Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СВЕТИ CHECK ENGINE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: СВЕТИ CHECK ENGINE

    Имах подобен проблем с дебитомера, когато взех Витарата - на бензин работеше нестабилно, менеше си оборотите и светеше чек-а (по спомен). Решението ми беше работещ дебитомер втора употреба и кихалка от първият газаджия. Кихалката беше от рода на 20-25лв., от тогава да ми е гърмяла веджъж или два пъти и дебитомерът си е цял. Въпроса е гърмежите са ти от смесване на газ/бензин или е друга причината.

    Коментар


    • #32
      От: СВЕТИ CHECK ENGINE

      Благодаря за отговорите, ще проверя за керамичната пластинка още утре а иначе в понеделник ще я водя на диагностика. Иначе на газ е пушка, върви си перфектно.

      Коментар


      • #33
        От: СВЕТИ CHECK ENGINE

        Здравейте колеги, направих самодиагностика, както е описано в един от по-горните постове, по кода който даде колата е дебитомер. Някакви идеи от къде и цени? Благодаря предварително.

        Коментар


        • #34
          От: СВЕТИ CHECK ENGINE

          Колеги, реших си проблема с прецакания дебитомер, купих си нов . Цената с максимални отстъпки която намерих беше 210лв, за това се поразрових и в Ибей го намерих за 40лв. , вчера дойде и вече е на колата, работи перфектно .
          Поздрави на всички

          Коментар


          • #35
            От: СВЕТИ CHECK ENGINE

            На менми светеше от ламда сондата на Гранд Витара 1,6 бензин.Джипката си работеше перфектно.купих нова сонда Денсо,смених я и изкара точно един ден.Светна пак чека и колата си работеше пак добре.Пробвах да я отвия и опа ново двайсе.охлаби се половин оборот и затегна,напъвах я яко ни се отвива ни се завива.
            Сложих си Газ на витарата и газаджията ми каза че ламбда сондата не работи добре.Понеже ме дразни като свети а и се ядосах че новата сонда изкара един ден си реших проблема като махнах лампата.И сега нищо не свети
            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

            Коментар


            • #36
              От: СВЕТИ CHECK ENGINE

              По-добрия вариант е, да беше отишъл на диагностика, да видят какво и е, точно, и от какво така се получава, че за в бъдеще и да светне по друг повод, няма да разбереш Има и 2ри вариант, да ти я премахнат грешката софтуерно, но отделен въпрос е дали си струва
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #37
                От: СВЕТИ CHECK ENGINE

                Софтуерно не може да се премахне ламбдата.Те са две на тази Витара.А ако трябва да светне за друго,то ще се разбере по работата на двигателя.Не работи ли добре и без това ще отиде на диагностика.И въпреки че лампата е премахната,пак ще си покаже грешката.
                А от газовата съм сигурен че ще свети постоянно дори и да работи ламбдата,пак не може да докара газовете в параметрите както е на бензин и втората ламбда светва.
                " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                Коментар


                • #38
                  От: СВЕТИ CHECK ENGINE

                  Не може да докара газовете, по точно кислорода, защото е различна стехиометричната смес на двете горива и моментално се дефинира грешка, ламбда сондите се лъжат с емулатори, зависи как е реализирано следенето, но 2рата сонда не участва към смесообразуването, а е по скоро като датчик за катализатора, слага се един емулатор или по-точно генератор на идеална синусоида, те вече се намират за почти без пари и си решавате проблема с ламбда сондата, но зависи все пак, зависи какви са сондите, има 2 вида, широколентовите, които дават променливо напрежение от 0-5, с тях може да се определи, точно каква е сместа и такива, които работата им е все едно ключ 0.1 - 1, с тях се определя бедна-богата и обратното...
                  Газаджията какво каза за ламбда сондите ? Че постоянно ще свети чека, когато е на газ ?
                  Колкото до премахването на сондите, зависи от самят еку модул, същото важи и за грешката Лищо лично, просто размишляваме, да не излезе, че се заяждам
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: СВЕТИ CHECK ENGINE

                    Няма да излезе колега,хубаво е да се размишлява.
                    Сложил съм му един от най-евтините газови инжекциони,Vega и предполагам че неможе да се настрои да не свети чека,така аз си мисля.А и смених сондата пред катализатора защото не работеше и светеше чека и втората се развали на втория ден.Това ме ядоса и не ми се занимава с тази ситема повече.Сега обмислям и вариант да резна и катализатора.
                    Газаджията каза просто че ламбдата не работи коректно.На празен ход на графиката му изкарава права линия а не трепти,както той ми обясни.

                    Имам и Пежо 307 което вече е навъртяло 100к на газ и там ми свети чека от газта,като ми изписва и грешката на бордокмпютъра.Когато го карам на бензин,чека гасне.Това не ми създава никакви проблеми с вървенето на автомобила и работата на двигателя.Предполагам че и при Витарата ще е същото,а като гледам е и с по-проста електроника двигателя и от на пежото.
                    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                    Коментар


                    • #40
                      От: СВЕТИ CHECK ENGINE

                      Аз съм Витара 1.6 16в G16B, в началото като си сложих газов инжекцион от време на време ми светваше check engine, но само като слизам по баир надолу с пусната газ, проглема се оказа че газовия инжекцион следи оборотите от бензиновите инжектори а не от бубината. Проблема го реших като вързах жицата за оборотите от газовия инжекцион към входа на бубината. Малко по-нататък пак започна да ми свети check engine, и се оказа датчика който се намира в скоростомера, тoй е представлява една рид ампула и магнит и дава данни на компа дали колата се движи или не. Проблема го решиш със смяна на рид датчика, което не беше лесна работа . От тогава вече повече от година и половина не ми е светвал CHECK ENGINE, а карам само на ГАЗ.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X