Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на халогенни фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инсталиране на халогенни фарове

    Колеги тези дни си поиграх и си монтирах допълнителни халогенни фарове. Доста се порових из ръководствата за ел. схема и установих, че схемите няма. Въпреки това намерих оригиналните кабели в инсталацията, забодох реле и ключ и всичко си стана оригинално. Та ако някои има мерак да си монтира фарове да драсне един ред и ще му обясня кое къде е та да не се лута.

  • #2
    От: Инсталиране на халогенни фарове

    Недей пита, ами направо пиши. Мойта е 128к.с. и няма заводско халогени. На мен ли така ми се струва или фаровете не светят донре незнам. Жената вика О.К. са ама аз нещо не съм удовлетворен. Дали щот стоя на високо, или искат настройка. Имам чувството че светлината е една такваз "постна", а се вижда.
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #3
      От: Инсталиране на халогенни фарове

      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
      Недей пита, ами направо пиши. Мойта е 128к.с. и няма заводско халогени. На мен ли така ми се струва или фаровете не светят донре незнам. Жената вика О.К. са ама аз нещо не съм удовлетворен. Дали щот стоя на високо, или искат настройка. Имам чувството че светлината е една такваз "постна", а се вижда.
      Регулирай ги и после опитай с крушки на Осрам Найтбрекер ! Мисля ще останеш доволен от резултата. Наистина светят много по-силно. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nightbreaker_collage_v373062.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5233290
      ... Смръщена, четириока, двуврата мръсница, с вечно недоволен изруд под капака, влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска, тясна и неудобна вътре...[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Инсталиране на халогенни фарове

        Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
        Колеги тези дни си поиграх и си монтирах допълнителни халогенни фарове. Доста се порових из ръководствата за ел. схема и установих, че схемите няма. Въпреки това намерих оригиналните кабели в инсталацията, забодох реле и ключ и всичко си стана оригинално. Та ако някои има мерак да си монтира фарове да драсне един ред и ще му обясня кое къде е та да не се лута.
        Давай човеко!! Джамбазите ми сложили халогенки /едната с краката нагоре/, а аз нямам окабеляване. :-)))
        Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

        Коментар


        • #5
          От: Инсталиране на халогенни фарове

          Мята хонда е 2000 г. и на бронята си има място за халогени. Това обаче не е проблем.
          На по-старите брони пак много добре им стоят правоъгълни фарчета. Това е въпрос на избор вече.
          Аз на моето цр-в му сложих два фара от мицубиши L200 .

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:l200.JPG
Прегледи:1
Размер:248.8 КБ
ID:5233452

          Станаха абсолютно точно на местата за захващане.

          Идеята на темата обаче е относно ел. инсталацията. Монтажа на фаровете е в зависимост от избора на такива (оригинални най-лесно разбира се ). Та относно ел инсталацията ето схема (извинявам се, че е на ръка)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shema.JPG
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5233451

          легенда :

          Б1 - двойна силова букса за захранване на халогените фарове. Намира отпред в ляво под бронята, залепена е за кабелите на
          моторчетата за течността за чистачки. Буксата е сива на цвят, кабелите са
          1- черен(маса),
          2- бял/червен(+ от релето);
          Б2- бяла 5 пинова букса за релето. намира се под малкия капак в ляво в краката на шофьора. Залепена е за снопа с кабели.
          на тази букса се подвързва релето(аз извадих обувките от клемата и направо ги прередих на едно 12 волтово 40 амперово реле)
          кабелите на буксата са
          1- бял/червен (захранване за фаровете)
          2- бял/черен (захранване на релето минава през 30А предпазител на позиция №2 на таблото с предпазители)
          3- зелен/оранжев (+ от контактния ключ)
          4- червен/бял- (+ от ключа за халогенни фарове- управлвние на релето)
          5- черен (маса)
          Б3- синя 5 пинова букса за ключа за халогените фарове. намира се над тъблото с предпазители, залепен е за снопа с кабели.
          позиции на буксата
          1- черен (маса)
          2- празно
          3- черен/червен (+ през ключа за фарове-габарит)
          4- зелен/оранжев (+ от контактния ключ)
          5- червен бял (управление за релето)

          Кф - ключ фарове;
          КК- контактен ключ;
          Кх- ключ халогени;
          R40A- 12 волтово 40А реле;

          Понеже за момента не съм намерил оригинален ключ за фаровете намерих един който пасна на дупката и си направих преходник от
          буксата към този ключ.Както ще забележите от схемата ключа и съответно релето може да се захрани или от + през контактния
          ключ или от габаритите. Аз съм го захранил през габарита.

          Инсталацията от Б1 до самите фарове се прави допълнително.

          Коментар


          • #6
            От: Инсталиране на халогенни фарове

            Честито колега!Пусни и някоя снимка,ако не те затруднява!

            Коментар


            • #7
              От: Инсталиране на халогенни фарове

              Ето и няколко снимки
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Инсталиране на халогенни фарове

                Останалите моменти от монтажа не съм снимал за съжаление.Бързах да вида как ще стане- свети и не снимах тогава. Като цяло мога да кажа, че сега свети ненормално.

                Коментар


                • #9
                  От: Инсталиране на халогенни фарове

                  Здравейте, халогените от Митцубишито нови ли ги купи или употребявани, на каква цена и от къде? Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Инсталиране на халогенни фарове

                    Много добре е станало!!!Жалко ,че аз нямам на бронята такива отвори

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Инсталиране на халогенни фарове

                      Интересно, на моята когато я купих и сложих биксено и свети много добре, карам я вече много време и съм доволен от фаровете. Винаги съм се чудил дали има смисъл да и сложа и фарчетата за мъгла. Имал съм няколко кашмарни патувания с други коли в мъгла и тогава ми липсваха такива фарове. С хондата обаче не съм попадал в ситуация в която да ми липсват.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Инсталиране на халогенни фарове

                        Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
                        Здравейте, халогените от Митцубишито нови ли ги купи или употребявани, на каква цена и от къде? Благодаря!
                        Приятел ми подари единия. Пробвах с него първо и като видях как свети и че монтажа ще е лесен си купих още един нов
                        http://www.avtosklad.bg/halogeni-za-...06--cat12.html
                        Втора ръка трудно се намират щото са от последното L200.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Инсталиране на халогенни фарове

                          Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                          Интересно, на моята когато я купих и сложих биксено и свети много добре, карам я вече много време и съм доволен от фаровете. Винаги съм се чудил дали има смисъл да и сложа и фарчетата за мъгла. Имал съм няколко кашмарни патувания с други коли в мъгла и тогава ми липсваха такива фарове. С хондата обаче не съм попадал в ситуация в която да ми липсват.
                          Допълнителните фарове за мъгла светят първо много по широко от другите фарове, осветяват банкета, и второ снопа на светлината е по тесен и в мъглата се вижда много по добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Инсталиране на халогенни фарове

                            Ксенона осветява много добре в страни към банкета. Това е най-силния ефект от тях, там където се очаква да има човек или някаква изненада /в дясно/ се осветява перфектно. Фаровете за мъгла са ниско това е хубавото вероятно в маглата.
                            Дай идея от къде и как се сдоби със самите фаровете.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Инсталиране на халогенни фарове

                              Здравейте;
                              Аз от скоро съм собственик на Honda CR-V
                              Желая да и поставя фарове за мъгла,имам и място на бронята.
                              Може ли
                              някой да ми каже има ли някой в Варна който може да ми ги монтира.
                              Благодаря предварително

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X