Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

    Здравейте,
    Колебая се между тези две марки и модели след 1994г. Колата няма да е основна, по-скоро ми трябва за транспорт на матеряли и обиколки по черни пътища. Тоест ще тегли и ремарке понякога на 100-тина километра. Избрах тези защото са с хардтоп и могат да се качват по- обемисти товари.
    Фронтера:
    + климатик
    - няма дизел под 74 кВ
    монтират и някакви италянски мотори за който нищо добро не съм чел
    Опел макар и на основата на Исузо
    Роки
    + има и 66кВ дизел
    - няма климатик
    непозната за мен марка
    В общи линии ме интересува да е по-сигурен. Щото хубаво е частите да са евтини ама ако ще се сменят всяка седмица...

  • #2
    От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

    Щом ще е главно за обиколки по черни пътища и товарене аз съм за Роки-то.Фронтера-/особено дългата база/ е подходяща за семейна джипка с преобладаващо шосейно приложение-удобна,широка и т.н.Но за ежедневно блъскане по черни пътища и гори смятам,че има далеч по-подходящи.......Роки,Патрол,Самурай-/в твоя случай не ти върши работа/,УАЗ.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

      Аз сьм твьрдо за Роки,за проходимост няма сравнение с Опела,а сьщо така и са много здрави.Имам Роки но бензиново 87г.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

        Още един глас за Роки-то ).. Фронтерата са калпави джипки, искат повече подръжка.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

          Честита нова година.Има достатъчно писано.Прочети,покарай....Повече са калпавите стопани отколкото калпавите джипки.

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

            Рокито - ще ти гори от 7 л на асфалта до 9 л в гората средно - за 100 км. Приятел беше с такова и толкова му харчеше. Безпроблемно за черни пътища като проходимост и мудно по асфалта.
            Щом ще теглиш често ремарке ..... дали няма да ти е слабо рокито ?
            Лош съвет, ама защо не погледнеш ЛР -Диско - като цена е в същия диапазон, а като теглителна сила по черно ..... май няма какво да сравняваш..., като обемисти товари също... но това си е мое мнение . Извинявай, ако те обърквам !

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Рокито - ще ти гори от 7 л на асфалта до 9 л в гората средно - за 100 км. Приятел беше с такова и толкова му харчеше. Безпроблемно за черни пътища като проходимост и мудно по асфалта.
              Щом ще теглиш често ремарке ..... дали няма да ти е слабо рокито ?
              Лош съвет, ама защо не погледнеш ЛР -Диско - като цена е в същия диапазон, а като теглителна сила по черно ..... май няма какво да сравняваш..., като обемисти товари също... но това си е мое мнение . Извинявай, ако те обърквам !
              Благодаря на всички за отзивчивостта!
              Честита нова година и от мен.
              Сега по въпроса:
              Не ме объркваш, само че диското е все над 74кВ тоест голям данък. А на мен все пак ми трябва не за всеки ден.
              Иначе доста чета напоследък и стигнах до извода, че поне за моите нужди фултайма е по-добрия вариант. Просто при постоянно 4х4 ще имам по-добро сцепление с пътя откъдето и по- малко приплъзване при по- лек автомобил и теглене на товар. При тегленето основното е сцеплението и приведения момент към задвижващите колела който може да се постигне с по-ниска предавка при положение, че не бързаш за никъде. Другият проблем са сериозните спирачки и него със скоростите не мога да го реша напълно.
              Та в този ред на мисли отивам към Митсубиши Паджеро суперселект 2.5тд къса база или ЛР Диско.

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                Ако колата я регистрираш "товарна" данъкът е по-малък. Не знам как става точно, но има начин. Не да е 1плюс1 , защото тогава , ако качиш трима души си в нарушение, а да е 4 плюс 1 "товарен" ;
                Това май ти разширява възможностите ?

