Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Това на бензин ли? Ако ли да- множко си е...Но нека си кажат по- разбиращите...
    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

    Коментар


    • #32
      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Здравейте,
      Зависи с каква скорост си го карал, ако е над 100 км/час е нормално.
      При мен се случи следното, Териуса е 1.5 автоматик преди нова година се качихме два пъти на
      Витоша след това отидахме до Лакатник и се качихме горе на паметника.
      Изминах 333 км. с 30.310 литра което е 9.10 литра на 100 км.
      Това е при пълен-пълен резевоар.
      След нова година изминах 195 км. с 21.34 литра този път разхода скочи на 10.94 литра на 100 км.
      Като второто засичане не съм имал катерене по Витоша и тн.
      И в двата случая съм карал до 90 км/час и съм заредил на една и съща бензиностонция.
      Необеснимо ми е как разхода се разминава с 20 процента.
      Изключвам причината да е колата или в мен, остава проблема да е в качеството на горивото или нещо друго свързано с него(горивото).

      Коментар


      • #33
        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Според мен е мит, че малкия двигател спестява много от разхода.
        Даже понякога се получава обратното.
        Слабия двигател се налага да го "пържиш" повече когато ти трябва динамика и ако говорим за една кола с едно и също купе, но с два различни двигателя, понякога излиза обратното.
        Сигурен съм 100% за горното твърдение, след наблюдения върху Рено Клио 1.2 и 1.4.
        Естествено, това не означава че 1.3 ще има еднакъв разход с 1.6, но при определен начин на каране става като стой та гледай.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #34
          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          Здравейте , закупих вчера Дайхацу Териос автоматик ,1.3 бензин 99 година без да имам никаква предварителна информация за модела , просто ми хареса , а и беше изгодно...според мен ). Карам и друг автоматик , но ми направиха впечатление няколко неща и искам да попитам дали е нормално следното :
          1. автоматика изрежда само 4 скорости ?
          2. при скорост около 80 км/ч - обротомера показва 3000 оборота , при 100 -110 км/ч - към 4000 оборота ,създава ми впечатлението ,че двигателя се тормози , а какво става ,ако караш 300-400 км.
          Ще бъда много благодарен , ако някой ми помогне и отговори дали това е нормално за двигателя и колата , между другото предните и задните гуми са различни .......

          Коментар


          • #35
            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Добре дошъл, колега!
            Непременно сложи четири еднакви гуми, особено ако са различен размер!!!
            Веднага!!!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Terios има 4 скорости при автоматичната скоростна кутия. А за оборотите, при положение че максималната скорост е около 130-140 то нормално е на 110 да е на около 4000 оборота.

              Коментар


              • #37
                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Благодаря , на всички за разясненията , разгледах и руските форуми и разбрах ,че това е нормално за тези коли !
                Сега обаче се появи по сериозен проблем с КАТ - английските фарове (((
                Ако някой може да помогне , да ме насочи откъде мога да намеря(ДОРИ И ЗА ВРЕМЕННО ПОЛЗВАНЕ ) европейски фарове - по моргите за съжаление никъде няма . ВЪПРОСА Е СПЕШЕН ! ПОМОГНЕТЕ !?

