Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от kosh Преглед на мнение
    Някой има ли представа каква е точно разликата между комплектите и дали някой има впечатление от качеството им ? Относно цената ,някъде другаде по евтино ?
    Пощата ти е пълна, затова ти отговарям тука.
    Първият е оригинален Valeo с двумасов маховик. Другият е Britpart усилен, с едномасов маховик. Тука
    ги сменят за 400 лв.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #62
      Горна помпа съединител Дискавъри 300tdi

      Здравейте отново. Проблема ми е следния: педала на съединителя не се враща до край всеки път ,което ме кара да мисля ,че имам проблем с горната помпа. Та въпроса ми е някой отварял ли я е да я ремонтира или само нова? И друго какво връща педала, налягането от долната помпа или някаква пружина някъде другаде? Утре ще подържа известно време джипа на скорост и съединител да видя дали няма да почне да увлича. Течност не губи за това не коментирам долната помпа.

      Коментар


      • #63
        От: Горна помпа съединител Дискавъри 300tdi

        Колега, проверихте ли вилката на съединителя на долната помпа дали е здрава?

        Коментар


        • #64
          От: Горна помпа съединител Дискавъри 300tdi

          Проблема не е постоянен. Ако е счупена вилката няма да имам съединител никакъв. Единствено може тя да засяда( вилката) и да не връща долната помпа в изходно положение ,но тогава би ми боксувал съединителя ,а такъв проблем няма.

          Коментар


          • #65
            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

            Здравейте. Замислил съм да сменя съединителя като единствената причина за това е, че отделя горе високо. Не боксува, не дрънка и не претриса което ме води на мисълта, че маховика си е здрав. Накупувах си от английските сайтове лагер, втулка и други чарколяци, но питането ми е като свалям раздатката трябва ли да източа маслото? Имайки предвид , че го смених преди 3-4К км да знам какво да правя. Поздрави.
            L.R. Discovery 2 TD5
            Suzuki SV1000

            Коментар


            • #66
              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
              ...питането ми е като свалям раздатката трябва ли да източа маслото? ...
              Да, но преди да я свалиш!
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #67
                От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                Защо ще сваляш раздатката? Или имаш предвид скорости+раздатка? Ако не ги делиш и ползваш стойка при свалянето - не ти трябва да точиш нищо. Ако ТД5 има заден семеринг на коляновия вал - сменяй.
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                  Здравейте. Замислил съм да сменя съединителя като единствената причина за това е, че отделя горе високо. Не боксува, не дрънка и не претриса което ме води на мисълта, че маховика си е здрав. Накупувах си от английските сайтове лагер, втулка и други чарколяци, но питането ми е като свалям раздатката трябва ли да източа маслото? Имайки предвид , че го смених преди 3-4К км да знам какво да правя. Поздрави.
                  Моя съединител отделя високо вече шеста година .
                  Като се подпреш на бордюр и на трета примерно опиташ да тръгнеш ако гасне май избързваш.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    Защо ще сваляш раздатката? Или имаш предвид скорости+раздатка? Ако не ги делиш и ползваш стойка при свалянето - не ти трябва да точиш нищо. Ако ТД5 има заден семеринг на коляновия вал - сменяй.
                    Свалянето на целият агрегат - от камбаната + СК + РК до задния кардан е лесно, само тежи, но качването обратно е "мисия невъзможна", дори в добре оборудван сервиз. Ако семерингът LUF100420 не пропуска, не го пипай!
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                      И моя не боксува,не дрънчи,обаче почна да претриса сутрин най вече,като се покара малко се оправя.Сменях маховик/феродов/притискател/лагер/втулка преди 5/6К километра.Купих ги от island-4x4 комплетка на VALEO уж по здрав оаче на етикета пишеше made in turkey
                      Use since:
                      OpenBSD 3.x
                      FreeBSD 4.x
                      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                      Коментар


                      • hhh355
                        hhh355 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Втулката в коляновия вал свободно ли влиза или се набива? Ако влиза свободно трябва ли да се лепи с нещо

                    • #71
                      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      ..., но качването обратно е "мисия невъзможна", дори в добре оборудван сервиз...
                      Това е твое мнение. Аз съм виждал как кадърен майстор с един некъдърен чирак с 3 малки крика пред гаража в калта я качват за под час. Лично аз миналата година три пъти съм го правил на канал и не мисля, че влиза в графа "сложни ремонти" след като научиш какво да гледаш и кое как става.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #72
                        От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Да видиш как ги качвам сам в канала стъпал на стълба.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #73
                          От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                          И при мен има проблем, при превключване на скоростите се чува едно ясно дън или по скоро дзън особено като караш на пета, и отпуснеш газта и по датеш пак газ се чува яко.
                          Ако превключваш по внимателно предавките, и подаваш по бавно газ при отлепянето на съединителя не се чува и усеща.
                          Отделно малко кофти се цели пета може да се мушне спокойно трета без да искаш. Аз съм от София джипа е Дискавъри 300 тди 98 година 2.5 мотор моя познат дето ми го обслужи не иска и да го пипне отдолу, че било голям багер. Иначе има канал казва, че според него си е за съединител, плюс вилка, плюс още нещо на което легала вилката. И друго май нямаше или забравих, ако някой може да помогне с нещо от типа на съвет или майстор свестен или сервиз където да не гриза дървото бих се радвал.

                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          ...ЦЪК
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-06-16, 10:22.

                          Коментар


                          • #74
                            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Колеги ,имам въпрос към разбиращите.Интересува ме каква е причината феродото на съединитела да се къса от нитовете.Когато купих моето Диско 2 имах проблем със превключването 1 и задна включваха много трудно , свалих съединитела и се оказа , че феродото е откъснато от диска .Смених съединителя с нов пълен комлект Valeo и се оправи .След около 15 хил. км пак се появи проблема с включването на скоростите .Свалих съединителя оказа се отново откъснато феродо. Смених диска и се оправи . Сега пак имам същите симптоми минал съм около 20 хил.Въпрос ми е някой имали идея от какво може да се къса феродото при условие , че дебилината на феродото е като за ново.

                            Коментар


                            • #75
                              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Демпферния маховик явно не е демпферен.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X