Резултати 1 до 17 от 17

Тема: От къде да мина за Гърция?

Място
    43°8'11"N 24°43'8"E
    Публикации
    111
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От къде да мина за Гърция?

Колеги, вдругиден (четвъртък) трябва да пътувам към Атина и очевидно няма да мога да ползвам досегашния си маршрут Ловеч - София - Кулата ... Моля да ми помогнете с информация за алтернативните маршрути, тъй като досега съм минавал само от там и веднъж през Златоград - Ксанти, но този е неприемлив в случая, ще отнеме много време а трябва да стигна в Атина вечерта. Предполагам, че моя вариант е Ловеч - София - разклона за Симитли - ГКПП Илинден ... но не знам нищо за този път, а ако има по-кратък и бърз със сигурност някой тук ще знае.
    Извинявам се ако не съм подбрал правилния раздел, счетох проблема за обществено значим

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,805
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: От къде да мина за Гърция?

Цитат Мнение на solart Преглед на публикациите
    Колеги, вдругиден (четвъртък) трябва да пътувам към Атина и очевидно няма да мога да ползвам досегашния си маршрут Ловеч - София - Кулата ... Моля да ми помогнете с информация за алтернативните маршрути, тъй като досега съм минавал само от там и веднъж през Златоград - Ксанти, но този е неприемлив в случая, ще отнеме много време а трябва да стигна в Атина вечерта. Предполагам, че моя вариант е Ловеч - София - разклона за Симитли - ГКПП Илинден ... но не знам нищо за този път, а ако има по-кратък и бърз със сигурност някой тук ще знае.
    Извинявам се ако не съм подбрал правилния раздел, счетох проблема за обществено значим
    Разгледай варианта Благоевград - Делчево (Мк) -Щтип -Велес и после магистралата Скопие - Атина.
    Тел. 0877 517965
    42 40 19N 23 17 29E
    Киа Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

София-Симитли-Разлог-Гоце Делчев-ГКПП Илинден-Драма е резервния вариант, пътя е добър, но предполагам, че ще е претоварен от трафик в момента.

Не лош вариант би трябвало да бъде и Ловеч-Търново-Стара Загора-Димитровград-Хасково-Свиленград- Александропулис и оттам газ към Атина. Мисля, че ще е най-дълъг като разстояние, но най-бърз като време поради най-голямата пропускливост на пътищата.
    Освен това - по-голямата част от пътя ще е в южни райони без сняг...

Марто (Мартин Христов) е офлайн Старши участник | OM || Организатор |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

С оглед на "тапата", която ще се образува по обиколния маршрут за Кулата, ти препоръчвам следния маршрут: Ловеч - Троян (Карнаре) - Пазарджик - Белово (Велинград) - Юндола - Гоце Делчев - ГКПП Илинден. Това ти е най-прекия маршрут и така ще попаднеш в задръстване евентуално чак на КПП-то! Предпочетеш ли да минеш през София и от там към Дупница и Благоевград, според мен задръстванията ще ти изядат аванса от бързото каране по магистралата...!! Минавал съм го този маршрут през май месец (до Велинград - от към Гърция) и пътя е ОК с изключение на няколко километров участък след Юндола (в твоя случай) където си е чист офф-роуд но не е болка за умиране! За прохода Троян-Кърнаре нямам информация как е в момента. вземи в предвид и прогнозата за времето. В четвъртък го дават да стане мазало (силни снеговалежи)... Дано съм ти бил от полза

Поздрави
    Последно редактиран от Марто (Мартин Христов) ; 07-12-10 в 13:43
    Grand Cherokee ZJ 5,2 Laredo - THE REAL POWER!
    ''Няма път към щастието. Щастието е пътят'' - Уейн Дайър
    Не си въобразявай - карай...

Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на vlageo Преглед на публикациите
    София-Симитли-Разлог-Гоце Делчев-ГКПП Илинден-Драма е резервния вариант, пътя е добър, но предполагам, че ще е претоварен от трафик в момента.

Не лош вариант би трябвало да бъде и Ловеч-Търново-Стара Загора-Димитровград-Хасково-Свиленград- Александропулис и оттам газ към Атина. Мисля, че ще е най-дълъг като разстояние, но най-бърз като време поради най-голямата пропускливост на пътищата.
    Освен това - по-голямата част от пътя ще е в южни райони без сняг...
    Колега, предложения от теб маршрут е с около 180 км. по-дълъг (само на гръцка територия) и с оглед на това, че колегата ще пътува през деня (силен трафик), надали това е удачния вариант да стигне за един ден до Атина (към 1000 км. и нагоре ще му се съберат)
    Последно редактиран от Марто (Мартин Христов) ; 07-12-10 в 13:33

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

Както казах - най-дълъг е. Общо са 1250 км.
    Общата разлика е около 300 км в сравнение с маршрута през Кулата (950 км) и около общо 200 км в сравнение с маршрута през ГКПП Илинден (1050 км).
    Но ще е по-бърз в сравнение с всички останали, заради възможната по-висока скорост и по-разтоварения трафик откъм товарни автомобили.

Стигане за 1 ден предвид натоварения трафик така или иначе е невъзможно. Ще трябва почивка някъде по пътя.
    За по-бързо - самолет.

Иначе я има и опцията Кърджали-Комотини, както и Троян-Кърнаре (ако не е затворен заради сняг) това ще съкрати маршрута съществено (към 100-150 км) и ще го израни 1:1 с другите. Тези опции обаче работят при хубаво време...

