Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

    Има разбира се! Въпрос на цена!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

      Полуоските на Ферозата са със 27 шлици и са с диаметър 30мм. Трябва да видя на Уаза как са , но пусто не намирам документация...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        [ATTACH=CONFIG]294000[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]294001[/ATTACH]В случая е важно да има съвпадение на посоката.
        На първата снимка е Японски диф и на всички такива посоката на зъбите е отбелязаната със стрелката. Въпроса е дали на Руския посоката е същата. Мисля, че да, но дифа го познавам само на теория. Трябва някой пипал такова желязо да потвърди.
        Значи страната със зъбите на короната е точно тази,следователно предния кардан се върти обратно на часовниковата стрелка,а задния по нея. На рокито е по същия начин разположението. Останала ми е една УАЗкова предна полуоска от обикновен мост (като тоя на снимката),утре ще я премеря и ще пиша.

        И на тия мостове от роки дето ги имам зъбите на пиньон/корона са 11-37 ( т.е. 3.36).

        П.П.: Днес разглобих задния и честно казано се разочаровах малко от конструкторската мисъл на японеца.Единственото нещо дето държи полуоската да не излезе барабар с колело и все е една горещо пресована втулка.Знам че и на други джипове е така,но за мен това е идиотия и несериозна работа.

        Коментар


        • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

          Благодаря ти много, колега!
          И на Ферозата е със същата втулка...
          Ако задния диф дойде отпред, посоката на зъбите ще е същата.
          Значи карданите трябва да се въртят в противоположни посоки.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

            Аз друго се сещам в момента -оригиналния ферозов преден диф от какъв материал му е корпуса? Ако е стоманен (т.е. да може да се заварява по него) да се помисли дали не може да му се заварят ръкави от безшевна тръба завършващи с фланци като на Уаза.И да се поставят Уазови сфери и главини.Също така ще трябва да се ползват уазовите полуоси,като им се нарежат нови шлици в края от към дифа.

            Коментар


            • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

              Май е чугунен... Аз мисля, че по-добре е да се преправи задния. Ръкавите и корпуса са стоманени и могат да се скъсят(удължат) и да им се заварят фланци. Освен това, задния е по-здрав и с 4 сателита. На него са по 27 шлици и 30мм полуоски. На предния са с 25 шлици, а за полуоските , не си спомням точно.
              А уазовите полуоски, така или иначе ще трябва да се преправят. Стига диаметъра им да позволява нарязването на нови шлици....

              Освен това, трябва да се прецени дължината. Имаш ли идея, колко е широк уазовия мост?
              На Ферозата е 123,5 задния до фланците. Ще трябва и отпред да се докара толкова. Или трябва да се замери до монтажните повърхности на барабаните...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                Имам наличен само редукторен (т.е. не ни върши работа),в Уаз раздела имаше снимки с размерите в Систематизираната.Иначе принципно да -със заден даже ще е по-лесно да се направи.Единствено трябва стигнат на дължина (и дебелина) Уазовите предни полуоси,за да им се нарежат шлици. Утре ще премеря колко са и дебели и дълги.

                Коментар


                • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                  За преден ферозов упражнението е безсмислено. Слаб е. По-добре заден. А полуоси се правят някак, може и от нула. Въпроса е да ти направят термообработката като хората.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                    Трябва да стигнат на дължина , доколкото си спомням моста беше приблизителен размер като на бертонето, навремето и на мен ми се въртяха подобни мисли.
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Благодаря ти много, колега!
                      И на Ферозата е със същата втулка...
                      Ако задния диф дойде отпред, посоката на зъбите ще е същата.
                      Значи карданите трябва да се въртят в противоположни посоки.
                      Не, посоката на зъбите не е същата. С Ленин говорим за посоката на стената със зъбите. Тази посока на Японските джипки винаги сочи корона срещу корона на преден и заден диф. И при това разположение двата кардана се въртят в еднаква посока. Съдейки по снимки и чертежи и при Уаз е така.
                      Така че, монтирайки заден диф отпред и запазвайки правилната посока на стената със зъбите, тези зъби ще дойдат обратно. Ще издържът ли пиньон и корона, и колко време е съмнително. Не се занимавай.
                      По долните снимки са на колега от форума. 70-сетка. Идеално се вижда всичко:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:korona_pinionRJ73[1].jpg
Прегледи:4
Размер:199.9 КБ
ID:5247184

                      Коментар


                      • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                        Първо да уточня нещо:по горе съм написал,че предния кардан се върти обратно на часовника,а задния по него.В първия момент погледнато все едно излиза,че двата кардана се въртят един срещу друг (и аз се обърках в началото,преди да се позамисля ).Но не -въртят си се в една и съща посока както казва Андро.
                        И сега малко размери:
                        дългата предна полуос на УАЗа е 101 см;
                        късата предна е 62 см;
                        Дебелината е 31мм (на шлица 32мм),а и да уточня- тези полуоски са едно цяло с каретата.

