Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

    Здравейте, имам 2-3 проблема с един такъв джип.

    1-ия е: При завой от време на време се чува някакво странно бучене отзад ? Все едно нещо стърже или нещо такова...

    2-ия: В рамките на 2-3 месеца на 2 пъти доливам по 50-100гр антифриз, а не виждам отнякъде да тече...

    3-ия: Сега като застудя започна трудно да пали. Върти по 10 пъти докато запали сутрин. Като запали първия път пък веднага гасне все едно се е задавил. После като запали 1 път след това докато е топъл няма проблем пали горе-долу нормално. Но изстине ли примерно от сутринта до вечерта пак е същото.

    Ще съм благодарен за някакви идеи преди да тръгна по "майстори" на принципа сменяме докато уцелим кое е прецакано !

  • #2
    От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

    1. масло в задния диф кога си сменял и какво сложи?
    2. ако не тече, излиза през ауспуха
    3. подгревателните свещи как са?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

      Първи джип ми е не съм наясно с нещата така, че да не се смеете ако въпросите са глупави или нещо не съм направил дето е трябвало...

      1.Не съм сменял изобщо - нито знам какво трябва да се сложи, нито кога е сменяно, нито дали се сменя специфично или всеки "майстор" може...
      2.Не го виждам отникъде да тече, но пък преди не е правила така - да изчезва. Започна да изчезва след като правихме клапите на климатроника - незнам дали са свързани нещата...
      3.Свещите са сменяни преди година и половина. Има ли начин как да ги проверя дали са читави ?

      Коментар


      • #4
        От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

        1. Сменяй веднага маслото отзад, виж дали си с LSD или не и според зависи си купуваш правилното масло!
        2. Огледай от долу и покрай всички скоби и уплътнения.
        3. Провери всички маркучи и горивния филтър да не дърпат въздух от някъде, виж и за теч някъде по дюзите.

        Ако не можеш така докато колата е пред вас, отиди при някой познат майстор с крик и я вдигнете, ако нямаш, намери някой канал или мини през някой от споменатите по темите сервизи, за диагностика няма да ти вземат много!
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #5
          От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

          Благодаря за отговорите...

          Как се разбира дали съм с LSD или не ? За свещите има ли начин да се провери дали са читави ? Маркучите го оглеждах преди месец точно да не би да гълта въздух някъде, но нищо видимо не се вижда. Само на един маркуч който беше капсулован и донякъде е маркуч донякъде е тръба отпред(мисля, че за хидравликата ли беше или нещо такова) имаше някакво омазняване... ходих при едни майстори казаха, че неможели да го свалят, че бил запекъл и да съм карал така не било важно това !

          Коментар


          • #6
            От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

            Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
            ... 2.Не го виждам отникъде да тече, но пък преди не е правила така - да изчезва. Започна да изчезва след като правихме клапите на климатроника - незнам дали са свързани нещата...
            Провери дали случайно мокета под таблото в краката на пътника не е мокър. Погледни и под него. Антифриз може да се губи и от повредено радиаторче на парното.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

              За свещите и това LSD някой знае ли как да ги проверя ?

              Коментар


              • #8
                От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                Едва ли е от свещите щом си ги сменявал толкова скоро. Има ужасно много теми във форума точно за този проблем и доколкото си спомням най-често причината е по разни щуцери/маркуи около филтъра, както и прословутите дюзи на този двигател. Пробвай с търсачката да намериш и почетеш конкретни теми, но ... няма ли вкарване на въздух отнякъде и то видимо е по-добре да отидеш в сервиз. За LSD - вдигаш отзад колата и като въртиш едната задна гума...другата трябва да се върти в същата посока. Това е признак, че имаш...а дали работи добре е друга работа. Ако имаш сипваш масло Castrol SAF-XJ 75W-140...то си е с добавка за LSD....има и други, но това е пробвано. Ето и да почетеш за LSD - http://www.offroad-bulgaria.com/show...ht=Castrol+SAE.
                Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Сменявай маслото в задния диф веднага. Не си струва за някакви дребни пари, големи хаварии. Ас когато го купих нищо не знаех. След ного читане по форума ни достаточно сьм грамотен(никога не е достаточно ама...) Нашия модел е ного каприцен на маслата. ВНИМАВАЙ! За задния и предния диф ас сложих мопарско масло от Балкан стар задолжително сьс добавката. Може и Castrol SAF-XJ 75W-140...то си е с добавка за LSD но Ас избрах мопарско. Збира точно 2л+добавката 125 мл. Вьв предния 1л масло +добавката. Смених си и маслото в раздаточната кутийа с оригинално и сега нямам никакви проблеми. При мен при пьлен завой почна да се осеща леко скрьцане от задната част. Сега е чудесно. По другите 2 вьпроса не мога нищо да ти кажа освен да отидеш на дийагностика за начало. Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                    свещите се мерят с мултицед, всички трябва да имат еднакво съпротивление... най-добре на студен двигател.
                    За маслата са ти казали подробно всичко.
                    Антифриза дали не излиза по малко от капачката??? Долей и загрей колата на място, форсирай я малко и гледай да не излиза през капачката на казанчето за антифриза... имах такъв случай и сменях гарнитура... дано не е от това!

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Ако е 2.7 почти сигурно е с LSD,ako при лоста за скоростите пише QUADRA DRIVE,със сигурност е.
                      grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Такаа има леко развитие с проблема с паленето... Сега гасне и в движение от време на време. Дава грешка P1130 !? Ако някой е имал подобен проблем да сподели къде са му го решили, че нямам вяра на никви сервизи... Ето тези описания намерих в нета за тези грешки:
                        P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION ACTUATOR STICKING. . . . . . . . . .163
                        P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION LEAKAGE DETECTED. . . . . . . . . .163
                        P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION POSITIVE DEVIATION . . . . . . . . . .163
                        P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION PRESSURE TOO HIGH-SHUT OFF . . .163
                        P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION PRESSURE TOO LOW . . . . . . . . .163
                        P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION SOLENOID OPEN . . . . . . . . . . . . .163

                        Къде ще препоръчате да сменя маслото на диференциала в БС ли или на друго място и колко излиза горе-долу, че не съм запознат и да не решат Новогодишно да ме резнат като видят, че не съм в час ? Иначе пише Quadra Drive значи е с LSD
                        Последно редактирано от PiMPi; 18-12-10, 13:29.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                          масло за дифовете мопарско 1л-40 лв тябва 3л.
                          Добавка за лсд 125мл. 20лв , ас сложих 2. И на предниа и на задниа диф
                          Масло за раздатката мопар нв 247 2 литра-38лв/л.
                          Има по форума ного за четене по този вьпрос-занимавай се...Поздрав.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                            Благодаря !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                              Хубаво е да си вземеш консумативите от БС и после да си ги смениш в някой от сервизите на колеги във форума. Има си раздел за това. Можеш да се свържеш с тях и те да ти предложат консумативи. Не бих те посъветвал да ходиш в кой да е сервиз, че ще почнат едни питания от типа - сега как се проверява нивото и т.н.
                              P.S. Ако не знаеш историята на маслата в раздатка, скорости и двигател - смени и тях при първа възможност.
                              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X