Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индикация за положението на волана(гумите)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Индикация за положението на волана(гумите)

    Здравейте,
    при боксуване в яка кал, сняг, коловози, оврази, лашкане в дупки и прочие съм забелязал, че в един момент загубваш представа за положението на гумите. И ако няма някой да от вън да те коригира няма излизане. От доста време ме мъчи въпросът има ли някакви уреди показващи положението на волана(гумите)? При рали колите знам, че слагат червено тиксо на волана оказващо средното положение, но според мен за нас това не става, защото правим повече от един оборот на волана докато боксуваме.
    Някакви идеи?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    От: Индикация за положението на волана(гумите)

    В най-честия случай свалянето на страничното стъкло помага много.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Индикация за положението на волана(гумите)

      В най-честия случай джипът излиза и не ме вълнува положението на гумите, но в по-сериозни ситуации свалянето на страничното стъкло на буксуващ в яка кал джип с изнесени( по-широки) гуми не е добра идея.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #4
        От: Индикация за положението на волана(гумите)

        Дребен ротационен датчик, куплиран с оста на волана, елементарно компютърче с още по-елементарен дисплей, би свършило тая работа, принципно. Въпроса е че с поглед през стъклото нещата се изясняват доста бързо.

        Предполагаема цена, правено в китай, 30-40 долара, примерно. Предполагаема цена за правено по поръчка - същата цена, с поне една нула отзад.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Индикация за положението на волана(гумите)

          Закачаш едно жило някъде по кормилната рейка/щанга/каквото там, извеждаш го в кабината, закачаш му стрелка.

          Коментар


          • #6
            От: Индикация за положението на волана(гумите)

            Хм ами като най-просто решение се сещам да се върже ... примерно едно кабелче за някоя от вътрешната част на волана и някъде другаде дето няма да пречи, но така, че в право положение да е размотано и съответно като напраиш някой и друг оборот да се намотава и размотава съответно. За съвсем право положение, както си споменал по-горе може и с тиксо
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Индикация за положението на волана(гумите)

              Ето това се казва онлайн брейнсторминг! Измислих го:
              1. положението на колелата еднозначно отговаря на положението на волана(ако разбира се не съм изкривил късата кормилна щанга), следователно не е нужно датчикът да е извън купето( кал, вода).
              2. стрелката се възприема лесно и е лесна за изработка

              На Газ69(Уаз) превключвателят за мигачите се връща посредством гумено колело, търкалящо се върху главината на волана. С елементарна предавка от няколко пластмасови зъбни колела(от детска игрчка например) ще задвижвам стрелка с отклонение до 90градуса.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                От: Индикация за положението на волана(гумите)

                Здравейте.Разгледай някоя по-стара фадрома,оригинално имат такъв уред на волан и показва накъде са завъртяни колелата.
                DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                Коментар


                • #9
                  От: Индикация за положението на волана(гумите)

                  Супер, а знаеш ли, как се задвижва?
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X