Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    С Панда.
    Искам в Мугла да отида, а след това да не се връщам отново през Смолян.
    Поздрави!
    Според мене с Пандата, освен ако не е някое специално изпълнение, не можеш да продължиш на никъде след Мугла. Изхода в посока Чаирските езера можеш да го пробваш, но е тесен, стръмен и с големи обли камъни. Иначе качиш ли се горе на билото, можеш и да не минаваш през Чаирските езера, ами да минеш през Чамла и натам продължаваше един път, който излиза на пътя към Триград, между Гьорвен и Дяволското гърло. То в същия път май се включва друг, който идва от Чаирските езера. Няколко възможности за маршрут има, но имай предвид, че отнема време

    Изходът към Гела (който е малко преди Мугла, ако идваш от Смолян) е лек, но после слизането към Гела е много кофти, заради големите коловози, за които спомена green. Всъщност то има няколко слизания към Гела и всичките са много изровени според мене.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #17
      От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

      Вярно, че е каменисто изкачването, но нямам спомен да е било толкова страшно. Просто ще кара по-бавничко.






      А за другата посока, ако спускането от "панорамния" път към Гела е толкова коловозесто, няма никакъв проблем да продължи още малко и да се спусне към Стикъл по пътя, който минава от дясната страна на вр. Турлата и оттам да продължи към Гела по асфалта. Въпросния път съм го инспектирал пеша отгоре до долу преди 3 седмици и нямам спомен да е имало участък, през който да не може да мине лека кола. Само да не се опитва преди Стикъл да свие към Солища, щото там на едно място пътят е свлечен.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

        Чавдаре, благодаря за киното......
        И за отговорите колеги.
        Ако това е екстрема за който говорите, може и заден мост да не включвам даже........
        Най вероятно ще продължа към Гела или ще влезна от там.
        Още веднъж благодаря.....
        А за този път с бутнатите мостове, реката толкова ли е невъзможно да се мине с по-подготвена техника....
        Поздрави!
        Последно редактирано от samuraj; 03-07-15, 08:40.
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #19
          От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          ...
          Най вероятно ще продължа към Гела или ще влезна от там. ...
          Ако ще идваш откъм Смолян, не е необходимо да ходиш чак до Гела. Като стигнеш Превала, хващаш наляво по пътя за хижа "Перелик". Качваш се донякъде по асфалта и после завиваш вдясно по черен път, който върви между вр. Голям Перелик (отляво) и селата Солища, Стикъл, Гела (от дясно). Пътят е панорамен. Обикновено е общо взето в добро състояние. Тук там може да има някой участък с повечко камъни или някоя и друга локва, но местните ходят там с леки коли. Даже има един участък, който е асфалтиран, като асфалтът започва в нищото и свършва пак там.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090166.JPG
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5670032


          По този път можеш да стигнеш до Касъка и оттам излизаш на асфалта (обикновено много разбит) за Мугла.

          Ей ти един трак Смолян - Ягодина. Само не препоръчвам да се следва участъкът след Чаирските езера до Триград, защото там се завирам по по-неизползван път и в някои участъци може да са необходими по-големи гуми, отколкото можеш да сложиш на Панда. Отделно, че е много вероятно на места да ти трябва моторен трион.

          Smolyan-Yagodina.gdb
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

            Благодаря.
            Не ме разбра, ако отида до Мугла идвайки от Гела, ще се прибера през Смолян.
            Просто не съм ходил в Мугла няколко години и страшно ми е домъчняло за това село.
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #21
              От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...
              А за другата посока, ако спускането от "панорамния" път към Гела е толкова коловозесто, няма никакъв проблем да продължи още малко и да се спусне към Стикъл по пътя, който минава от дясната страна на вр. Турлата и оттам да продължи към Гела по асфалта. Въпросния път съм го инспектирал пеша отгоре до долу преди 3 седмици и нямам спомен да е имало участък, през който да не може да мине лека кола. ...
              Хайде да уточня, че леката кола е добре да е попрежалена. Но иначе нямаше никакъв проблем за паркетник с АТ гуми.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                Някой не планува ли Гела за събора и след това по черно до Триград.....
                Търся си компания.....
                Поздрави!
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • #23
                  От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                  Син ми ходи миналата година на този събор и се зарече повече да не стъпи. Много било изпростяло меропирятието ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                    Възможно е.
                    Аз обаче все още не съм ходил.
                    И отзиви респективно нямам.
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                      Този уикенд бяхме в района. Мини от Гела през стъкъл към махалата Касъка и Мугла - доста по панорамен, но и дълъг е от директния път. Може да се отбиеш към Чаирските езера и след това да се върнеш и да спуснеш за триград през Чамла. Пътя от Чаирите директно за Триград е прекъснат от свличане до ВЕЦ-а.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                        По по-горните съвети вчера минах Стикъл-Касъка/Мугла с фабрично Диско 2 с гуми wrangler MT-R. В събота валя 2 часа в района, което ме притесняваше.
                        Доста тежко ми се стори, но минаването е възможно, дърветата са пораразчистени. Има едно пропадане, което се минава внимателно (като подредих малко камъни). Има и локви, някои доста дълбоки, но само веднъж опрях отдолу. Няколкото кални участъка се минаха неочаквано лесно, но баси и каменистия път!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                          Онзи ден и яз бях близо до коментираните маршрути.

                          От село Гьоврен до село Чамла и обратно, но през Чаирските езера до Триградското ждрело пътищата са проходими и почистени.
                          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                          0888/00-55-37

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X