Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер високи обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Галопер високи обороти

    Здравейте,
    От скоро имам Галопер 2, извинявам се ако въпроса ми е глупав. Имам чуството, че при палене се включва може би автоматичен смукач. Което е нормално. Но ми се струва, че колкото е по студено оборотите се вдигат.
    Пример:
    при 10 градуса запалване на студен двигател 1300 обората
    при 0 градуса запалване на студен двигател 1800 оборота
    когато загрее оборотите падат на 800;
    Моля за мнение, това нормално ли е?

  • #2
    От: Галопер високи обороти

    Разбира се, че е нормално. Всички автомобили го правят, само конкретните числа са различни за различните двигатели.

    Коментар


    • #3
      От: Галопер високи обороти

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Разбира се, че е нормално. Всички автомобили го правят, само конкретните числа са различни за различните двигатели.
      И какво излезе? Пасата ми не е автомобил!

      Коментар


      • #4
        От: Галопер високи обороти

        При дизелите това се прави само за много ниски температури.

        Коментар


        • #5
          От: Галопер високи обороти

          При Тойота ЛК дизел докато е студено 1000об/м ,като загрее 750.
          0+

          Коментар


          • #6
            От: Галопер високи обороти

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            При дизелите това се прави само за много ниски температури.
            Бе и доста бензинки са ми минали под дъто, ама такъв ефект не си спомням.
            П.С. -20 не е ли ниска?

            Коментар


            • #7
              От: Галопер високи обороти

              1800 си е множко!! Регулира се(предполагам),ама от къде!??
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Галопер високи обороти

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Разбира се, че е нормално. Всички автомобили го правят, само конкретните числа са различни за различните двигатели.
                Не е нормално да са толкова високи оборотите.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Галопер високи обороти

                  kian, в тази тема съм споделил за същия проблем. От изчетеното по руските форуми, причините може да са датчик за температурата на охлаждащата течност, лоши контакти или пробив във вакуумните тръбички, проблемен термостат или проблемен регулатор на оборотите. Амааа....точна диагностика кое прави проблема няма. Трябва да разкачаш клемите и да наблюдаваш от кое ще паднат оборотите.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • #10
                    От: Галопер високи обороти

                    Благодаря на всички, днес ще погледна отново и ако има нещо което съм открил ще пиша. Аз също мисля, че е нормално но, независимо от температурата оборотите трябва да са според мен в един диапазон от 1100 до 1300. А нат тези граници мисля, че има проблем.
                    Колега VoyagerX благодаря, ще поогледам това което си ми препоръчал. Прочетох и темата която ти си пуснал, признавам че след като пуснах моята, но не намерих решение в нея. Как се държи галопера ти сега, има ли го този проблем с падане на температурите? И ако не от къде си го отстранил.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Галопер високи обороти

                      Извинявам се на всички, затова че не сам упоменал двигателя. А автомобила е Galloper II Exceed, 2000, 2.5 TDI, дълга база

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Галопер високи обороти

                        Първоначално публикуван от kian Преглед на мнение
                        Извинявам се на всички, затова че не сам упоменал двигателя. А автомобила е Galloper II Exceed, 2000, 2.5 TDI, дълга база
                        Аз не познавам Галопера, но ако има ГНП се регулират. Зависи каква ти е помпата.
                        При мен (ЛУКАС) има лостова система за ниски, високи и две жила. Едното е за газ (педала на газта), а другото жило е за стартиране при студен двигател. Точно това жило се регулира - и от гайки с контра и от самото жило.
                        Снимай твоята ГНП, ако искаш.
                        Освен това напиши от къде си за по-удобна комуникация с колегите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Галопер високи обороти

                          Съгласен съм с всички предположения но съм убеден, че външната температура не трябва да влияй на механични регулировки, предполагам че е температурен датчик някаде но къде и за какво.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Галопер високи обороти

                            Първоначално публикуван от kian Преглед на мнение
                            Съгласен съм с всички предположения но съм убеден, че външната температура не трябва да влияй на механични регулировки, предполагам че е температурен датчик някаде но къде и за какво.
                            Има и системи с биметални пластини (спирали).
                            Снимай с фотоапарат!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Галопер високи обороти

                              При мен май се оказа клеясало или заяло бутало точно на коректора на изпреварването - оградил съм го с червено на снимката.


                              Вчера запалих, изчаках да загрее, напръсках с WD40, поразклатих цялата планка, която опира в него, по посоката в която би трябвало да се движи и оборотите започнаха да падат надолу от 1300 до нормалните си. После изчистих, доколкото можах, оста, смазах я, тази сутрин при -2 нямах никакви проблеми - от начало вдигна до около 950-1000 оборота, в момента в който стрелката за температурата отлепи от дъното, оборотите започнаха да падат. За всеки случай ще видя как ще се държи утре, че го дават бая студено, та да видя дали окончателно съм отстранил проблема.
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X