Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от mishkata_mp Преглед на мнение
    При изгасен двигател си влиза лоста без проблеми, като се опитах да запаля на включена първа предавка едвам въртеше ....
    Значи е съединител. Малко вероятно е да са помпи, или вилка. Има как да се илиминират, ама иска поне канал и да се пробва дали ще сработи принудително включване ....
    Иска сервиз колега.

    Коментар


    • #92
      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

      Благодаря за отговорите

      Коментар


      • #93
        От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

        Колега пиши когато го оправиш какъв е бил проблема , и аз съм със подобни симптоми.

        Коментар


        • #94
          От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

          Днеска реших да се опитам да го занеса в сервиза обаче като запалих двигателя натиснах педала на съединителя и се оказа че се движи без никакво усилие, може ли липса на течност да е причината (като отворих казанчето се вижда течност на дъното). Ще си взема течност все пак да сипя

          Коментар


          • #95
            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

            Може течността да е замръзнала, щото не е сменяна.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #96
              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

              Проблема се оказа в аксиалния лагер, тотално разбит.

              Коментар


              • #97
                От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                Здравейте, имам следния проблем с Диско тд5 2001г.
                Разбрах, че при чуване на шум- стържене при включването на скоростите трябва да сменя медната втулка, но ми казаха, че не навсякъде могат да ми я сменят.
                Може ли да ми кажете някой майстор около Пазарджик или в района?
                Другия "проблем" е като пребуксуват предните колела светва ТC датчика и се чува пак едно стържене в предната част на колата, това нормално ли е или не?
                Благодаря предварително.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-10-17, 14:14.

                Коментар


                • #98
                  От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                  За медната втулка не знам, но шумът може да е и от лагера. За смяната им - всеки нормален сервиз би се справил със сваляне на скоростни кутии с тази подборност, че точно тези тежат доста и е добре като се свалят да се смени всичко що е за смяна, за да не се прави два пъти.
                  За светването на ТС - нормално е това е тракшън контрола, така действа и не само при пребуксуване на предните колела.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #99
                    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                    А това стържене- прещракване при пребуксуване дали е нормално?
                    Като пусна педала на газта и си спира???
                    Ходих в един местен сервиз и ми казаха, че за свалянето на тази втулка и повторното и набиване си имало специален инструмент?
                    Иначе съединителя е сменен в Англия преди около 5к километра ама само той, без помпи, лагери и тем подобни.
                    И все пак да препоръчате сервиз в, който се занимават с джипки, а не сервиз- правим всичко

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-10-17, 14:23.

                    Коментар


                    • От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Смени сервиза. Специалните инструменти са 2 броя. Чук и дорник.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Колеги имам следния проблем свързан със съединителя на Диско 2.
                        При потегляне колата тръгва на тласъци , а не плавно както трябва .
                        Досега съм сменял 3 пъти съединителя и при трите смени беше скъсан феродовия диск от нитовете а феродо има .
                        При първата смяна всичко бе ново.
                        Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели .
                        Благодаря предварително.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-05-18, 19:03.

                        Коментар


                        • От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Провери тампоните на носачите дали са здрави.Ако не са добре се получават тласъци при тръгване, които се предават на диска. А може и просто демпферния маховик да си е отишъл. Сменял ли си го? И се обади на Стефан ако не си говорил вече.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Всичко е ново сложен е комплект при който демпфера е на феродовия диск. Затова го смених защото постоянно късах феродото.

                            Коментар


                            • От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Сложил си бритпартския комплект, който е с плътен маховик и пружини на фрикционния диск, така ли? Като се сваляха и качваха скоростните кутии сменихте ли двата тампона, на които кутиите висят от рамата? Тампоните на двигателя, на които стои на рамата, как са?
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Точно така , това е комплекта .Тампоните не съм сменял , но видимо нямаше проблем .Как мога да проверя тампоните на двигателя?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X