Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

    Колеги ферозаджии, минават ми през главата някакви щури идеи, та искам да споделим мнения.
    Независимо окачване, тосиони, носачи...тегава работа.
    Гледах планките на диференциала, и мисля, че би могло да се свали с няколко сантиметра, подлагайки някакви подложки, като тези за боди лифта. Така ще се намали малко критичния ъгъл на работа на каретата.
    Обаче са безкрайни и другите заигравки: подложки на шарнири, евентуален фланец на кардана, орязване на ограничителни тампони, проблеми с реглажа на предницата, по-дълги амове, натягане на торсионите...
    Би могло евентуално да има проблеми и при кормилните джаджи...
    Не съм замислил нищо конкретно, но едни още 5-6 см отпред, биха ме приближили до мечтата да и метна едни 31-ци и да имам мегдан с ходове.
    То, че ще играе флекса по калници и прагове е ясно, ама...
    Спарки преди време някъде беше споменал за подлагане на горните шарнири ли...
    Идеи, размисли, евентуални спънки освен всеизвестните.?
    Слагам темата тук, за да може да си разтягаме.
    Последно редактирано от sparkybg; 28-12-10, 00:09.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Фероза - повдигане на предница...

    Мдаа, после идват лебедката, клетката...
    31-те каймани ли ще са, или бутонки...
    Успех Саше!
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Фероза - повдигане на предница...

      Саше , Радо Генев беше правил некви такива чудесии с неговата Фероза.Той требва да ти даде най-точен отговор на твоите въпроси.
      Чудя се обаче що си мислиш да го правиш тва.Такава хубава Жипка си имаш .
      Успех все пак в начинанието.Ще следя темата с интерес.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #4
        От: Фероза - повдигане на предница...

        До лебедка може и да се стигне, до клетка...кой знае
        Не е целта да стане състезателна машина, но да се справя сравнително добре на среднотежки и по-хард разходки.
        Освен това, ей така за идеята.
        На сърцето ми са KUMHO KL-71 MT 31/10.5/15, ама колкото струват....
        В краен случай Кобри, ама ще ми уморят моторетката хептен.
        Благодаря за пожеланията, Коле!

        Румба то не е начинание, поне още не, ама знам ли.
        Тя и така си ме кефи, ама нали все трябва да се ровя...
        Благодаря!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Фероза - повдигане на предница...

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Освен това, ей така за идеята.
          На сърцето ми са KUMHO KL-71 MT 31/10.5/15, ама колкото струват....
          Офертата за пробата още е в сила! Хем с фланци....
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Фероза - повдигане на предница...

            Те така не знам дали ще влязат, а пък с фланци щетрябва да си нося агрегата и флекса, та да режа на място.
            Майтап, вероятно така ще влязат, но евентуално ще опират в завой.
            На мен ми е по-интересно, как ще се отразят на вървежа. Не вярвам, да са с много по-тежки от мойте Пуми. Все пак не са регенерат.
            Офертата я имам предвид, де.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Фероза - повдигане на предница...

              отпред само с натягане на торсион и малко преди максимума им се събира 31ца гума режат се единствено пластмасите на бронята само там опират , ама да ти кажа дори с каймани пак има места на които ферозата не може да мине ,режат се само задните калници
              Последно редактирано от Rado__; 09-12-10, 20:49. Причина: допълнение

              Коментар


              • #8
                От: Фероза - повдигане на предница...

                Нормално е, да има места на които Ферозата не може да мине, то е така със всеки джип.
                Каймани на моята няма да кача никога, щото са ужасно тежки, особено в такива размери. Когато пробвах моите (235/75/15) на джанти 8 инча с ЕТ-44, по-скоро имах проблеми с опиране в задния край на предния калник. Вероятно причината е много изнесена джанта и с моите ЕТ- 0 7 инча и 31-ца няма да е толкова проблемно.
                Бих карал само с кални гуми, които могат все пак, макар и с някои уговорки да се карат по асфалт и всеки ден.
                Не бих се намръщил и на Cooper Discoverer STT.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Фероза - повдигане на предница...

                  И аз имам спомен за Радо Генев беше писъл някъде, че само беше махнал щангата и беше натегнал торсионите здраво.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фероза - повдигане на предница...

                    Да махна щангата не е проблем, ама не знам, как ще се отрази на прегледите.
                    Все пак, идеята е джипа да си се движи по пътищата.
                    Колкото до торсионите, имам още съвсем мъничко мегдан. Ако се натегнат прекалено много, освен ъгъла на каретата, ограничителните тампони за хода надолу опират в горния носач. Така при всяка неравност, джипката подскача и возията и без това ми е отвратителна.
                    Отчасти, заради твърдите ресори, отчасти заради по-горния факт.
                    Има вариант, тампоните да се подрежат, но не ме влече особено. Може да се подкастрят опорите в които опират на рамата, но тогава трябва да се смъкне дифа, заради ъгъла на каретата.
                    А всички тези интервенции, водят до събиране на долния край на колелата, кастер, камбер...както там се казва.
                    Не знам в какви граници може да се регулира...

