Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чека за грешка премигва на Terracan.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чека за грешка премигва на Terracan.

    Здравейте. Вчера както си карах ми премигна лампата с двигателчето . Отидах да я закачат на компютъра и показа грешка" Недостиг на гориво". Да обясня малко по вече , лампата премигва единствено на 4 и 5 предавка около и над 3000 обората. при леко отпускане на гаста угасва. На всички останали предавки няма проблем. Смених горивния филтър но проблема си остана някакви други идеи ако имате ще съм благодарен да ги споделите.

    П.П. Това премигване по никакъв начин не се отразява на работата на двигателя.
    "Никога не е късно да постъпиш правилно."

  • #2
    От: Чека за грешка премигва на Terracan.

    Какъв филтър сложи, щото аз на стария Теракан един път сложих от форд и ми го правеше същия номер. Просто не е за такъв дебит. Щом сложих оригинален и проблема изчезна. Те затова в ИНД го дават за 100 и кусур лева. А тоя за форда беще 7 лв. Доколкото знам в Теракана освен тоя големия горивен , няма друг филтър както при други марки.
    GW Steed5

    Коментар


    • #3
      От: Чека за грешка премигва на Terracan.

      Филтъра не е оргинален , но не знам каква марка беше . Но преди със същия не ми правеше този проблем.
      "Никога не е късно да постъпиш правилно."

      Коментар


      • #4
        От: Чека за грешка премигва на Terracan.

        А може би преди кракът ти е бил по лек, а ))))))))))))))))))))))
        Важното е по спесификация да е за Теракан. Марката не е толкова важна.
        Последно редактирано от lusan; 04-12-10, 15:09.
        GW Steed5

        Коментар


        • #5
          От: Чека за грешка премигва на Terracan.

          По добре да си запишеш една диагностика в ИНД Комерс там с лап топ и софтуер за модела ти правят пълни тестове на системите а не при кварталния майстор с универсален комп.да ти чете грешките.И не е скъпо последно беше 35лв.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: Чека за грешка премигва на Terracan.

            baza2005, моят съвет е същия относно филтъра и сервиза, но се питам дали някъде не си се намокрил и от там някоя букса да замасява. Успех и кажи какво става.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Чека за грешка премигва на Terracan.

              Пробвай с оригинален филтър и ако всичко е наред, няма как, просто не си прави експерименти с евтини преварки!

              Коментар


              • #8
                От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                Колега /Baza 2005/ ,какво стана с CHECK-a ....
                GW Steed5

                Коментар


                • #9
                  От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                  Чакаме и тръпнем...
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                    Е ти пък що.....
                    GW Steed5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                      Интересно ми е кой от нас ще се окаже прав в предположенията си.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                        Здравейте, и при мен примигваше чека около 3000об.мин .Смених филтъра с оригинален - ефект никакъв. Проблема се оказа в маркучите за обратното гориво. От там губи херметизация системата и затова дава недостиг на гориво . Смених ги и сега е ок

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                          Чека за грешка примигва при натоварване - рязко ускорение, и когато е заминал или не работи добре повече от един инжектор!!! Успокоителното е че подлежи на ремонт. При мен се случи същото примигване . Оказа се два инжектора които не работят добре. Ремонта с оригинални части на DELPHI е 220 лв. на дюза, като хората от сервиза си ги свалят и ремонтират за около 3 часа. Аз ги смених и 4-те, тъй като четох че животът на тия инжектори е 110000 км. а мойта старата вече е на 130000км.
                          GW Steed5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                            Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                            Аз ги смених и 4-те, тъй като четох че животът на тия инжектори е 110000 км. а мойта старата вече е на 130000км.
                            Хъм, аз съм на 155 хил. вече и нищо не мига!! Да ми не е дефектно тераканчето?!!
                            А сериозно - в кой сервиз го правят тоя ремонт на инжекторите? Че сигурно и на мен в бъдеще ще ми се наложи?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                              Ти с коя горивна система си. Защото от ИНД ми казват че имало и с Бош. Въпреки че другия ми е произведен 2007 и пак е с Делфи.
                              GW Steed5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X