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                  Първоначално публикуван от muv Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за отзивчивостта!
                  Честита нова година и от мен.
                  Сега по въпроса:
                  Не ме объркваш, само че диското е все над 74кВ тоест голям данък. А на мен все пак ми трябва не за всеки ден.
                  Иначе доста чета напоследък и стигнах до извода, че поне за моите нужди фултайма е по-добрия вариант. Просто при постоянно 4х4 ще имам по-добро сцепление с пътя откъдето и по- малко приплъзване при по- лек автомобил и теглене на товар. При тегленето основното е сцеплението и приведения момент към задвижващите колела който може да се постигне с по-ниска предавка при положение, че не бързаш за никъде. Другият проблем са сериозните спирачки и него със скоростите не мога да го реша напълно.
                  Та в този ред на мисли отивам към Митсубиши Паджеро суперселект 2.5тд къса база или ЛР Диско.
                  Доколко имам спомени от изброените возила само Ланроувъра (ако не се лъжа)е фултаим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                    Само да вметна,че ако се регистрира "товарен" според новия Закон за горите, законното преминаване по горските пътища и изобщо в гората се усложнява като възможности.
                    Иначе пък с този вариант освен данъка и Гражданската отговорност е по-поносима като цена в сравнение с "нормалния" вариант по плащане на кубатура на двигателя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                      Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                      Доколко имам спомени от изброените возила само Ланроувъра (ако не се лъжа)е фултаим.
                      От това което четох тук, суперселект на мицубиши също е фултайм система, или бъркам?
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=24563&page=4
                      Поне в темата кои автомобили са фултаим така пишеше.
                      Иначе за регистрацията като се стигне до там явно ще се чете и по този въпрос, щото май и с винетките има някаква разлика...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                        Първоначално публикуван от muv Преглед на мнение
                        От това което четох тук, суперселект на мицубиши също е фултайм система, или бъркам?
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=24563&page=4
                        Поне в темата кои автомобили са фултаим така пишеше.
                        Иначе за регистрацията като се стигне до там явно ще се чете и по този въпрос, щото май и с винетките има някаква разлика...
                        Супер селект е с-ма,която разполага и с режим фул-тайм,т.е. има централен диф,който се блокира при желание.Разбира се,ако водачът избере може да кара и само на задно предаване-въпрос на желание,терен и конкретни пътни условия .То затова и името на раздатката е "Супер селект".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                          Благодаря на всички които ми дадоха съвет.
                          Нещата май отиват към Паджеро 2.5 дизел 1992г. дълга база. Става въпрос за бартер за Трактор Т40 който на мен не ми е необходим. Ако можете да дадете съвет какво да гледам и тествам ще бъда благодарен. Малко ме притеснява годината. но поне външно не видях ръжда. кривини и темподобни. Пък и за това за което ще го използвам по-добре да е лесно прежалим.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                            Първоначално публикуван от muv Преглед на мнение
                            Благодаря на всички които ми дадоха съвет.
                            Нещата май отиват към Паджеро 2.5 дизел 1992г. дълга база. Става въпрос за бартер за Трактор Т40 който на мен не ми е необходим. Ако можете да дадете съвет какво да гледам и тествам ще бъда благодарен. Малко ме притеснява годината. но поне външно не видях ръжда. кривини и темподобни. Пък и за това за което ще го използвам по-добре да е лесно прежалим.
                            Колега , ако все още важат тези критерии

                            Първоначално публикуван от muv Преглед на мнение
                            ..........
                            Колебая се между тези две марки и модели след 1994г. Колата няма да е основна, по-скоро ми трябва за транспорт на матеряли и обиколки по черни пътища. Тоест ще тегли и ремарке понякога на 100-тина километра. Избрах тези защото са с хардтоп и могат да се качват по- обемисти товари.
                            .......
                            ...... не бързай да отписваш Опела . Не говоря за Фронтера , а за Опел Кампо . И веднага отбелязвам няколко предимства пред Паджерото :

                            - като товароносимост - несравнимо по-добро товарно животно .
                            - "железен" двигател 2,5 или 2,8 на Исузо
                            - разход с около литър и половина - два по-икономичен от Паджерото
                            - парт - тайм машина с ръчни хъбове , за гората си е супер . Освен това
                            е на ресори отзад . Катър отвсякъде , товариш колкото си щеш в коша .
                            На бавни тегли като трактор . На твърд терен просто изключваш
                            хъбовете и си тегли на заден мост.
                            - хем имаш товарен кош , хем си е с два реда седалки ( макар и задните
                            да не предлагат комфорт) , но пък се возят 4 човека
                            - и не на последно място - хем имаш мощен двигател , хем данъка ти е
                            по-нисък , щото го водят ( ако не се лъжа) товарен камион .

                            Е вярно , че `92-ра Паджеро ше намериш по-евтино , но за тази възраст скритите дефекти са повече от явните . А то Кампото ше си избие парите от
                            разликата в разхода . Пък и си е дълга база и вози по-комфортно .

                            Дано съм ти бил полезен . Във всеки случай не бързай да се хвърляш на първия срещнат екземпляр , въпреки убеждението на джамбазите за "реални" километри и единствен собственик ... обикновено бабичка , дето го е държала в гаража и е каран само за разходка в неделя
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет - Дайхацу Роки или Опел Фронтера къса база

                              Твърдо съм за рокито колега.
                              Discovery 300TDI
                              WEBASTO

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X