Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

    от 20 -тина дена при непален двигател повече от 2-3 дена при първоначално стартиране за около 15-20 сек.се чува отвратително чукане като на авт.(маслен) повдигач на клапан . после всичко си е нормално през целия ден. в понеделник отворих капака на клапаните защото имах подозрения ,че съм първия ,които прави това от 1997 г. хлабините на клапаните бяха леко увеличени мах. 0.05мм на горната граница. НО проблема е според мен е от тази счупена фиксираща пружина на рег винт на смукателния клапан на 1 цил.. след регулирането на клапаните ефекта е минимален . някои има ли останала такава пружина от спукана глава на 1.6 16V. като резервна част не можах да я намеря.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0003.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5908561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0004.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5908562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0005.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5908563тел 0887352179/0899180483/0878352172
    899180483

  • #2
    От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

    Къде стои тази пружина , като регулирах моите не видях такова нещо . Аз мисля , че на повечето витари им чукат клапаните при първо палене на студено за 1-2 минути.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

      ако имаш ръководството за експлоатация (руски). там го има на 38 стр. Кобиличките на смукателните клапани (по късите) не са сложени на оста .Те са плаващи т.е опират се на клапана ,разпределителния вал и регулиращия винт ,който завършва със сфвра и контактува със оста на ,която са закрепени кобилиците на изпускателните кл.Тази пружинка притиска сферата на рег винт към оста. Идеята е да няма свободно движение на кобилицата в рамките на хлабината 0,12-0,17 мм ( аз ги правя 0,15). Та тези пружинки са 8 на брой. Имах идея да си направя , но е много отговорна и ако се счупи на парчета може да стане по голяма беля. намерих 2 оборудвани глави по автомоги ,но на хората не им се разгобяват на части особено за една никаква пружинка . Поради тази причина търся от някой колега ,който е сменял глава .Нали всички казвт ,че този възел е най капризния в 1,6 16V. практически колата може да върви така без почти никакви проблеми .Но на мен това не ми харесва.
      899180483

      Коментар


      • #4
        От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

        колега аз мисля че навсякаде кадето навиват пружини ще ти я направят само трябва да им занесеш оригиналната ако беше от казанлак поне на три места има заводи за пружини

        Коментар


        • #5
          От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

          Намерих я като резервна част в София на магазина на ул Тимок.Човека с когото говорих излезе и съгражданин - срок на доставка 10-14 дни . Дано всичко е наред.
          ДА ама не съм от казънлък . И как ще ми закалят - в чушкопека ли ?и пак там ще ми отгреят и ще ми докарат твърдост и структура да издържи милиони цикли? не мисли ,че не зная технологията все пак съм бил и технолг в термичен цех. Всъщност имам приятели и със нагревни пещи в цеховете си , но като зная как се правят тези неща не ми се рискува евентуално още счупване в на нещо твърдо в газо разпредителни механизъм особено при 16V. Да са ви живи и здрави майсторите . Радвам се,че в Казънлък все още има такива хора.
          Тъкмо се събираме всеки четвъртък с бивши колеги от КТА. Повечето сега в "ПРОБЛЕНД" , ще им я покажа пък и може да опитам да я направя - ей така за спорта .
          Последно редактирано от aroren; 02-12-10, 17:40.
          899180483

          Коментар


          • #6
            От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

            Ако имаш дерт с пружината, пиши едно лично, ще ти пратя.
            Само малко ме съмнява чукането да е от нея.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

              не ,че и мене не ,но има голяма вероятност. поне да изчистя едно съмнение .длъжен съм да опитам макар ,че имам и други съмнения , но не са приятни . е какво да се прави ще карам докрай. в понеделник съм в софия , така че ще прескоча и до този магазин . пускам ти лично съобщение.
              899180483

              Коментар


              • #8
                От: фиксираща пружина на рег.винт на смукателен клапан 1.6 16V

                Леле, извинявай за ЛС!
                просто не зацепих... да не се чудиш
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X