За варианта Благоевград-Скопие - Солун-Атина, мисля че тапата ще е още при Перник заради строежа на пътния възел на Магистрала Люлин... Не съм минавал оттам скоро, но май се минаваше пак през Радомир...
    Последно редактиран от vlageo ; 07-12-10 в 14:08

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,089
    Точки (при гласуване)
    30

Беклемето (Троян-Кърнаре), като настилка си е средна хубост по стандартите на нашите пътища, но през зимата никога не се чисти - просто го обявяват за "затворен", а за до четвъртък прогнозата е сняг. Иначе маршрута предложен от Marto-Novobranko звучи най-оптимално.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Беклемето (Троян-Кърнаре), ... но през зимата никога не се чисти - просто го обявяват за "затворен"
    Той съвсем реално се затваря, защото горе се натрупва поне два метра сняг, който остава там до пролетта. Даже пускат ски влек направо през платното...

ПП. Всъщност ГКПП Маказа (Кърджали-Комотини) не е отворен още. Мислех, че бях гледал някъде по новините нещо, ама то било само намерения и копки.
    Последно редактиран от vlageo ; 07-12-10 в 14:26

Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

На отиване към офф-роуд ралито на остров Ейвиа (на около стотина км. преди Атина) минахме през Свиленград, като началната ни точка бе Хасково. Наложи се преди Солун да поспим за няколко часа въпреки, че нямаше никакъв трафик (пътувахме вечерта), а бързахме за състезанието (за малко да го отървем).. Просто пътя си е много, а ако има и трафик - още по-зле! Още повече, че тогава (месец май) около педесетина километра в гръцко - веднага след Александопулис бяха в ремонт и пътя бе ужасен (тесен с много дупки)... Сега не знам как е! Ако някой е минавал скоро от там - да каже.. По-надолу магистралата им (на гърците) също е в ремонт и пътя бе отбит (при Катерини) през планината (иначе е много красиво) и покрай самия бряг! Стръмни и остри завои - средна скорост 30-40 км/ч. Отсечката е 80 км. и удължава пътя с около 2 часа! Ако все още е така - да се има предвид..!!!!

П.П. С оглед и прогнозата за времето, най-добре е колегата да пали към гръцко още сряда вечерта! Хем няма да е стегнало още, хем ще има и достатъчно време за път и почивка - така, че в четвъртък вечер да е в Атина
    Последно редактиран от Марто (Мартин Христов) ; 07-12-10 в 14:37

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

Ако от София нямя места за полет, има я и опцията до Александруполис с колата и оттам полет до Атина - имат 3 полета дневно. В нета ми излезе цена 165 евро. Таксито в Атина е около 25 евро от летището до центъра.

Иначе, откъдето и да пътува колегата - трябва да тръгне предишния ден късен следобед, за да може и да почине и да стигне в нормално време...

Място
    43°8'11"N 24°43'8"E
    Публикации
    111
    Точки (при гласуване)
    6

Явно ще е дълго пътуване, обикновено по стандартния маршрут Ловеч - София - Кулата ... Атина го взимам за 12-14 часа с много бързане и почти никакви спирания за почивки, но януари като се прибирахме имаше обход в Гърция, за който е споменал колегата Marto-Novobranko и ни отне 17 часа, което вече си е изморително, особено като се стъмни. Иначе лятото жена ми каза, че сме си дошли за 12 часа, гръцкия ремонт приключи още пролетта и всичко е ок там. Още обмислям варианти, като има и такъв да преспим в Родопите и да продължим в петък, но точно тогава прогнозите са да завали сняг и искам да го изпреваря. През Македония искат ли паспорт или пускат с лична карта, от там ще мина само в краен случай.

Място
    43°8'11"N 24°43'8"E
    Публикации
    111
    Точки (при гласуване)
    6

Самолетите не ми вършат работа, защото пътувам с жена и багаж за един месец , пък и колата ще ми трябва там.

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на solart Преглед на публикациите
    Самолетите не ми вършат работа, защото пътувам с жена и багаж за един месец , пък и колата ще ми трябва там.
    ...еми, значи планирай два дни за път и карай откъдето ти душа иска.
    Ако имаш време - снега няма да е проблем...
    Успех!

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,089
    Точки (при гласуване)
    30

В Македония само с лична карта не може.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

То и всички възможни маршрути с инфо за пътната настилка и задръстванията и ремонтите ти дадохме така, че избора си е твой! От мен приятно и безаварийно пътуване на теб и семейството ти и весели празници!

Поздрави

Място
    43°8'11"N 24°43'8"E
    Публикации
    111
    Точки (при гласуване)
    6

Оказва се, че пътя през Кресненското дефиле наистина е без алтернатива и ще се заобикаля яко, здраве да е. Благодаря на всички за съветите и мненията, ако някой има още информация, която да ми е от полза ще съм благодарен, ще следя темата до утре вечер, че май тогава ще се тръгва.
    Поздрави!

Място
    43°8'11"N 24°43'8"E
    Публикации
    111
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря за отзивчивостта, спрях се на варианта "Ловеч - Троян (Карнаре) - Пазарджик - Белово (Велинград) - Юндола - Гоце Делчев - ГКПП Илинден." В бюлетина на СБА гледам, че прохода още е отворен, а и времето беше хубаво днес.

Весели празници на всички!

Сходни теми

1. София - Казанлък. Откъде да мина?
    От sparkybg във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 21
    Последно мнение: 10-10-12, 08:36
  2. Плод и зеленчук
    От Майкъл във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 5
    Последно мнение: 08-09-10, 21:54
  3. Да попитам за една мина?
    От musovir във форум Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия
    Отговори: 51
    Последно мнение: 05-10-09, 14:16
  4. Къде мога да мина на преглед днес или утре??
    От jagata във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 7
    Последно мнение: 29-12-08, 16:13
  5. Kупувам ПКМЕ
    От KamAZadjiq във форум Архив
    Отговори: 4
    Последно мнение: 29-05-07, 13:21

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации