Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

    1500W компот ли ще вариш?Подгревателите са около 200-300W.Идеята е като го включиш вечерта да поддържа температура до сутринта.
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

    Коментар


    • #17
      От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

      Аз пък днес, за първи път откакто имам VW с Вебасто, реших да включа с дистанционното, 10 мин преди да отида на паркинга. Отивам и какво заварвам: Пазачът с един пожарогасител стои до колата, а двама други комшии по паркоместа, стоят и те със стъргалките и чакат експлозията.... Едвам се удържах да не умра на секундата от смях! "Батка, батка, колата ти нещо бучи, пуши... Аз не съм и правил нищо, заклевам се!"


      Извинявай, че не е по темата, колега, но и това, явно, може да се очаква....
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #18
        От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

        Първоначално публикуван от ororor10 Преглед на мнение
        След това пробихме два отвора перпендикулярно на тръбата и към тях заварих по 5см тръби с вътршния диаметъра на долното съединение на радиатора.
        То там монтажа е най-лесен,ама не е най-подходящ.На практика,като запалиш(и преди това),термостата ти е затворен и няма как да се завърти охлаждащата течност през радиатора.В резултат на разликата в температурата,вероятно се получава известно движение на топлата течност спрямо студената(това е ясно,защото все пак се затопля датчика за температурата,а той е високо в главата),но поради малките сечения през които минава течността и затворения термостат,едва ли е възможно да се получи исканата полза по оптимален начин.(течноста се загрява дори и без достатъчна възможност за нейното движение,но това не е много добре,защото за да стане 60 градуса при датчика,при нагревателя,трябва да е много повече).Има и голямо значение къде е разположен термостата.
        С две думи,вързАл си нагревателя,към големия кръг на охладителната система,а по-добре е на малкия,че има и двигатели с долен термостат и тая схема въобще би се обезмислила при тях.(дори да загрее течността,та да отвори термостата, ще се губи много топлина през радиатора на охлаждането).На практика,където и да е термостата,отопляваш много повече околната среда,отколкото двигателят.То и затова е било нужно толкова време за да се загрее сравнително малкото количество охладителна течност до не много висока температура с доста мощен нагревател.(е,то и желЕзата се загряват трудно,ама все пак...)
        Специално на някои дизелови Рена,малкият кръг на охлаждането,отоплява и горивния филтър,та може на тези тръби да вържеш самоделната печка(хем ще отоплява и горивния филтър).На Тераното(пардон–Форда) нямам представа къде ще е удачно да го сложиш(там горивния филтър се подгрява от обратната нафта или нещо такова имаше).Най-добре е,да е ниско разположен,за да се осъществява циркулация на термосифонен принцип(да се върти водата от разликите в температурите в различните части на системата).Вариант е и някъде в маркучите за парното,ама не го знам конкретния случай дали е удобно.
        Най-добре е да видиш на някой с монтирана водна печка(не електрически нагревател) как точно е свързана и да свържеш твоята по същата(или подобна) схема.Има разни фирми занимаващи се с монтажа на печки,можеш да се консултираш и с техните специалисти.
        Последно редактирано от cecoa1; 15-12-10, 00:57.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

          Здравейте колеги 1500w защото ми попадна такъв и е достатъчно компактен.Естествено фазата и нулата минават през деа термошалтера 72градуса закрепени за една от тапите на блока и контакт който се контролира от таймер.Избрах да монтирам нагревателя на долното съединение за да е вазможно на най ниско макар че имах опасения че радиатора ще загрее повече и по бързо стана обратното двигателя на пипане беше по топъл от радиатора мене лично това което останових след тази проба ме устойва сега като паднат темп. към -15/20 и за два часа да ми загрява ще е ок.Колега edoors трябвало само леко да им пуснеш и една пиратка така сеира щеше да е още но голям.Колега Sparkybg това масло MOTUL 5W40 на каква цена върви ориентировачно и пълна синтетика ли е?

          Коментар


          • #20
            Re: От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 в

            Към пост номер 17 (едоорс) - какво да ти кажа колега - тънко си минал с тая печка вебасто.
            Аз живея в Англия и мога да ти разкажа реална случка.
            Значи поляк идва в УК с колата си, и като теб си включва печката за определен час. Отива сутринта и гледа голата си изпотрошена. Олигофрените видели че нещо пуши и извикали пожарна, а те изпотрошили колата и "изгасили пожара".
            Най - добрата част от цялата история е, че никой не му покрива щетите - пожарнта не носи отговорност за нещата, които троши
            Евентуално от застрахователя - но ако вземе пари от тях - вноската му ще се покачи доста за следващата година - така че работата е сериозна .

            Коментар


            • #21
              От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

              На всеки авариен генератор има такава система която представлява грубо два маркуча от блока с един "бързовар" в средата.
              Мисля че от всяка една фирма която продава генератори трябва да може да се поръча подобна система.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X