Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Aми що не отидеш някъде за една диагностика. Може пак да е дюза, но друга.
    Защото колата е на баща ми и му трябва да ходи нагоре-надолу и миналата зима набързо решихме да отидем да "оправят" проблема - нямаше време да почета и да видя с тия джипове как стоят нещата. Разликата е че тогава не палеше изобщо стане ли студено. Примерно въртиш почти докато си отиде акумулатора сутринта и не става. На обяд-след обяд отиваме с друга кола даваме ток и след доста въртене запали. Сега си пали дори и на тия доста студените дни преди седмица - просто върти доста. Отделно вече искам да знам какви са възможните причини преди да отида някъде да рециклират дюзи и уж да "оправят" проблема и да се окаже, че другата зима пак съм по сервизите и това не е бил точно моя проблем... В смисъл искам да знам какви са по-леките възможни проблеми и те де са проверят и тогава да се гледат по-сложните и по-скъпите... Отделен въпрос е че незнам къде да я закарам на диагностика дали пак в СуперДизел или в БС или при някой оттук от форума. Малко почва да ме ядосва тая кола с тия претенции защото нали като е джип трябва да е издръжливо копеле и точно зимата да си го караме с кеф, а то точно когато потрябва почва да се дъни...

    Коментар


    • #32
      От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

      Освен гореописаните причини (регулатор на налягането, дюза и дърпане на въздух, който са и най вероятни), може някой температурен датчик (антифриз, входящ въздух, външна температура) да дава грешни показания. Иди някъде поне грешките да ти прочетат.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #33
        От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

        здравейте колеги, имам следния проблем като го изрежа светва една жълта лампа и влиза в някакъв режим и като го изгася и пак запаля се оправя , а всичко съм му сменил, ако може някои да помогне ще черпя! 0878722711

        Коментар


        • #34
          От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

          Колега не съм компетентен, но ако кажеш каква е лампата сигурно ще може някой да ти помогне - защото жълти са половината лампи по таблото, а и темата е за друго. Успех !

          Коментар


          • #35
            От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

            Първоначално публикуван от rosko234 Преглед на мнение
            здравейте колеги, имам следния проблем като го изрежа светва една жълта лампа и влиза в някакъв режим и като го изгася и пак запаля се оправя , а всичко съм му сменил, ако може някои да помогне ще черпя! 0878722711
            Колега, твоята работа е, като да отидеш на лекар и да кажеш: Сърби ме ме гъзЪ!
            Доктора би ти казал: Ами или имаш хемороиди, или си гей.
            Дай повече информация?
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #36
              От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

              За автора на темата - най вероятно, както са ти потвърдили вече, става въпрос за клапана на рейла. Нещото, което не се споменава е, че този клапан много често става причина за повреди в ECU модула. Отиди в БС за една диагностика.

              Първоначално публикуван от rosko234 Преглед на мнение
              здравейте колеги, имам следния проблем като го изрежа светва една жълта лампа и влиза в някакъв режим и като го изгася и пак запаля се оправя , а всичко съм му сменил, ако може някои да помогне ще черпя! 0878722711
              На така зададен въпросът, единственият съвет е да не го изрезваш.

              Коментар


              • #37
                От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
                Защото колата е на баща ми и му трябва да ходи нагоре-надолу и миналата зима набързо решихме да отидем да "оправят" проблема - нямаше време да почета и да видя с тия джипове как стоят нещата. Разликата е че тогава не палеше изобщо стане ли студено. Примерно въртиш почти докато си отиде акумулатора сутринта и не става. На обяд-след обяд отиваме с друга кола даваме ток и след доста въртене запали. Сега си пали дори и на тия доста студените дни преди седмица - просто върти доста. Отделно вече искам да знам какви са възможните причини преди да отида някъде да рециклират дюзи и уж да "оправят" проблема и да се окаже, че другата зима пак съм по сервизите и това не е бил точно моя проблем... В смисъл искам да знам какви са по-леките възможни проблеми и те де са проверят и тогава да се гледат по-сложните и по-скъпите... Отделен въпрос е че незнам къде да я закарам на диагностика дали пак в СуперДизел или в БС или при някой оттук от форума. Малко почва да ме ядосва тая кола с тия претенции защото нали като е джип трябва да е издръжливо копеле и точно зимата да си го караме с кеф, а то точно когато потрябва почва да се дъни...
                Така ще е докато се оправят само "наложащите неща", които винаги са по-евтините неща. Има много колеги във форума, който знаят какво и къде да гледат. Отиди при някой от тях, но с думите "отстрани проблемите и причинителите" и съм сигурен, че като си го вземеш - ще разбереш, че е "издръжливо копеле" и ще си го караш с "кеф" , без да се "дъни"
                Не забравяй, че караш автомобил на доста километри. Ако прочетеш юзър менюала, ще разбереш колко неща е трябвало да бъдат проверени и сменени досега през целият живот на автомобила, а съм сигурен на 98%, че 98% от тях не са били нито проверявани, нито сменяни. Това го казвам, просто за да спра заблудата ти относно "издръжливото копеле", защото за да е такова - трябва или яка поддръжка или нов автомобил и след 3 години пак нов... и проблеми Йок!
                Последно редактирано от Y.Stoqnov; 06-01-11, 21:13.

