Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Check Engine" въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Check Engine" въпрос

    Привет на всички!
    Значи, преди два дни навъртях първите си 1000км. с Гранд-а. Точно на 126000км. започна да ми свети "Check Engine" лампата на таблото - започва да мига като дам контакт, но след като запаля - изгасва. Проблеми с машината няма, работи си всичко на 6. Тъй като нямам скенер за да си прочета грешките, пробвах с ключа и каква беше изненадата ми: проработи! Това на Grand Cherokee '98 2.5 TD TSi. Мислех, че само при по-старите модели става? Единственото което ми показа, беше 55 /доколкото четох, означава че няма грешки и означава "край на теста"/. Моето предположение е, че свети за да ми напомни да й се направи сервизно обслужване - но то е правено преди по-малко от 2 месеца. Има ли някакъв начин да reset-на компютъра ръчно или трябва да търся OBDII скенер? Мерси предварително!

  • #2
    Re: "Check Engine" въпрос

    Уау да не ти излезе нито една грешка )).
    Щастливец!
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

    Коментар


    • #3
      От: "Check Engine" въпрос

      Първоначално публикуван от Borilius Преглед на мнение
      Привет на всички!
      Значи, преди два дни навъртях първите си 1000км. с Гранд-а. Точно на 126000км. започна да ми свети "Check Engine" лампата на таблото - започва да мига като дам контакт, но след като запаля - изгасва. Проблеми с машината няма, работи си всичко на 6. Тъй като нямам скенер за да си прочета грешките, пробвах с ключа и каква беше изненадата ми: проработи! Това на Grand Cherokee '98 2.5 TD TSi. Мислех, че само при по-старите модели става? Единственото което ми показа, беше 55 /доколкото четох, означава че няма грешки и означава "край на теста"/. Моето предположение е, че свети за да ми напомни да й се направи сервизно обслужване - но то е правено преди по-малко от 2 месеца. Има ли някакъв начин да reset-на компютъра ръчно или трябва да търся OBDII скенер? Мерси предварително!
      Щом изгасва след като запалиш значи нямаш проблем. Винаги преди да запалиш светват всички лампи по таблото за тест. Карай и си свиркай .
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #4
        Re: "Check Engine" въпрос

        Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
        Уау да не ти излезе нито една грешка )).
        Щастливец!
        Не викай дявола
        @Radosl81: Мерси, това исках да чуя

        Коментар


        • #5
          От: "Check Engine" въпрос

          Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
          Щом изгасва след като запалиш значи нямаш проблем. Винаги преди да запалиш светват всички лампи по таблото за тест. Карай и си свиркай .
          Абсолютно е прав Radosl81, но щом сега я забелязваш...досега не е ли светела при контакт? При мен имаше подобен случай...ту светва при контакт - ту не.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            Re: "Check Engine" въпрос

            Да поясня:
            Когато дам на контакт, светват всичките дето са на таблото за момент /минават теста/, след това изгасват и след 2 секунди почва да мига само "Check Engine" - в момента на запалване, изгасва. Мога да направя утре едно малко видео, да покажа нагледно за какво става въпрос.

            Коментар


            • #7
              От: Re: "Check Engine" въпрос

              по принцип грешките се трият като на контакт махнеш масата на акумулатора, после даваш ключа в положение ОФФ и свържеш пак масата на акумулатора. След тази интервенция свети чек-а през първите 50 запалвания. Ако провериш тогава грешките, ще ти покаже грешката, че ти е махан акумулатора (но все пак е безплатно).
              Щом след като запалиш и не свети - значи няма грешки.
              за това мигане - провери си менюала, за да разбереш какво значи.

              Коментар


              • #8
                От: "Check Engine" въпрос

                http://www.chryslerforum.com/forum/s...ad.php?p=41608
                Malfunction Indicator Light: This light is part of an onboard diagnostic system called OBD that monitors engine and automatic transmission control systems. The light will illuminate as long as the key is in the ON position, prior to engine start up. Approximately 12 seconds later the MIL may blink for 10 second then resume to full illumination.
                Цитатът е от книжка за Себринг. Явно е нормално да се случи да почне да мига при даден контакт без да запалиш. Започне ли да мига при движение обаче е много лошо.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X