Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 121

Тема: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Моля, собствениците на дайхатсу териос да споделят впечатления от МПС-то! Доволни ли сте от джипчето? До колко е проходимо, каква е системата 4х4 (постоянно ли е зацепено, може ли да се изключва, блокажи има ли, бързи-бавни дали), просвета стига ли (19 см мисля, че е) става ли за дълъг път, на магистрала колко километра държи без да се напъва (дали може със 130 км/ч без проблем, май 145 е максималната), достатъчен ли е багажника, колко човека могат да се возят (пространство и мощност стигат ли), колко гори градско и извънградско, има ли части за него и скъпи ли са, разваля ли се често, гние ли и ръждица хваща ли, какви са му слабите места, които да гледам при покупка и какви са му предимствата? Благодаря и успех!
    П.П. пусках търсачка, но не намерих отговори на въпросите си, а форум дайхатсу май няма.

Място
    София
    Публикации
    362
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Привет, аз съм с Фероза та мога да ти отговоря само на някои от въпросите -4х4 е FULL TIME, демек не се изключва предния мост. Бавни няма .
    Оператор на италиански реактивен жребец

Място
    София
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    8

Здравей,
    Териуса (ако става въпрос за последния модел) има два варианта на двигатели 1.5 и 1.3,както и два варианта на скорости МТ и АТ.
    Задвижването на всички варианти е перманентно на четрите колела ,чрез централен диференциал ,който е симетричен ,който има и блокаж.Задния диф. е с LSD а предния е отворен .
    Нямаш бавни.За път става но зависи какво търсиш от машината. 130км/час са възможни но е малко дисконфортно, багажника е достатъчен (пак уточнява зависи какво търсиш).Четричленно семейство
    пътува доста на широко.
    Разхода на гориво с МТ/1.5 градско приблизително 9 , извенградско зависи от карането 8
    за АТ прибавяш по около 0.7 литра и получаваш резултата.
    Части има.

Място
    Дупница
    Публикации
    5,621
    Точки (при гласуване)
    19

Симпатично малко полупаркетно джипче от средния клас. С перманентно (FullTime) 4X4 с блокаж на междинния диференциал и диференциал с ограничено приплъзване (LSD) на задния мост. Задния мост е цял, а предния - независимо окачване.
    Според мен, достатъчен за целите за които е предназначено просвет.
    Вижда ми се сравнително височко и тесно, та едва ли е шампион като странична устойчивост.
    Добро е, като кола за близки разстояния и за който живее на село или на улици с голям наклон, особено зимата.
    Заедно със Сузуки Джимни, се харесват от нежния пол.
    Като бонбончета са.
    Има колеги с Териос. те ще споделят за разход, здравина и т.н.
    За стария модел, се говори, че не били стока, но това е мнооого относително.
    Последно редактиран от TigerHunter ; 09-12-10 в 17:14
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    София
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    8

Колега малко са различни Jimny и Terios, ето малко инфо
    http://daihatsu.bg/bg/technical-data-terios.html
    http://www.suzuki.bg/automobiles/Jimny/characteristics

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря на колегите, които отговориха до момента! Аз се интересувам повече от стария модел териос 1.3 86 к.с. Ще се радвам ако някой собственик на такъв напише мнение по темата, но добре ще и впечатления от новия модел ако има! Благодаря!

Място
    Габрово
    Публикации
    389
    Точки (при гласуване)
    10

Аз също съм ги загледал Териосите, но още не съм се качвал в такъв да видя как е вътре. От всичко, което прочетох само не разбрах с ангренажен ремък ли е или верига, тъйа като в едно ръководство за него, което открих, пише, че е с timing chain, за това си мисля, че е с верига или бъркам ?
    Audi A6 3.0TDI S-Line Quattro
    Subaru Outback 2.5AT AWD
    Kawasaki KDX250

Място
    София
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    8

Стария Триос е само с двигател 1.3 с ангренажен ремък (новия е с верига ), МТ 5 , АТ 4. Няма бавни. Хидравлика на волана.Трансфера е еднакъв при АТ и МТ .
    Перманентно 4х4 ,блокаж на централния диф.
    Задния е с LSD цял мост на пружини с барабанни спирачки . Отпред е макферсон ,дифа е отворен , дискови спирачки .
    Колесна база 2420 мм .
    Като цяло е по тесничък и с по-нисък разход на гориво от новия и може да се сравнява с Джимни до някъде.
    По думи на служители на фирма, която изпозва Териус, той е достатъчно "дуракоустойчив".
    Според мен Териуса ( а и всяка друга кола) се плаши не от каране а от пропускане (спестяване) на обслужванията и нужните профилактики.
    130 км/ч не са невъзможни, но му идват малко в повечко.
    Части има.
    Последно редактиран от ТОЗИ ; 12-12-10 в 12:54 Причина: грешка

