Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въздушно окачване Cayenne

    Батерията на самите датчици,а те са около самата джанта.Пак казвам,така е при маздата ми,предполагам , че може и при теб да е така.

    Това е единия вариант:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tpms-sensor-on-rim.jpg
Прегледи:1
Размер:20.8 КБ
ID:5245740

    а това е друг:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tpms%20sensors.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5245746
    Ако не се сменя батерията,тогава целият датчик.Гаранцията им е 5г.може да издържи и повече.
    Пътят е целта.

    Коментар


    • #32
      От: Въздушно окачване Cayenne

      По това което се вижда от вънка (винтила), моя датчик прилича на това от втората снимка.
      Ще се кара така, докато не сменявам гумите Тогава ще се търси батерии......

      Благодаря за инфото

      Коментар


      • #33
        От: Въздушно окачване Cayenne

        МоляУспех и безаварийни километри
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #34
          От: Въздушно окачване Cayenne

          Здравейте.
          Бях забравил за проблема на компресора ....., отстранен е проблема (отдавна).
          Оказа се че компресора се захваща с два болта за купето посредством тампони 2 броя, а при мен не бяха захванати и се държеше компресора на кабели и маркучи
          Та като заработи компресора ....... целия започва да "играе" и се удря по купето.
          Закрепихме го с 2-та болта и всичко "заспа".

          По отношение на тази грешка за окачването и сега ми светва.
          Ходих да проверяват дали няма изтичане на въздух от някоя тръбичка, но след проверката се установи няма изтичане.
          Сега продължава да ми дава същата грешка.
          Има вероятност да е от вибрациите по хубавите ни пътища. Предницата ми трака доста и предстои смяна на горни и долни носачи + кормилна щанга. Та след смяната им има вероятност и тази грешка на окачването да не се появява.

          За датчиците за налягането на гумите - нямам такива. Не мисля и да слагам. На 20 цоловите джанти които купих (заедно с гумите) нямало такива датчици и затова не ми работи тази опция.
          Не мисля и да слагам такива датчици. Почти всеки ме съветва това.

          Вече всичко е нормално ......., лека вечер

          Коментар


          • #35
            От: Въздушно окачване Cayenne

            Леле... може ли толкова красиви джипове, а с толкова много проблеми... А уж са с традиции... И при леките коли ли дефектират така?

            Коментар


            • #36
              От: Въздушно окачване Cayenne

              Първоначално публикуван от красимира Преглед на мнение
              Леле... може ли толкова красиви джипове, а с толкова много проблеми... А уж са с традиции... И при леките коли ли дефектират така?
              Традиции? Това е първия високо проходим автомобил на Порше и като всяко първо нещо е нормално да има проблемчета.

              Коментар


              • #37
                От: Въздушно окачване Cayenne

                здравейте,аз имам същия проблем с въздушното окачване.знае ли някой къде в варна има компетентни хора да го оправят? благодаря ви!

                Коментар


                • #38
                  От: Въздушно окачване Cayenne

                  Проблема е в някой от датчиците на четирите колела, който следят за нивото на окачването.
                  На мен ми продължава да се обажда че има повреда в окачването.
                  Всичко е проверено. Няма теч на въздух. Нищо не лопа-трака.
                  Всичко е сменено, цялата предница (окачване).
                  КОлата се държи перфектно.
                  Дефекта е в някой датчик. Не съм се ровил да разбера кой е, но е сигурно че е датчик.
                  Вече не ме дразни

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въздушно окачване Cayenne

                    Айде и аз да постна със закъснение за грешката, която отчита въздушното окачване (символа е показан на предишен пост). Аз имам Кайен 3.2 2006 година и ми светна по същия начин. В намазаните сервизи само като я закачиха казаха компресор или датчик за нивото. Оказа се жичкаджийски проблем в електрическата инсталация - накакви жички от или около компресора започнали да нагарят и не давали хубав контакт. При това недобро съпротивление ти светва грешка във въздушното, която като загасиш колата изчезва. Като запалиш и тръгнеш след известно време в зависимост от вибрациите по пътя светва отново и така беше всеки път. При мен лечението беше, че ми смениха проблемните жиците с нови такива и от тогава (вече 2500 км. не е светвало). Към колегите с Кайени - не бързайте веднага да давате пари при първата светнала лампа, защото майсторите ни имат за някакви малоумници и като караме такъв автомобил, трябва да ни дерат за глупости. При правилна подръжка колите дори с пробег са изключително здрави и по нашите пътища. Обслужването им не е толкова скъпо, колкото митовете и легендите казват (писани навярно от хора, които са ги гледали отстрани или най-много някой да ги е повозил) и много от частите са ваимозаменяеми с Туарег или Q7.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X