Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фероза - повдигане на предница...

    Абе, Саше, я си купи едно Роки!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #17
      От: Фероза - повдигане на предница...

      Абе да ти кажа, мерак ми е, ама ще трябва да се върна в Италия за определено време
      Ферозката си я харесвам, но зверски мразя бензиновите коли по принцип.
      Ако я породам, знаеш как е ...
      Да взема някой таралясник с неизвестен произход и битие... трябва да заделя още толкова да го стегна.
      Та, работата е тегава.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Фероза - повдигане на предница...

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Абе да ти кажа, мерак ми е, ама ще трябва да се върна в Италия за определено време
        Ферозката си я харесвам, но зверски мразя бензиновите коли по принцип.
        Ако я породам, знаеш как е ...
        Да взема някой таралясник с неизвестен произход и битие... трябва да заделя още толкова да го стегна.
        Та, работата е тегава.
        Тая формула, с "още толкова", за таралясник, не важи! По-вярна е "таралясник + разликата до 10000 лв" и тогава почваш да мислиш за лебедка и силова броня!
        Цитирам по памет Дядо Владо!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #19
          От: Фероза - повдигане на предница...

          Има нещо такова, да.
          Прав е човека!
          Само да живна малко и ще му отидем на гости, да пробвам твойте джапанки.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Фероза - повдигане на предница...

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Има нещо такова, да.
            Прав е човека!
            Само да живна малко и ще му отидем на гости, да пробвам твойте джапанки.
            Когато решиш!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #21
              От: Фероза - повдигане на предница...

              А сигурен ли си че сколивата ти предница не е в резултат от неадекватни амортисьори? Щото като натегнеш торсионите, трябва да смениш амортисьорите с такива, дето да им паснат, иначе ще си остане скоклива каквото и да правиш. А лесно можеш да провериш дали е от ходовете, ако просто махнеш горния ограничителен тампон и и удариш едно кръгче така да видиш дали ще има разлика.

              А смисъла от пружините е че ще вози по-добре и ще има по-големи ходове. Сега, ти искаш хем камион, хем возещ като мерцедес празен, хем харчещ и тежащ колкото фероза, хем здрав като фероза. Ми... такова животно още никой не е измислИл. Аз съм с като твойте ресори, а предницата все още не съм пипал откак е излязла от завода. Бащата я пълни с дърва до тавана, и тогава си застава баш хоризонтално. А той пък ми се оплака от скоклива задница, ама това е нормално предвид че все още съм си с оригиналните амове, които все още уж работят.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Фероза - повдигане на предница...

                Я, поясни за амортисьорите. Моите ги смених миналата година с Монро Адвенчър 4х4. В сравнение с оригиналните са с 3-4 см по-дълги и в двете крайности. Газови са.
                Спарки, не че искам супер возия, ама много подскача и друса това бе. Понякога ме хваща яд и я подгонвам с мръсна газ по черното, ама си бия главата в тавана. Друса и бавно и бързо да я карам. Странното е , че на асфалт си вози перфектно, устойчива е, няма клатене и люлеене.
                Викам си, може да съм се оглезил със Ситроена, ама не...
                Крум беше споменал за маслени амове за отзад от Форд Транзит. Намерих си, ама не ми истава време да ги монтирам, а и трябва да преработвам захващането отдолу...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Фероза - повдигане на предница...

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Я, поясни за амортисьорите. Моите ги смених миналата година с Монро Адвенчър 4х4. В сравнение с оригиналните са с 3-4 см по-дълги и в двете крайности. Газови са.
                  Спарки, не че искам супер возия, ама много подскача и друса това бе. Понякога ме хваща яд и я подгонвам с мръсна газ по черното, ама си бия главата в тавана. Друса и бавно и бързо да я карам. Странното е , че на асфалт си вози перфектно, устойчива е, няма клатене и люлеене.
                  Викам си, може да съм се оглезил със Ситроена, ама не...
                  Крум беше споменал за маслени амове за отзад от Форд Транзит. Намерих си, ама не ми истава време да ги монтирам, а и трябва да преработвам захващането отдолу...
                  Монро са уникално твърди! Такова нещо на фероза просто не ти трябва.