                Коментар


                • #38
                  От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  И още нещо. Копчето се включва само за момента,когато не можеш да преодолееш участъка през който минаваш. Другото,което съм чул /не чел/,е да не се върти много волана при вкл. копче. И,като излезеш от трудния участък да си го изключваш.Демек,използва се само да се предолее моментния труден участък. Питате за части. Има и не са скъпи. Намират се и втора употреба. В Мобилето,като влезеш на джипки,дайхатсу-териус,на части. Като цяло съм доволен,от 2009г. го карам,но не чак толкова много и за това не слагам газ. уредба.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    И още нещо. Копчето се включва само за момента,когато не можеш да преодолееш участъка през който минаваш. Другото,което съм чул /не чел/,е да не се върти много волана при вкл. копче. И,като излезеш от трудния участък да си го изключваш.Демек,използва се само да се предолее моментния труден участък. Питате за части. Има и не са скъпи. Намират се и втора употреба. В Мобилето,като влезеш на джипки,дайхатсу-териус,на части. Като цяло съм доволен,от 2009г. го карам,но не чак толкова много и за това не слагам газ. уредба.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      Това, че е тясно (отвътре вече не го забелязвам) има и предимство. Вчера на Узана след като паркирах в редицата, приятелката ми не слезе в снега в канавката като пасажерите от другите автомобили. А един колега с неговия териос беше спрял перпендикулярно между две коли. В града е удобен и маневрен. Извънградски скорости над 100 км/ч не са много приятни. Разход гориво - около 2л/100км над среден клас лек автомобил. Ниски данъци и застраховки. Липсата на часовник (97г.) ме дразнеше, но за 12 лв. вече имам и термометър. Начинът на включване на дългите светлини също не ми допада. Общо взето достъпно и практично 4х4 возило.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        Първоначално публикуван от valnikolov Преглед на мнение
                        Благодаря , на всички за разясненията , разгледах и руските форуми и разбрах ,че това е нормално за тези коли !
                        Сега обаче се появи по сериозен проблем с КАТ - английските фарове (((
                        Ако някой може да помогне , да ме насочи откъде мога да намеря(ДОРИ И ЗА ВРЕМЕННО ПОЛЗВАНЕ ) европейски фарове - по моргите за съжаление никъде няма . ВЪПРОСА Е СПЕШЕН ! ПОМОГНЕТЕ !?
                        За английските фарова има лепенки. В Англия ги продават, но тук не знам дали има. Може да ги има в интернет и от там да си ги поръчаш. Лепиш и си напълно легален

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                          Здравейте,
                          темата е доста стара, но е може би най-подробната за Териос.
                          От скоро съм собственик на Териос и имам въпрос.
                          Къде слагате бутилките за газовата уредба? Багажника и без това не е от най-големите, задните седалки са с регулиране на облегалката, като има опция да стават на легло. Отдолу също ми се вижда доста претрупано.
                          Също така безуспешно (за сега) си търся комплект стоманени джанти. Масово са оборудвани с алуминиеви. От други автомобили стават ли? Централния отвор е много специфичен (66.6).
                          Та който може и има желание - да помага.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                            Бутилката на моя е сложенав ляво в багажника - от късите-30л. май - така я взех. Заема поне 1/3 от пространството. Колкото до железни джанти - и аз търся но не съм попадал. Интересна ще е информацията ако стават от други коли.
                            Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                            ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              Първоначално публикуван от apekc Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              темата е доста стара, но е може би най-подробната за Териос.
                              От скоро съм собственик на Териос и имам въпрос.
                              Къде слагате бутилките за газовата уредба? Багажника и без това не е от най-големите, задните седалки са с регулиране на облегалката, като има опция да стават на легло. Отдолу също ми се вижда доста претрупано.
                              Също така безуспешно (за сега) си търся комплект стоманени джанти. Масово са оборудвани с алуминиеви. От други автомобили стават ли? Централния отвор е много специфичен (66.6).
                              Та който може и има желание - да помага.
                              здравейте колеги за джанти мога да ви помогна ако желаете .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                                Първоначално публикуван от bobyper Преглед на мнение
                                За старото купе на Териос (от 1997 до 2006 година) има два мотора

                                1. от 1997 до към април 2000. мотор на Daihatsu HC-EJ 1.3, 61kW, 83 коня. Тази машина се води Terios J100
                                2. от април 2000 до 2006 когато спира от производство старото купе е с мотор на Toyota K3-VE DVVT, също 1.3 но е 63kW, 86 коня. Тази се води Terios J102
                                Мотора K3-VE е с верига, HC-EJ е с ремък.
                                Знае ли някой как се разпознават 2-та мотора, напр. когато отворя предния капак?
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X