Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

    Здравейте колеги, от доста време ми се върти нещо в главата, но все още не съм предприел действия по реализацията му, та реших преди да започна, да сондирам мнение с Вас, хората чели литература, пробвали всякакви възможни подобрения... Ще мина директно към въпроса: Мисля си дали е възможно да се постави на малкия кръг от охладителната система една "тръба или кутия" или там, както може да се нарече с монтирани в нея няколко подгряващи свещи за дизелов двигател? Мисля си, че работата на тези свещи при запален студен двигател ще ускори загряването на охладителната течност и така ще се стигне по-бързо до оптималния температурен режим за работа на двигателя, както и ще се съкрати времето за постигане на положителна температура в купето. Дори ако въпросното "устройство" е поставено преди газовия изпарител ще повиши по-бързо температурата и ще получим по-бързо подходяща за изпарение на газта температура. Ще спра до тук и ще очаквам мнения...

  • #2
    От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

    Е, някои производители са стигнали до същата идея:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post1348993

    В темата се обсъжда и друг, прилаган на практика метод - виско-нагревател.

    Коментар


    • #3
      От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

      Открихте топлата вода....

      От години производителите на автомобили са се сетили, а и във форума има доста писано. Потърсете...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

        А от какъв зор трябва да се грее антифриза? Еле па без помпа? Той си е антифриз - няма да замръзне. Обаче и да кипи - няма да помогне на двигателя да тръгне, ако е наистина студено.
        Внимание, въпрос: Защо?

        Коментар


        • #5
          От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          А от какъв зор трябва да се грее антифриза? Еле па без помпа? Той си е антифриз - няма да замръзне. Обаче и да кипи - няма да помогне на двигателя да тръгне, ако е наистина студено.
          Внимание, въпрос: Защо?
          За да загрее вместо за 10 минути, за 5, или за 2, или там за колкото. Отделно дизел на място има да го чакаш да загрее до някога си.

          ПП: Ако въпроса е що трябва да загрява за 2, вместо за 10 - на тоя въпрос отговор нямам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

            Избраният номер е непълен, или неверен.
            Двигателят тежи 200 кила. Антифриза - 5.
            Може да налееш течен натрий, или там литий, и пак не се включваш в количеството топлина. Пък и те са съвсем калпави като антифриз. Освен ако не караш по светлата страна на Меркурий, там сигурно може.
            Давай нататък.
            Последно редактирано от Стефан; 09-12-10, 01:16.