                  Бе, трудна работа е това с амовете. Един начин е да си купиш двупосочно регулируеми, ама са цифра. Аз за какво мислиш че ще слагам FOX-ове на тераното? Щото до сега не съм намерил такива, дето да ми паснат. Ама с монрото само отпред дори и по принцип меко возещото терано започва да мяза на каручка. Вярно че има по-добро пътно поведение, ама като си спомня каква возия имаше със старите...

                  Стигнал си до ниво, откъдето нагоре се искат много ресурси, с потенциално малък резултат. Аз все повече стигам до тоя извод.

                  ПП: Пък и твърдостта на едни амове е широооко понятие. Освен самата твърдост, има значение и цялостната им характеристика, и конкретно например отношението между твърдост на сгъване и твърдост на разгъване.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фероза - повдигане на предница...

                    Саше,мойта я карах без задни амове два дена,докато направя новите!Стоеше като трупче на пътя,и без тях!Неможеш да искаш возия от Феро! Еле пък,като натегнеш торсионите,федерацията отива по дяволите!Ама кво ти обяснавам,ти по-добре и от мен го знаеш!
                    Ако няма какво да правиш,ела да ти създам работа,не се занимавай с глупости!!!!!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фероза - повдигане на предница...

                      Явно трябва да мина на камионски или бусови амове и отпред и отзад. като гледам камиончетата и бусовете, какви ресори имат, а пък возят в пъти по-меко от мойта, дори празни.
                      Освен това оригиналните амортисьорчета на Ферозата, ми изглеждат точно "амортисьорчета", особено предните. На някои скутери са по-големи...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фероза - повдигане на предница...

                        Ееее, Круме... То че не ги знам нещата, колкото теб е ясно, ама...
                        А за работа, нямам празен ден да му отделя на Феро.
                        А ако ти трябва помощ за някаква работа, свиркай.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фероза - повдигане на предница...

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Явно трябва да мина на камионски или бусови амове и отпред и отзад. като гледам камиончетата и бусовете, какви ресори имат, а пък возят в пъти по-меко от мойта, дори празни.
                          Освен това оригиналните амортисьорчета на Ферозата, ми изглеждат точно "амортисьорчета", особено предните. На някои скутери са по-големи...
                          Камионите са доста по-тежки и доста по-дълга база от ферозата. И никакво окачване да нямат, пак ще возят по-меко. Всичко е "танто за кукуригу" в тая работа. При това тегло, мека возия значи никаква товароподемност. А още по-мека возия значи кекаво чупливо окачване като на кола. Целия мост отзад също има сериозна дан в това. Големите гуми - още повече. Това значи по-голяма подресорна маса, и значителен процент от цялата маса на возилото. При тия дадености - голяма подресорна маса, малко тегло, здраво окачване и голяма товароподемност (като процент от теглото), е физически невъзможно това возило да вози меко. После, на ферозата големи амове не и трябват - няма с какво да ги натовариш.

                          ...а предницата ще се поотдърви ако и пльоснеш една лебедка отпред например.
                          Последно редактирано от sparkybg; 10-12-10, 20:57.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фероза - повдигане на предница...

                            Последното обяснение ми изяснява много неща, над които не съм се замислял. Логиката е железна, както винаги.
                            Спарки, благодаря!
                            Значи според теб, ако отпусна торсионите с около сантиметър, няма да има кой знае каква разлика.
                            Аз откакто я вдигах да компенсирам ресорите, не съм ги пипал, а те вероятно са поулегнали с поне 2 см. Тогава мисля, че оставих предницата по-ниска с 1см, сега мисля да я сваля с около два.
                            А за лебедкатаааа... ами може, ако ми подариш твоята, че ти така или иначе...
                            Коледа наближава!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фероза - повдигане на предница...

                              Напротив. Отпусни ги. Разлика вероятно ще има, но не главоломна. Ще е към по-добро обаче. А ако отпред си с монро адвенчър, мисли силно по въпроса за смяната им. Напремер от Millner може да се поръчат едни маслени, до колкото помня. Твърди амове отпред просто не ти трябват, еле пък монро. За информация - поне 3-4 пъти са по-твърди на свиване от TrailMaster-а на тераното, например. Освен това не се справят с дребните неравности и дори тераното, чиято предница тежи колкото почти цяла фероза, вози осезаемо по-твърдо от с другите 2 вида (оригинални и ТраилМастер), които съм пробвал.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фероза - повдигане на предница...

                                Саше,какво казваш за Коледа!????
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X