Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

    Закъснях.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Ако е само това, проблемът ти е от горната страна на кутията - пружините, които държат лоста в неутрална позиция или някоя от пластмасовите втулки по-надолу по лоста.
      Това добре ли е или зле? Какво се прави в този случай?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Това добре ли е или зле? Какво се прави в този случай?
        Добре е дотолкова, доколкото не трябва да сваляш кутията.
        На първо приближение можеш да направиш следното: махаш барчето, разпробиваш нитовете, които държат ламарината около лоста (аз мойте ги смених с рапидки, за да избегна тази операция при последващо разглобяване) и виждаш плочката с пружините. Вероятно ще трябва да почистиш, понеже там се събира мизерия. Ако няма счупена/смачкана/крива пружина, учебникът казва следното: "Разхлабете фиксиращите болтове на плочката, поставете лоста на 4-та скорост и го натиснете максимално назад и надясно. Задръжте лоста в това положение и затегнете фиксиращите болтове."
        Ако това не реши проблема, ще трябва да сменяш пластмасовите втулки, които се намират под капачката, на която са фиксирани пружините.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          ...На първо приближение можеш да направиш следното: махаш барчето, разпробиваш нитовете, които държат ламарината около лоста (аз мойте ги смених с рапидки, за да избегна тази операция при последващо разглобяване) и виждаш плочката с пружините... Ако това не реши проблема, ще трябва да сменяш пластмасовите втулки, които се намират под капачката, на която са фиксирани пружините.
          Благодаря, но ако помниш модела/размера и броя на рапидките, и №-ра на втулките (модел, брой и от къде да ги купя), ще ми направиш голяма услуга.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Благодаря, но ако помниш модела/размера и броя на рапидките, и №-ра на втулките (модел, брой и от къде да ги купя), ще ми направиш голяма услуга.
            Номерата на двете пластмасови втулки са FRC9985 и FTC2203. В МП и Дару ги няма, поне според онлайн справката. Може да ги има в Рам-партс, но те едва ли ще работят по празниците. Най-лесно ще е да ги ти ги поръчам и тях от Падок (струват общо към 9 лв с данъка, в МП им искат към 20) след НГ, заедно с филтрите, но по-добре виж първо дали нещата няма да се оправят само с наместване на плочката с пружините.
            За рапидките - вече не помня какви точно сложих. Не трябва да са по-дълги от 2см, най-добре е 16мм. Трябва да са достатъчно дебели - нитовете са 6мм-трови. Мисля, че бяха 9 броя.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Номерата на двете пластмасови втулки са FRC9985 и FTC2203. В МП и Дару ги няма, поне според онлайн справката... Най-лесно ще е да ги ти ги поръчам и тях от Падок (струват общо към 9 лв с данъка, в МП им искат към 20) след НГ, заедно с филтрите....
              ...
              ОК! Когато ги получа, ще почна работа, за да не се наложи след прегледа отново монтаж на старите втулки - чакане на чаркове - демонтаж - монтаж на нови...
              Ей, много съм мързелив, и все по-мързелив ставам... Май е от зимата и виното.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #22
                Проблем със съединителя на Discovery 2 Td5

                Здравейте колеги!

                Става въпрос за колата на мой познат, който няма регистрация тук. Малко след като я купи, започна да се чува стържещ шум при натискане на съединителя. Диагнозата на майсторите беше аксиален лагер. Покрай него смениха и демпферния маховик и притискателя, до тук 2000 лв.
                Скоро след ремонта звука пак се появи. Обръщам внимание на това, че когато колата е спряла, при натискане на съединител, стърженето продължава дори и при включване на първа (или която и да е скорост) още преди да е потеглил. Ако не бъркам, в този случай всяко въртене в кутията спира.

                Този път в същия сервиз решиха, че е скоростна кутия. Смениха я, ефект нямаше. Сметката набъбна до 3500 лв.
                Стърженето не се появява при всяко натискане, но с времето става все по-често. Чува се когато педала е натиснат почти до долу, като звука се променя (утихва) с отпускането и изчезва напълно още преди половината от хода.

                За мен проблема си остава или в аксиалния лагер (който обаче вече уж е нов), или в някакво аксиално изместване на коляновия вал, при което маховика опира някъде. Не съм запознат с устройството на джипа, може и да бъркам.

                Приятеля ми вече е отчаян. Дайте идеи от какво може да се получава така, или поне къде във Варна може да се намерят достатъчно компетентни майстори.

                Благодаря ви предварително!

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-02-13, 20:10.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със съединителя на Discovery 2 Td5

                  Първоначално публикуван от Wasilev Преглед на мнение
                  Здравейте колеги!

                  ..... или поне къде във Варна може да се намерят достатъчно компетентни майстори.

                  Благодаря ви предварително!
                  Чуйте се с targa -а!
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със съединителя на Discovery 2 Td5

                    PETER PETRAKIEV, нещо не мога да отворя линка на targa -a, който си ми дал. Ако не те затруднявам, прати ми телефона му на лични.

                    На предната страница SG споменава за някаква втулка, набита в коляновия вал. Онези от сервиза се кълняха, че такова нещо там няма. Аз не присъствах на разглобяването и бях длъжен да се съглася с тях.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Не знам какъв е тоя сервиз, в който е попаднал човека, ама здраво са го качили на черешата. Три бона и половина са половината пазарна стойност на колата и да ги дадеш за никакъв ефект си е пладнешки грабеж.

                      Сега по същество:
                      От въпросната втулка стържене трудно може да се чува, макар че не е съвсем невъзможно, ако примерно съвсем се е разпаднала. Да не я видят при смяна на маховика е напълно невъзможно, освен ако не са излъгали за смяната. Най-добре е наистина да се свържете с Таргата, щото без да се види на живо колата, само от клавиатурата трудно мога да кажа повече. Надявам се, че човека поне си е прибрал старата кутия и стария лагер, та да може да се види в какво състояние са в действителност. Ако си е прибрал и сменения маховик също ще е добре да се види колко е омекнал.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        От въпросната втулка стържене трудно може да се чува, макар че не е съвсем невъзможно, ако примерно съвсем се е разпаднала.
                        Точно от тази втулка идват ужасни звуци! Там задължително се слага грес при разглобяване.Самата втулка не е задължително да се е разпаднала а само да е останала суха.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Точно от тази втулка идват ужасни звуци! Там задължително се слага грес при разглобяване.Самата втулка не е задължително да се е разпаднала а само да е останала суха.
                          Може, ама за това трябва да е тръгнал и лагера на входния вал на кутията. А да не го гресират, при смяна на съединител и маховик - наистина е*ати сервиза.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Лагера няма нищо общо с проблема.При натиснат съединител скоростите спират да се въртят включително и опашката а маховика с втулката се върти около опашката.Без нещо което да смаже тази втулка си представи звуците които издава.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Бе аз си предстаям, ама лагерът има бая общо, вервай ми. Като почне да се разхожда валът нагоре-надолу втулката буквално изчезва. И пак - да фърляме боб по клавиатурите от другия край на България, няма никакъв смисъл.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                                За фърлянето на боба си прав.Ма нали е сменена цялата кутия а звука останал?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X