            Коментар


            • #7
              От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Избраният номер е непълен, или неверен.
              Двигателят тежи 200 кила. Антифриза - 5.
              Може да налееш течен натрий, или там литий, и пак не се включваш в количеството топлина. Пък и те са съвсем калпави като антифриз.
              Давай нататък.
              OK де, съгласен. Ама слагат такива истории дори фабрично. Факт. Не за да му помогне да тръгне. С колко му помага да загрее - нямам идея. Аз дори съвсем скоро разбрах за тия неща. Едни 4 свещи харчат примерно 80А. Значи - киловатов бързовар, примерно, добавен върху киловатите топлина от самия двигател. Тая сметка обаче ми е сложна.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                А от какъв зор трябва да се грее антифриза? Еле па без помпа? Той си е антифриз - няма да замръзне. Обаче и да кипи - няма да помогне на двигателя да тръгне, ако е наистина студено. ...
                И да не помогне много на двигателя, със сигурност ще ти помогне на тебе, ако още с тръгването започне да ти духа топъл въздух и не трябва да стържеш дъха си от предното стъкло. Затова и за държави, където става наистина студено и където държат на комфорта, на колите се слагат фабрично нагреватели (или се предлагат като опция), а на паркингите има изведено съответно захранване с ток.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                  Подгревателите на антифриза са скопени битови бързовари. Все едно дали китайски "за чай", за левче от сергията, или дизелови свещи Беру, по 30 лева парчето. Па и по-трудно се забиват в бушонните тапи на блока. Нали са дълги. От тях печката в кабината няма да даде топло веднага, а двигателя ще преохлади, както я пуснеш. Това се прави с топлообменници от генерацията. Като на разни фиати, нисани, и още някакви градски японски коли. Тогава парното не е парно, не е водно, а си е чисто въздушно. За джиповете не пее.
                  Задача за самоподготовка: Защо?
                  Умрелия мотор няма да ме стопли. Еле па дизела. Затова където е наистина студено, а трябва да тръгнат бързо, слагат въртолетни турбини вместо бутални двигатели. За цивилните - огромни дизели, които не спират никога. За който вярва в доброто, и съвършенството на "западните коли" - има сайт "Из рук в руки". Обяви за коли втора употреба. Там има раздел за северните райони, и аналога на тукашния австрийски селски свещенник, който е карал тоя чисто нов таралясник на 30 години, два пъти в годината, е "зимой не эксплуатировалась". Канада и скандинавието май не са в сметката. В южното полукълбо няма суша, по нашите земи няма такива студове.
                  Остава академичния интерес.
                  В този сайт съм пускал натрапчива реклама на нужното устройство. Как работи всички сте виждали на кино.
                  Колеги, задачата има решение)) Просто потърсете други експлуатационни течности.
                  Последно редактирано от Стефан; 09-12-10, 02:47.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    ...
                    В този сайт съм пускал натрапчива реклама на нужното устройство. Как работи всички сте виждали на кино.
                    Колеги, задачата има решение)) ...
                    Може ли линк към "твоето" идейно решение или устройство.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                      тази идея върши много добра работа,има я фабрично още на Пасат 4,но по добра ефективност има когато преди корпуса със свещите се върже и една водна помпа от БМВ Е34.има ги тези помпи за подобрение на парното и се вразват външно преди радиаторчето за по голяма церкулация.така ще върти по бързо през радиаторчето за парно и за 5 мин. става баня в купето-гаранция.дано съм бил полезен,поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                        Първоначално публикуван от meteorit Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, от доста време ми се върти нещо в главата, но все още не съм предприел действия по реализацията му, та реших преди да започна, да сондирам мнение с Вас, хората чели литература, пробвали всякакви възможни подобрения... Ще мина директно към въпроса: Мисля си дали е възможно да се постави на малкия кръг от охладителната система една "тръба или кутия" или там, както може да се нарече с монтирани в нея няколко подгряващи свещи за дизелов двигател? Мисля си, че работата на тези свещи при запален студен двигател ще ускори загряването на охладителната течност и така ще се стигне по-бързо до оптималния температурен режим за работа на двигателя, както и ще се съкрати времето за постигане на положителна температура в купето. Дори ако въпросното "устройство" е поставено преди газовия изпарител ще повиши по-бързо температурата и ще получим по-бързо подходяща за изпарение на газта температура. Ще спра до тук и ще очаквам мнения...
                        Ще ми е много интересно дали това устройство ще има ефект върху изпарителя.Аз съм с газов инж. и в студеното време той прехвърля три пъти по бавно на газ от колкото през лятото.Предполагам че ще помогне на двигатела да загрее много по бързо,че при разход 18 на 100 км. май карам повече на бензин.Ако е пробвал някой да каже дали си заслужава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                          Разбира се,че ще има!
                          Подгревните свещи спомагат за доста по-бързо достигане на работна темп.
                          На моя Пасат Б5 дизел имам фабрични и съм ги направил да ги включвам принудително(иначе ги управлява компа и ги вкл. около 0 гр.)!
                          Загрява два пъти по-бързо.Проверено е по еднакъв маршрут при околна темп. -5гр.!

                          Последно редактирано от Ясен; 14-02-11, 22:13.
                          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                          Няма да е все така!
                          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бързо подгряване на охладителната течност през зимата

                            Е аз вместо да се чудя как да си стоплям двигателя по някакъв начин си имам печка вързана към малкия кръг (демек не е суха). Харчи 600 гр./час, пък и по-малко ток харчи. Въпрос на избор. Дори и да не съм настроил да заработи половин час преди паленето си я пускам, като запаля двигателя. Пак стопля достатъчно бързо (за около 5 мин.).
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X