                        И сега малко цени в магазина за ориентиране( взех ги от един малък в Карлово,при някой от вносителите може и да има разлика,но надали ще е повече от 10 лв.):
                        Дълга полуос, предна -173 лв. (предполагам с ДДС,защото я записах от табелката с цената);
                        Къса полуос -132лв (и тя с ДДС)

                        Сфера-120 лв; Полусфера-54лв.; Кече и семеринг за нея-5лв; Шенкелни болтове-2х12 лв (лагерни) или 2х8лв.(със съчма или бронзова втулка); Фланец за главината-72 лв.; Главина-60лв.; Хъб (като AVN-ските,с врътка за включване)-52 лв; Забравил съм лагерите,но грубо 2х 10 лв. да са,плюс още едно 20 лв грубо за разните дреболии-гайки,законтрящи шайби семери за главината и прочие (всички тия цени са без ДДС-то уж).
                        Или общо цена за целия възел -430 лв. ,"найс а" .

                        Коментар


                        • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                          Найс. Остава да се сметне колко ще излезе напасването на всичко това към ферозовия заден мост и преправянето на полуоските. Това свърши ли се, другото е лесно.

                          А 31 милиметрови полуоски ферозата няма да счупи никога.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                            Ммдаа ,то интервенцийте по моста в тоя случай ще са две -заваряне на присъединителните фланци (трябва да се направи точно,оптималния ъгъл на наклона на шенкелната ос (Кастора) и нарязване на нови шлици на полуоста от към дифа (е тука ще е големия филм май,ще трябва първо да се навари метал,за да се удебели оста,после да се нарежат шлиците и да мине термообработка.
                            В добавка мисля, че ще е проблемно и хващането за струг заради карето .

                            Коментар


                            • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                              Такааа... Какво може да се обобщи до момента:
                              Единствения възможен вариант да се запази задния мост на Феро и доброто предавателно число е да се направи хибриден мост с части от заден ферозов и преден уазов мост. Андро е прав за посоката на зъбите. Въпросът наистина е колко здрава ще е двойката корона-пиньон, ако работи на обратно.Железна е и логиката за посоката на въртене на карданите, тъй като в раздатката движението се предава от верига.
                              Това накратко означава, че задния диф сложен отпред ще е постоянно натоварен като на задна предавка. Възможно е и да е по-шумен заради това. Хм...
                              Другите варианти са два цели моста от друг джип.
                              От Роки едно от предимствата е, че короните и пиньоните и на двата дифа са еднакви по размер, полуоските също и броя на шлиците е еднакъв. Единствената разлика е касетата ЛСД. Т.е, спокойно може да се преместят задна корона и пиньон отпред.
                              Недостатъците са предавателните числа, 3.36 и в най-добрия случай от товарно роки 3,83 (по спомен) и това, че на по-старите Рокита мостовете са малко по-тесни.
                              Странен е факта, че дори бензиновия вариант е със същите предавателни числа, в предвид че е по-бързооборотен. Дали се компенсира само от мощността (съмнявам се) или раздатката му е по-бавна...(по-вероятно). Трябва да проуча...

                              От Уаз, предимството е че са една идея по-широки, но пък са по-тежки и най-доброто предавателно число 5.12 няма да компенсира достатъчно този факт.
                              От други джипове евентуално биха могли да станат от:
                              Тойота, но вероятно ще са по-тежки, цената ще е абсурдна, а със предавателни отношения не съм запознат.
                              Самурай, но ще са по-тесни и ми изглеждат по-крехки. И там не съм запознат с предавателни числа.

                              Та, общо взето се стига до задънена улица, освен ако не се разполага с бюджет, с какъвто аз не разполагам.

                              Извод: Май ще си събирам парички от закуските за СамОрай за гавренееее...

                              Що се отнася до цените за нови комплекти за Уаз, едва ли ще стигна по-далеч от мост на старо + сервизиране (подмяна на лагери, семеринги, кечета и т.н.)
                              Колкото до дължината на полуоските от Уаз, аз имам съмнения, че ще се наложи да се скъсят малко, което би улеснило евентуалното пренарязване на шлици.

                              Това е общо взето, каквото се сещам за момента.
                              Последно редактирано от TigerHunter; 27-01-11, 17:38.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                                Точно така е както го описваш .
                                Има само още един възможен вариант-ако ферозовата корона и пиньон пасват на касета от Роки и в кожуха на моста. (Между другото в касетата на предния диф на Рокито има готови отвори за кръстачката на сателитните колела,т.е. може да се преправи да е с 4 такива).

                                А що се отнася до цената на УАЗ частите от магазина -че то по-изгодно е да се купи направо един УАЗ и да се играе по него .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X