Място
    Шумен
    Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    9

Карам модела за който питаш- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102821. Колегите до тук ти отговориха на повечето въпроси. Преди това имах фероза- териоса е по- удобен и комфортен, има по- добра возия, по- нисък разход,изключително маневрен, но за сметка на това липсват "бавни"- и това влияе на проходимоста. Докато ферозата си беше "пълнокръвна джипка", то териоса е комбинация между градски автомобил и такъв, дето да не те остави в калта или снега ако си тръгнал по работа, а не да търсиш предела на възможностите на машината. Като цяло съм доволен - само дето отпред е доста тесен- няма достатъчно място да сваляш отстрани крака от съединителя- но пък при мен е персонално- все пак съм 1,90м. и 110кг. - за по- дребен човек това неудобство сигурно няма да го има. Ако колата идва от сев. европа, гледай отдолу за ръжда. Маските им са малко особенни и имам чувството че зимата задържат киша и луга - мен ми се наложи изкърпване на предните гредички. Друго...на кал се справя доста добре, на сняг - още не знам. "Носи" и обикновенно газово.
    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

Място
    Габрово
    Публикации
    389
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на ТОЗИ Преглед на публикациите
    Стария Триос е само с двигател 1.3 с ангренажен ремък (новия е с верига )
    Само да уточним кой е стария и кой новия Това ръководство което гледам е от 2000 година - виж прикачените файлове.
    Име:  1.JPG
Прегледи: 3958
Размер:  42.8 КбИме:  2.JPG
Прегледи: 3987
Размер:  50.3 Кб
    Subaru Outback 2.5AT AWD
    Kawasaki KDX250

Място
    София (Св. Троица)
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    9

За старото купе на Териос (от 1997 до 2006 година) има два мотора

1. от 1997 до към април 2000. мотор на Daihatsu HC-EJ 1.3, 61kW, 83 коня. Тази машина се води Terios J100
    2. от април 2000 до 2006 когато спира от производство старото купе е с мотор на Toyota K3-VE DVVT, също 1.3 но е 63kW, 86 коня. Тази се води Terios J102

Мотора K3-VE е с верига, HC-EJ е с ремък.
    Последно редактиран от bobyper ; 14-12-10 в 11:05

Място
    София
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    8

Извинявам се,така е.
    Просто друг път трябва да пиша по-подробно.
    Последно редактиран от ТОЗИ ; 14-12-10 в 14:49 Причина: грешка

Място
    Габрово
    Публикации
    389
    Точки (при гласуване)
    10

И на мен ми стана ясно, благодаря !
    Subaru Outback 2.5AT AWD
    Kawasaki KDX250

Място
    Силистра
    Публикации
    22
    Точки (при гласуване)
    0

Видях темата и искам да попитам как е с частите за Териос. Намират ли се лесно или се чака за тях, че нещо ми е привлякъл вниманието и проучвам нещата за него.

Място
    Шумен
    Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    9

[QUOTE=marian_77;1368868]Видях темата и искам да попитам как е с частите за Териос. Намират ли се лесно или се чака за тях, че нещо ми е привлякъл вниманието и проучвам нещата за него.[/QUO

Намират се- и чакаш колкото да ги достави куриера- обикновенно 1 ден.

Място
    Силистра
    Публикации
    22
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря на razkazwacha за отговора. Полезен е, но аз искам да разбера малко по-вече. Щом казваш, че се получават по куриер означава ли това, че в магазин за авточасти не могат да ми ги доставят/ако са нови/, а иначе по автоморгите едва ли ще има много части, като гледам в мобилето обявите за продажба на Териос не са толкова много. Аз карам Сузуки Витара и там с частите е по-лесно. Териоса ме интересува, защото доколкото съм запознат е постоянно 4х4 т.нар. фул-тайм и има блокаж на централния диференциал. Мисля си, че за през зимата ще е много по-стабилен на пътя при непочистени и заледени участъци. Друго, което ме интересува е как е със здравината, чупи ли се лесно или държи на тормоз/в рамките на нормалното рабира се/. Не съм човек, който само юрка без да поддържа.

Място
    Шумен
    Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    9

Аз именно така правя- сервиза, в който ходя е на приятели- те поръчват някъде частите - дали в магазин или направо доставчик- незнам, но оскъпяване няма, от това което е в нета. На днешния сняг се държеше повече от прилично - не поднесе или прибуксува, макар че бях само на предно, гумите ми са ок. 6мм грайфер гудиър вранглер и улиците още не са чистени.
    За здравината - за сега нямам проблем- нищо не съм сменял, освен обичайното след покупка - пък и го карам само от 6 месеца. За лесното чупене- не съм го тормозил много, но за сега. Като цяло съм доволен. Запали си нормално при - 7 и си вървя нормално после на газ. Ами ако има друго- питай...

Място
    София
    Публикации
    804
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на razkazwacha Преглед на публикациите
    не поднесе или прибуксува, макар че бях само на предно...
    Е, как става това, като Териоса е fulltime?
    Георги Тонев
    "898"Ч7"6Ч"Ч7"

Място
    Шумен
    Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    9

Сигурно съм много проз, ама не мога да си обясня системата Какъв е оня бутон тогава, дето "зацепва двойното" и на таблото светва иконката за включени две оси? Сериозано питам - още не съм съвсем наясно със системата...

Място
    София
    Публикации
    1,778
    Точки (при гласуване)
    15

Бутона блокира междинния диф иначе джипчето ти е с постоянно 4х4.
    ..................

Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Масло за Териос
    От shpeki във форум DAIHATSU
    Отговори: 20
    Последно мнение: 22-06-14, 19:34
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 20-06-14, 17:50
  3. Джанти за Дайхатсу Териос
    От DSS във форум Архив
    Отговори: 1