                    ПП: По-дълги амове стават задължителни.
                    ПП2: А ако не махам щангата, ще трябва да удължа "биалетките", на които се държи отпред, щото и без това ъгъла на ушите към болта на носача вече е почти невъзможен и тампоните ги деформира зверски.
                    Последно редактирано от TigerHunter; 09-12-10, 22:04.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фероза - повдигане на предница...

                      За това говоря:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image104.jpg
Прегледи:2
Размер:59.0 КБ
ID:5233763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image095.jpg
Прегледи:2
Размер:49.1 КБ
ID:5233765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image096.jpg
Прегледи:2
Размер:54.2 КБ
ID:5233766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image094.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5233764
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фероза - повдигане на предница...

                        1. С какво ще въртиш 31-ците? С щатния мотор? И с щатните предавателни числа? Че тя с 235-ци се задъхва на по-гнусни баири, а какво остава за 31-ци. Лично мнение де.
                        2. Погледни си кормилните щанги и в момента. Ъгъла е направо перверзен, а какво остава за още....
                        3. С 31-ци започва да троши преден диф, еле пък на хард разходки.
                        4. Като я вдигнеш още, ще трябва да изнесеш гумите още, това значи още товар върху всичко по предницата - лагери, шарнири, накрайници, както и никаква геометрия.

                        Мога да продължавам и още, ама няма сми.

                        Направи си задното окачване с пружини, а ако продължава да не ти стига - сложи цял мост отпред. Заигравката не е толкоз проста, ама е единственото смислено нещо, поне според мен. От собствен опит говоря - пипнеш ли предното окачване - пипката ще го хване. После ще вкараш пари колкото за още една фероза, та да стане нещо работещо, а накрая ще вкараш още, та да стане нещо добро, като междувременно ще загубиш тонове време, и ако нямаш собствено оборудване за да правиш тия неща, става още по-бавно и скъпо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фероза - повдигане на предница...

                          Заради боди лифта ли са натегнати толкова Саше?
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фероза - повдигане на предница...

                            Не, Жорка. Имам достатъчно място в калниците. Бях ги понатегнал още преди това, за да компенсирам ресорите. Ресорите, вероятно са малко поулегнали, но не се вижда никаква разлика. Минавало ми е през акъла да им развия една-две резби, ама тогава Спарки каза, че си била добре така и да не я пипам. На мен обаче, предницата ми е скоклива , та мисля да го направя това упражнение все пак.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фероза - повдигане на предница...

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              1. С какво ще въртиш 31-ците? С щатния мотор? И с щатните предавателни числа? Че тя с 235-ци се задъхва на по-гнусни баири, а какво остава за 31-ци. Лично мнение де.
                              2. Погледни си кормилните щанги и в момента. Ъгъла е направо перверзен, а какво остава за още....
                              3. С 31-ци започва да троши преден диф, еле пък на хард разходки.
                              4. Като я вдигнеш още, ще трябва да изнесеш гумите още, това значи още товар върху всичко по предницата - лагери, шарнири, накрайници, както и никаква геометрия.

                              Мога да продължавам и още, ама няма сми.

                              Направи си задното окачване с пружини, а ако продължава да не ти стига - сложи цял мост отпред. Заигравката не е толкоз проста, ама е единственото смислено нещо, поне според мен. От собствен опит говоря - пипнеш ли предното окачване - пипката ще го хване. После ще вкараш пари колкото за още една фероза, та да стане нещо работещо, а накрая ще вкараш още, та да стане нещо добро, като междувременно ще загубиш тонове време, и ако нямаш собствено оборудване за да правиш тия неща, става още по-бавно и скъпо.
                              Спарки, не съм решил да правя тези интервенции на всяка цена. Просто исках да подискутираме върху всички аспекти на една такава заигравка и да чуя различни мнения. Най-вероятно няма да пипам нищо.
                              За 31-ците, не съм сигурен, но не ми се вярва едно МТ в този размер НЕрегенерат, да е кой знае колко по-тежко от моите. Те са по 16-18 кила средно, без джантите. Та, впредвид на това, ченикога не я напъвам над 90-100 и това за което я ползвам, динамиката и не ми пречи. Дори съм свикнал, мога да кажа.
                              Колкото до разходките, на бавни никога не съм усещал да няма душа, даже напротив. Затова и потроших дифа на излизането от онова дере.
                              По принцип, си прав за всичко и затова очаквах да чуя твоята дума.
                              Не ме влече идеята да правя задницата на пружини, щото нема да мога да карам камъни после, или поне не толкова.
                              Най-вероятно, ще ме удари съчмата напролет и ще хвана флекса да поорежа малко калниците, пък ако не 31-ци, поне ще мога да сложа по-изнесени джанти. или фланци.
                              И без това трябва да кърпя купето отзад.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X