Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кара без стабилизираща щанга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой кара без стабилизираща щанга

    Айде да се преброим : КОЙ КАРА СЪС СТАБИЛИЗИРАЩА ЩАНГА И КОЙ НЕ ?
    Аз лично не съм и пробвал без и за това ми е интересно как се държи 70ка, примерно, с разкачена щанга .
    За Вранглер съм виждал готини доработки , при които се разкача щангата без да лягаш под колата -с торсион и хъб пред предната броня . Но за ТЛК не съм виждал . Ако сте засичали някъде , даже и на снимка - показвайте и давайте да творим .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

  • #2
    От: Концепция доработки Toyota LC 70

    Aз съм отскоро без предна,а задна си нямам фабрично и не ми липсва никак,но много малко карам на шосе.Иначе усетих на асфалта при по-продължителен завой с голяма скорост едно люлеене -аз го наричам кълване,но не е страшно.
    Да уточня ,че съм с 2.5" на Трайл Мастер и че голяма скорост викам на 100км когато съм с ТЛКто.
    Като си гледам свалената щанга мисля,че няма да е трудно да се направи откачваща се,но трябва да се заляга под джипа.Трудното ще е да се откачва дистанционно!!!
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Кой кара без стабилизираща щанга

      Аз също карам без стабилизираща щанга отпред.
      7-ма серия, квадратния фар, 2.5" трейлмастер, 33" гуми.
      Голяма скорост викам 140, ама само направо. Познавам си колата и нямам проблеми.

      Коментар


      • #4
        От: Кой кара без стабилизираща щанга

        За извън пътя по-добре ли е ? Нямам предвид артикулацията при големи неравности , а при "римски калдъръм" , примерно .
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • #5
          От: Кой кара без стабилизираща щанга

          Отдавна махнахме стабилизиращите щанги,лично за мен е много по добре,но е хубаво да се сложат два амортесйора отпреде да се компенсира клатушкането в завоите.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            От: Кой кара без стабилизираща щанга

            Бела от къде извади тоя архив А по темата аз и на двете си Тойоти съм си махал стабилизиращите щанги и не съм усещал липсата им .
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #7
              От: Кой кара без стабилизираща щанга

              Е може да е архивна темата ама нали не съм се разписал и аз тук та сега е момента.
              И аз съм без но не нарочно. Като си вдигах джипката и разкачах торсиона та гайката на биелетката буквално се беше заварила и се наложи да ползвам флеска и си осакатих биелетката. Та в тоя ред на мисли ако на някой му се намира стара ненужна биелетка нямам нищо против да му я взема Иначе като махнах торсиона и веднага усетих разликата на асвалта. При по дълги завои люлее наистина неприятно. Ако ще се кара и по асвалт съм за.

              Коментар


              • #8
                От: Кой кара без стабилизираща щанга

                Да кажа отново и аз, вече с по-дълъг опит с откачена стабилизираща щанга:При голяма скорост в завой Тойотата се накланя страшно,но като и свикнах видях,че въпреки накланянето няма да се обърне.Моя извод е че който кара повече по асфалт е по-добре да я има,също е препоръчителна за рали каране по черно.За траял и трофи- не тябва.Както казва Белата двата амортисьора сигурно потушават люлянето,но не вярвам да могат да потушат силния крен при продължителен завой.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #9
                  От: Кой кара без стабилизираща щанга

                  И при мен е без стабилизираща щанга, окачването е ресорно и е доста кораво и не се забелязва съществена разлика.
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X