Обява

Свий
Няма добавени обяви.

sportage 2.0 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sportage 2.0 16v

    За добро или лошо,без да му мисля много си купих въпросното МПС,че да ми е по лесно зимата и най-вече за ремаркето.Има си всичко - АГУ,климатроник,нови хубави гуми,стегната и леко повдигната,но след смяна на маслото (10w-40) забелязах,че започна да подлизва масло от плочката на АГУ-то която е между въздушния филтър и всмукателния колектор.Извадих маркуча и вътре има доста масло.Предположих,че си иска сегменти вече,че е на 200 000км. но мерихме компресия и подналягане и всичко е ок.Каква може да е причината за това явление. Ще съм благодарен за всяко подсказване.

  • #2
    От: sportage 2.0 16v

    Колега честито . най вероятно са сигменти но масления е възможно да е счупен, нищо че има компресия.
    Това се получава при прегряване . друго може да са натегнати клапани.
    КИА "SPORTAGE"2000 16V
    КАЛОЯН ТРИФОНОВ

    Коментар


    • #3
      От: sportage 2.0 16v

      Хм...Клапаните са хидравлични-кво да им се натяга...Колега,ти сигурен ли си че е масло?Че от газта се отделя една таква мазна гнус,ако не е чистен изпарителя.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: sportage 2.0 16v

        Утре продължавам с диагностиката...а изпарителя е нов

        Коментар


        • #5
          От: sportage 2.0 16v

          Честито колега. Аз също предполагам, че от сигментите. Изпуска налягането от цилиндрите и минава през калтера с маслото и го качва горе.

          Коментар


          • #6
            От: sportage 2.0 16v

            Соти прав си просто просто го дадох като допълнение към счупения сигмет
            КИА "SPORTAGE"2000 16V
            КАЛОЯН ТРИФОНОВ

            Коментар


            • #7
              От: sportage 2.0 16v

              И така...работата е за сегментчета,но ще изкара зимата и на пролет.Трябва ми преден десен мигач.Направи ми впечатление,че има 2 вида такива.Моя е със 2 крушки - за мигач и габарит.Половината е жълт,другата половина бял.Не мога да намеря тук във Варна.Също и на километража имам скала и във мили...от къде ли е внос или за кой пазар е била...изглежда ми като за друг континент сякаш!Това не е важно всъщност,но ми е интересно.Правих й корави изпитания тия дни в дълбоки локви,стръмни изкачвания,пясъци,коловози...абе Паша дере...дето се вика.ЛСД-то работи...никак не е зле за посредствен клас МПС относно качеството на изработката,няма скърцания и дрънчове разни,което мен лично много ме дразни в един автомобил.Доволен съм в общи линии и по-спокоен за зимата.Ааааа и търся и теглич също.

              Коментар


              • #8
                От: sportage 2.0 16v

                Такъв мигач ли ти трябва?
                Само че е с една крушка,с две светлини.Ако ти върши работа ще ти го пратя.
                Моите бяха различни и си сложих от белите.....
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: sportage 2.0 16v

                  От това което виждам - да,така изглеждат моите,но са с две крушки една над друга...Снощи в тъмното пропаднах в една дупка - 1,5/1,5/1,5м.След като я изтеглихме,на вкл. двойно,нещо пищраква от дясно,вероятно хъб,но работи.Май ще я потроша бързо...

                  Коментар


                  • #10
                    От: sportage 2.0 16v

                    Имаш Л.С.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: sportage 2.0 16v

                      Честито колега .Да ти служи вярно и да я пазиш ,макар че прочетох , че бързо си я вкарал в боя

                      Коментар


                      • #12
                        От: sportage 2.0 16v

                        Мерси.Какво дране я чака...Благодарение на колегите Злой,на Банджо и Геро от вчера съм с ръчни хъбове.Строших и двата преди 3-4 дни и сложихме от тия Бразилските АВМ.Надявам се,няма да имам проблеми...скоро.Благодаря и на Лудия рибар за мигача,същия е,скоро ще го монтирам.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: sportage 2.0 16v

                          Може ли да споделите колко загряват нормално вашите Кии?Става въпрос за 2.0 16 бензин.До къде се вдига максимум стрелката на скалата?Питам просто за сверка на "часовника",че моята е с едни ел.перки...

                          Коментар


                          • #14
                            От: sportage 2.0 16v

                            До средата.Седяла е по над 15 мин. на прекъсвач и не мърда нагоре.Има уникално охлаждане тази кола...

                            П.П. Преди години се случи да позагява,оказа се че радиатора се е налепил с кал като пчелна пита...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: sportage 2.0 16v

                              Една чертичка преди средата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X