Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

    Утре ще гледам да ти направя снимки. Иначе ролката е за ремък с 6 канала, предполагам при VW се въртят повече работи, но идва точно и ще пробвам сега как е с 4 каналния оригинален ремък през нея. Иначе самия VW алтернатор е малко по тесен в часта си където се захваща долу, и го пилнах на ръка, можеше да се пилне и стойката, но предпочетох алтернатора, та ако нещо не става да оставя оригиналния. Сега като го пробвам как работи ще пиша става ли без проблеми. Винаги можеш да минеш и да го видиш на място.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • #62
      От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

      Ето малко снимки на алтернатора, дето бях обещал, че днес ми остана време да го снимам:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180920112116.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5304292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170920112111.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5304293Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170920112112.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5304294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170920112113.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5304295
      и няколко от лудницата в гаражната ми клетка дето съм овесил моторите докато ги човъркам
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170920112114.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5304296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170920112115.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5304297
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #63
        От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

        Здравеите колеги.тия дни и аз се захванах с тази трансплантация но понейе ми е за първи път имам няколко въпроса и се надявам някои с пожече опит да ми помогне.направил сам снимки за да е по удобно
        Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

        www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

        Коментар


        • #64
          От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

          понеже искам да сложа само една ролка за водната помпа и динамото и се питам дали ако разменя ролката на вала от 1,3 с ролката от 1,6 ще има проблем.едната е с 4 дупки от 1.3 а другата е с 5 и другия по притеснителен въпрос е свързан с маховика .това е снимка на 1.3 там маховика си е оригинален и ляга перфектно но като тругнах да го местя на 1.6 излезе проблем поне за мен де ето тожа нещона маховика има лагерче което избих да пробвам какво ще станено нещо не ми харесва как не ляга на мястото си .Благодаря колеги предварително
          Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

          www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

          Коментар


          • #65
            От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

            Колеги, Витарата на Трол претарпя същата трансформация съвсем наскоро така че имаме опит не разбира се без помощта на ИВАН ПОПОВ тарсете го за инфо или ми се обадете на тел. 0888/757707 ИВАН ЕФРЕМОВ ще ви дам пална информация.

            Коментар


            • #66
              От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

              Снимките нещо не се виждат.........
              Аз след трансплантацията на моя с малко по голямо натоварване самурайския съединител буксуваше и лесно се палеше........
              Замених го с витаров феродов диск и притискател от VW и нещата си дойдоха на място. Проблем съм нямал с монтажа на мотора ако фланеца ти е коректен ... За да нямаш проблем после с тампоните на мотора е хубаво да го центрираш в коша и да си преместиш планките на шасито или да си направиш нови от към мотора. Препоръчвам ти да съчетаеш монтажа на хидравликата на волана с монтажа на новия мотор че после ще псуваш малко. Ако има нещо може да ме потърсиш телефона ми е в подписа
              „глупава глава на краката почивка не дава”

              Коментар


              • #67
                От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                Снимките нещо не се виждат.........
                Аз след трансплантацията на моя с малко по голямо натоварване самурайския съединител буксуваше и лесно се палеше........
                Замених го с витаров феродов диск и притискател от VW и нещата си дойдоха на място. Проблем съм нямал с монтажа на мотора ако фланеца ти е коректен ... За да нямаш проблем после с тампоните на мотора е хубаво да го центрираш в коша и да си преместиш планките на шасито или да си направиш нови от към мотора. Препоръчвам ти да съчетаеш монтажа на хидравликата на волана с монтажа на новия мотор че после ще псуваш малко. Ако има нещо може да ме потърсиш телефона ми е в подписа
                Притискателния диск от какъв WV е?

                Коментар


                • #68
                  От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                  Първоначално публикуван от soundbway Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]546387[/ATTACH]понеже искам да сложа само една ролка за водната помпа и динамото и се питам дали ако разменя ролката на вала от 1,3 с ролката от 1,6 ще има проблем.едната е с 4 дупки от 1.3 а другата е с 5 [ATTACH=CONFIG]546388[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]546389[/ATTACH]и другия по притеснителен въпрос е свързан с маховика .това е снимка [ATTACH=CONFIG]546390[/ATTACH]на 1.3 там маховика си е оригинален и ляга перфектно но като тръгнах да го местя на 1.6 излезе проблем поне за мен де [ATTACH=CONFIG]546391[/ATTACH]ето това нещо [ATTACH=CONFIG]546393[/ATTACH]на маховика има лагерче което избих да пробвам какво ще стане[ATTACH=CONFIG]546392[/ATTACH]но нещо не ми харесва как не ляга на мястото си .Благодаря колеги предварително
                  ?????
                  Прикачени файлове
                  Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                  www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                  Коментар


                  • #69
                    От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                    колеги проблема с маховика е решен
                    на двигателя явно е била монтирана друга скоростна кутия и ca направили някакъв bg tuning.и така след дълго мислене му набих 2 Чука и се отлепи тази подложка а маховика си пасна точно.остана ми проблема с ролката за помпата и динамото.някой ако има идеи да сподели.благодаря предварително
                    Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                    www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                    Коментар


                    • #70
                      От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                      всичко е събрано и дойде ред за стартера но уви не всичко е розово.
                      явно моят стартер е от по старите и опира в блока .някой знае ли каква е процедурата,и дали от витарата е по малък и ще си пасне точно
                      Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                      www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                      Коментар


                      • #71
                        От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                        за самурай има много малак редукторен на денсо аз имам такяв разглобен ако си от Сафия мога да ти го дам за проба

                        Коментар


                        • #72
                          От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                          И моят опираше но се запозна с чичко флекс и после блока се разсърди и на него едно приятелство с него и всичко си дойде на мястото :-)
                          Почти 20 месеца никакви проблеми че и нагоре даже
                          „глупава глава на краката почивка не дава”

                          Коментар


                          • #73
                            От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                            Аз това се чудя не ставаше ли някакъв от витара, то в американските китове пишеше. Иначе аз съм с редукторен и става безпроблемно. А и ако намериш редукторен по добре с такъв, и с много слаб акумулатор развъртам лесно мотора.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #74
                              От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                              Аз мога да ти дам редукторен за проба .
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #75
                                От: Смяна двигател на Самурай 1.3 карбуратор с 1.6 8v моноинжекция Витара

                                Нещо ми се загуби, но ако търсиш шайба за КВ с 5 отвора, имам излишна.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X