                Коментар


                • #38
                  От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Напоследък нямам никакво време да се занимавам с това и все още не съм намерил решение на проблема. Ще пиша пак като има развитие. Благодаря колеги за отговорите.

                  Колега Y.Stoqnov по твоите думи малко излиза, че трябва да ставам и да лягам с мисълта какво да сменям по този джип за да нямам проблеми с него, а това ми звучи доста несериозно. Имам и една-две чисто нови коли купени едната на същите години като джипа и НИЩО не съм сменял по нея освен, накладки и обслужване и някакви дреболии там смешни, а никога не съм имал проблем с палене или каквото и да било. Вярно, че е на 75к км, но все пак не я ползвам за такси.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                    За губенето на антифриза - и моя губеше. Смених капачката на разширителния съд и спря да губи.
                    За паленето - и моя май взе да се замисля като пали сутрин... от много години карам дизели и личното ми мнение е, че трябва да се проверят свещите и дали не засмуква въздух отнякъде. Ако не е това вече се влиза в разпавии.
                    Y.Stoqnov е 100% прав. Не го приемай като заяждане. Просто тези неща в Италия никой не ги прави, в България хората, които ги правят ги гледат сякаш не са си изпили хапчето, а в Германия това е просто нормалния начин на отношение към колата.
                    Suzuki GSXR
                    VW Touareg
                    Mitsubishi Pajero II

                    Коментар


                    • #40
                      От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
                      Колега Y.Stoqnov по твоите думи малко излиза, че трябва да ставам и да лягам с мисълта какво да сменям по този джип за да нямам проблеми с него, а това ми звучи доста несериозно. Имам и една-две чисто нови коли купени едната на същите години като джипа и НИЩО не съм сменял по нея освен, накладки и обслужване и някакви дреболии там смешни, а никога не съм имал проблем с палене или каквото и да било. Вярно, че е на 75к км, но все пак не я ползвам за такси.
                      Не си ме разбрал правилно, и си си направил грешен извод. Но пък поне потвърждаваш казаното от мен с второто си изречение, а третото ти изречение обяснява всичко.
                      Изобщо не се опитвам да се заяждам. Споделям мнение произхождащо от опита ми до тук и най-вече от четенето на този форум. Съвета ми към теб е да погледнеш темите и за другите марки "джипове" и да забележиш едно - все проблеми и то все със автомобили закупени на старо... няма и как друго яче да е.

                      Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                      Y.Stoqnov е 100% прав. Не го приемай като заяждане. Просто тези неща в Италия никой не ги прави, в България хората, които ги правят ги гледат сякаш не са си изпили хапчето, а в Германия това е просто нормалния начин на отношение към колата.
                      Ти си ме разбрал

                      Коментар


                      • #41
                        От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Такааа по повод първия проблем смених масла на диференциалите и раздатките и засега нищо не се чува. Но ще се ослушвам все пак. Маслата купих оригинални от "любимия" на всички БС. Ако някой се интересува цените са следните:
                        2 литра масло за раздатката х 37лв
                        2 добавки за диференциалите х 20лв
                        3 литра масло за диференциалите х 80лв
                        Маслото го смених в Gemini4, цена на труда 40лв. В БС ми искаха 70лв труд за диференциалите и 35лв труд за раздатката.
                        Междувременно се появи друг проблем с един лагер на виско печката, който смятам, че утре ще бъде отстранен и ще се захвана с други проблеми след това. Дано това инфо за маслата е полезно на някой.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                          Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                          ...
                          Да затова си прав, че проблемите с колите втора ръка са неминуеми, просто някак си нагласата ми беше, че като е джип ще е по-здрав просто

                          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                          ...
                          За антифриза не съм се сетил да гледам капачката, но ще я погледна още утре дали нещо не е скапано там. Свещите са сменявани "уж" преди година. Казвам "уж" защото не съм ги сменявал аз, а и не са сменени пред мен, а за БГ сервизите доверието ми е точно 0%. Онзи ден чух в сервиз как познат взел 25лв да смени маслото на голф 3-ка с най-евтиното, източил маслото на друга кола за смяна на масло и източеното масло го налял в 3-ката и вика ми като иска евтино ето готово е !??!? Нали се сещате става дума за най-евтиното НОВО масло !? И като си представя, че този го познавам представям си какво правят тези дето не ги познавам...

                          Коментар


                          • #43
                            От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                            Мисля, че локализирах проблема откъде смуче въздух и утре ще разглобявам да видя дали само там е проблема, но дори и да не е това поне видях, че оттам капе нафта. Ако всичко е ток ще снимам проблемното място и решението на проблема (ако го оправя де )

                            Междувременно по втория проблем - последните 2 месеца не съм доливал и няма проблем с антифриза - остава при наливането по-рано да не съм бил налял колкото трябва може би ??

                            Коментар


                            • #44
                              От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                              Проблема с паленето е отстранен !!! Оказаха се няколко О-пръстенчета точно под кората на мотора мисля, че е маркуча за връщане на нафта (не съм 100% сигурен как се казва утре ще плясна една снимка за да стане ясно).

                              Коментар


                              • #45
                                От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                                Браво, че си отстранил проблемите. Надявам се, че не ми се сърдиш
                                Наслаждавай се на Жипката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X