Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чека за грешка премигва на Terracan.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чека за грешка премигва на Terracan.

    Абсолютно съм съгласен с колегата zoro-1, добра нафта и добавка за нея ще ви спестят една купчина пари за ремонт на дюзи и инжектори.

    Коментар


    • #32
      От: Чека за грешка премигва на Terracan.

      ДА, тук ключовата дума е Добра нафта ! Проблема е когато не е добра. Ставало е при мен и с кола на 40 000 км. По нагоре писах че когато тръгне някой инжектор , хич ама хич не се разбира. Не се отразява на вървенето и на паленето. Чак когато станат два или повече, ЧЕКА почва да примигва и то само при напълно натиснат акселератор за над 10-15 сек. При мен се оказа че 2 работят на 50 %. И аз въпреки че ще го продавам Англичанина , смених и 4-те. Още едно уточнение НЕ заминава самият разпръсквач а клапана който е над него. Поне при мен беше така. Или поне така ми каза майстора.))))))))) Mежду другото проверката не е сложна - мери се количеството на обратното гориво. Така го мерят и в ИНД.

      Дано съм бил полезен.
      GW Steed5

      Коментар


      • #33
        От: Чека за грешка премигва на Terracan.

        Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
        ДА, тук ключовата дума е Добра нафта ! Проблема е когато не е добра. Ставало е при мен и с кола на 40 000 км. По нагоре писах че когато тръгне някой инжектор , хич ама хич не се разбира. Не се отразява на вървенето и на паленето. Чак когато станат два или повече, ЧЕКА почва да примигва и то само при напълно натиснат акселератор за над 10-15 сек. При мен се оказа че 2 работят на 50 %. И аз въпреки че ще го продавам Англичанина , смених и 4-те. Още едно уточнение НЕ заминава самият разпръсквач а клапана който е над него.
        Я кажи как се отрази ремонта на инжекторите на работата на двигателя - разход, мощност и т.н.?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #34
          От: Чека за грешка премигва на Terracan.

          Ами никаква видима разлика, освен това че вече ЧЕКА не примигва при яко изрязване. Майстора каза че това е началния етап, после следва едно характерно изтракване на дюзата при високи обороти, а след това и не палене особено на топло. Ти с каква горивна система се оказа ?
          GW Steed5

          Коментар


          • #35
            От: Чека за грешка премигва на Terracan.

            Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
            Ти с каква горивна система се оказа ?
            Още не съм гледал!!
            Днес жената го отвлече, ако не забравя довечера ще погледна!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #36
              От: Чека за грешка премигва на Terracan.

              Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
              Колеги, някой с горивна система Бош може ли да снима помпата, че ми е много интересно защо моя втория е пак с делфи. Купих го от ИНД 2010г. Тогава ме уверяваха че е Бош.
              В Инд Варна казаха, че след 2005 били Бош. Ако им се вярва, то вторият ти автомобил трябва да е на 6 год.
              Майтапа настрана, но и аз искам да видя Бош.
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • #37
                От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                Аз ходих в ИНД Пловдив за диагностика педи време и казаха че Бошовите системи били по проблемни мн.често помпите им давали дефекти.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                  Я кажете вашите как палят защото моя като е топъл пали от няколко завъртания на маховика / след 5-6 секунди/ а сутрин студен докато види ключа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                    Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                    Я кажете вашите как палят защото моя като е топъл пали от няколко завъртания на маховика / след 5-6 секунди/ а сутрин студен докато види ключа.
                    Колега тези 5-6 секунди е много време.При мен има разлика но тя е толкова малка че неможе да се измери в секунди.Е хайде 1-казваш и пали.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                      Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                      Колега тези 5-6 секунди е много време.При мен има разлика но тя е толкова малка че неможе да се измери в секунди.Е хайде 1-казваш и пали.
                      +1! Има разлика, но е минимална! Пали от раз!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                        Май много съм казал 5-6 сек. но като е студен пали от половин оборот.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                          За протокола - и моята система е Делфи!
                          Пробвах и с пълна газ - засега чека не мига въобще! С една дума няма проблеми!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                            Много съм доволен от масълцето в нафтата учудващ разход градско 10/ 100, двигателя мърка. За невярващите на комбинацията масло-нафта могат да прочетат в форума на Рено и в много други. Освен че смазва помпа и дюзи но и почиства нагара а не да го образува.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                              Новия дизел евро5 е с много ниско съдържание на сяра и поради това е с ниски мазилни качества.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чека за грешка премигва на Terracan.

                                Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                                Много съм доволен от масълцето в нафтата учудващ разход градско 10/ 100, двигателя мърка. За невярващите на комбинацията масло-нафта могат да прочетат в форума на Рено и в много други. Освен че смазва помпа и дюзи но и почиства нагара а не да го образува.
                                Последно в какво съотношение и какво масълце сипваш?! Ще опитам и аз!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X