная честно, откакто е при мен това чудо не съм се усмихнал и то за малко. Вместо тази покупка да ме направи поне малко радостен то обратно
                    Стара кола вече няма да купя дори от първи собственик.

                    Благодаря ти много Братчед

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въздушно окачване Cayenne

                      Спокойно бе.Като със жените,не знаеш какво ще ти се падне.То пък и за един чисто нов GL какви истории знам.Така че никога не се знае.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въздушно окачване Cayenne

                        Сега ще спя спокоен

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Въздушно окачване Cayenne

                          Няма читави майстори тука, на първия дето имахме S ка пак беше имаше някакъв проблем, през няколко месеца сменяхме по някоя бобина. В сервиза я сменят и след няколко месеца пак, все си мисля че някакъв друг проблем е имало ама не разбрахме и така се продаде. А на новия фейс Turbo-то като го взе шефа и да ми се похвали идва да ме повози и се возиме 1 км и кайена гасне на средата на цариградско. Палиме след 1 км пак така. Сипахме бензин догоре нещата се пооправиха, после шефа вика пак му прави така, и то забелязал че като останат определени километри 120-130 някъде до свършване, обажда се на Оркид Спортс кар, че оттам е купен и те викат фабричен дефект. Заради екологията имало няколко бензинови помпи и т.н. та нещо имало проблем с тях и било фабричен дефект да го закараме да го оправят /кой знае какво са забравили ама ние неграмотни и могат да си ни лъжат/. Та оправиха го и с това не сме имали проблем. Още преди да стане 20 000 нещо по предницата все ми се чува да потропва, а ония в сервиза викат няма нищо, явно колкото може повече да изкара преди да го сменят. Иначе общо взето от Турбото сме доста по доволни - като вървене разликата е огромна S а като разход няма разлика. S -ката правеше някъде към 240 а турбото /но новия фейс е 4.8 мотор, а на стария 4.5/ сме снимали км с 295 км, реално някъде към 286 по GPS.
                          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                          http://www.facebook.com/JeepBG
                          LZ1GGC

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въздушно окачване Cayenne

                            Принципно са идентични Турбото и С-ката. Аз известно време се двоумях между Турбото 4.5 и С-ката. Натежаха везните към С-ката. С Турбото заради самото турбо ще има ядове и резултата е С-ка. Само се подведох да взема Американската версия (били по-здрави).

                            За сега, с това окачване и този компресор ще почакам така известно време.
                            Нека потраква компресора, но поне прави въздух за сега
                            Предното окачване ми е цялото за смяна, но това е нормално. Носачи горни долни и кормилна щанга

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въздушно окачване Cayenne

                              Относно датчика на налягането в гумите:Вероятно на всяка джанта,от вътрешната страна,има датчик,който предава информация на компютъра.Захранва се от батерия,която се сменя на около 5 години.Моя СУВ е мазда американче и има такава система TPMS - tire-pressure monitoring system.
                              Или колата не си разпознава сменените гуми/джанти.Прочетено от друг форум:

                              "I have an '06 Turbo S...I would assume the TPMS is the same. I just installed my winter tires. It takes a little fooling around but you can reset it with the on screen menu. Scroll through the menu to "tire pressure" or "settings" I'm not sure which. It will prompt you with questions like: Did you change tires?
                              Summer? Winter? All Season, etc. and it will list the different sizes. Once you do that bring up the screen with the vehicle icon. Instead of the 4 tire pressures there will be 4 blank lines by each wheel. Drive for a while and bingo the pressures will pop up on the screen. I wish I could be more precise but I would rather play with it than read the manual. "

                              "you need to hold the "reset" button under tire settings. select winter tires, the size, and then RESET. After that, it should take abour 2 miles, and should hold that in memory from that point on and monitor as well.

                              Just did this last week with my 18 winters with tpms. "
                              Пътят е целта.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въздушно окачване Cayenne

                                Факт е, че не ми работи системата за налягането на гумите.
                                Проверих всички бушони на таблото от ляво на шофьора, за други не зная къде да търся.
                                Не зная и къде е тази батерия (за която спомена) която се сменяла на 5 години.
                                Джантите са с датчик 20 цолови. НО защо не работи така и не зная.

                                Като се постопли и със свободното време когато съм добре ще се сваля компресора за въздуха да се погледне защо трака.
                                Абе трака много яко, докато не спре да помпа
                                Лоша работа
                                За сега само това са забележките.

                                Това за датчика на багажника се оправи ---> грешката е моя
                                Натегнал съм машинката да прибира повече задното стъкло и само на единия "зъб" се затваряла, а трябвало два пъти да "щракне"
                                Голяма съм калинка Не разбирам, а пипам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X