Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер високи обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Галопер високи обороти

    Надявам се, че си открил проблема, пробвай утре и пиши, ще съм ти страшно благодарен, Но това на снимката не го откривам в ръководството за ремонт.
    Успех и пиши за резултата

    Коментар


    • #17
      Re: От: Галопер високи обороти

      Първоначално публикуван от kian Преглед на мнение
      Надявам се, че си открил проблема, пробвай утре и пиши, ще съм ти страшно благодарен, Но това на снимката не го откривам в ръководството за ремонт.
      Успех и пиши за резултата
      От него е било. Тая сутрин (-5), след запалването плавно вдигна оборотите до около 1150-1200 и след 2 мин. започнаха да падат, като започна да загрява.
      Това се намира на помпата. Ей тая снимка от другата тема ще те ориентира:
      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

      Коментар


      • #18
        От: Галопер високи обороти

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        И какво излезе? Пасата ми не е автомобил!
        не знам какъв ти е пасата, но на моя 1.9тди 131кс при температура под нулата оборотите са към 1200 след палене. А като се беше скапал датчика за Т, посред лято вдигаше 3000 веднага след запалване... Като закачихме към диагностиката, показваше -50С
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: Галопер високи обороти

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          не знам какъв ти е пасата, но на моя 1.9тди 131кс при температура под нулата оборотите са към 1200 след палене. А като се беше скапал датчика за Т, посред лято вдигаше 3000 веднага след запалване... Като закачихме към диагностиката, показваше -50С
          Тъп, безмозъчен дъртак 1.6 тди 1991г. Карам го, от като се е родил.

          Коментар


          • #20
            От: Галопер високи обороти

            Благодаря на колегата VoyagerX, за подробното описание предполагам и при мен е това. Ще почистя, смажа и ще пиша за резултата.

            Коментар


            • #21
              От: Галопер високи обороти

              Здравейте, почистих и смазах устройството оградено на снимката но без да го свалям, не получих желания резултат. Но вече на 90% съм убеден, че е от там. Явно това е свързано с охлаждащата система. След затопляне на това устройството / незнам какво му е техническото название/ оборотите се нормализираха. Тази ос на снимката избутва регулиращия винт при затопляне "цапнат" с жълта боя . Ако някой има идея да регулирам ли от болтчето или да свалям това цилиндарче за профилактика, моля да сподели.

              Коментар


              • #22
                От: Галопер високи обороти

                Първоначално публикуван от kian Преглед на мнение
                Здравейте, почистих и смазах устройството оградено на снимката но без да го свалям, не получих желания резултат. Но вече на 90% съм убеден, че е от там. Явно това е свързано с охлаждащата система. След затопляне на това устройството / незнам какво му е техническото название/ оборотите се нормализираха. Тази ос на снимката избутва регулиращия винт при затопляне "цапнат" с жълта боя . Ако някой има идея да регулирам ли от болтчето или да свалям това цилиндарче за профилактика, моля да сподели.
                Пробва ли да го раздвижиш ? В смисъл, моето се наложи да го натисна малко наляво-надясно, когато колата беше вече загряла, а оборотите - все още високи, че да започне да се движи. И почистването на напълно загрял двигател ли го направи, т.е. при оста максимално навън ?
                Иначе принципа му на действие, доколкото разбрах, е разширяване на някаква парафинова смес, при затопляне на водата над 50 градуса. Преди това от студа се е свила и буталото е в крайно долно положение. При загряване от антифриза, постепенно се избутва навън.
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #23
                  Здравейте имам проблем с hyudai galoper 2 - 2.5 t. D. Iterkoler проблема е при студен двигател държи мн високи обороти 1800 и до 2000 е стигало и лед като загрее падат много чак до гаснене почва да трепере мотора

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от kian Преглед на мнение
                    От: Галопер високи обороти

                    Здравейте, почистих и смазах устройството оградено на снимката но без да го свалям, не получих желания резултат. Но вече на 90% съм убеден, че е от там. Явно това е свързано с охлаждащата система. След затопляне на това устройството / незнам какво му е техническото название/ оборотите се нормализираха. Тази ос на снимката избутва регулиращия винт при затопляне "цапнат" с жълта боя . Ако някой има идея да регулирам ли от болтчето или да свалям това цилиндарче за профилактика, моля да сподели.
                    Това ви е проблема и на двамата.Има бутало което при студен мотор се събира и дърпа една планка ,която дърпа леко газта.Същата планка се дърпа от една вакуумна мембрана при пускане на климатика да вдигне оборотите.Управлението е през ел.клапан който се намира близо до горните болтове на интеркулера леко заврян.Имам някъде снимки как се разкапсулова пренавива и точкова с цо2.

                    Но проблема ви е в това бутало за което колегата споменава.

                    900 оборота на празен ход и 1100-1200 макс на студено запален.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X