Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиано = измама и некачествен радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиано = измама и некачествен радиатор

    Техническата част от тази история вече е обсъждана доста подробно тук.

    В продължение на 1 месец съзнателно се въздържах да споменавам името на фирмата, произвела проблемния авторадиатор, като очаквах да видя как ще действат след предявяването на рекламацията. При коректен подход просто щях да отбележа факта и да оставя темата да "потъне".
    За съжаление обаче, моите (явно наивни) надежди този път да съм попаднал на коректен търговец и възникналият проблем да се разреши коректно и цивилизовано не се сбъднаха.

    Тъй като доста от хората в този форум караме коли на почтена възраст и възникването на проблем с радиатора не е рядкост, мисля, че ще е интересно и полезно за съфорумниците да научат малко повече подробности, за да знаят от какво и от кого да се пазят, когато такъв проблем им дойде до главата.
    Ако тази тема предпази от измама и спести парите, времето и нервите дори и на един колега, значи тя ще е свършила достатъчно добра работа.

    Ето и как се развиха събитията:

    В края на месец октомври реших да подменя доста амортизирания воден радиатор на Патрула. При посещение в магазина на фирма „Радиано“на ул. „Зайчар“ ми бяха предложени 2 варианта: заводски радиатор (АВА) с гаранция 6 месеца или подмяна на питата на радиатора с изработена от „Радиано“ такава с гаранция 12 месеца.
    Преди възлагане на поръчката изрично обясних, че става въпрос за автомобил с повишена проходимост, който се използва изключително по предназначение за каране в труднопроходими местности, както и за състезания, поради което e необходима перфектно работеща охладителна система, а това означава, че след подмяна на питата радиаторът трябва да работи не по-зле от оригиналния.
    След като получих уверения, че фирма „Радиано“ има опит в изработването на такива радиатори и гарантира тяхното качество, на 18 октомври направих поръчка за подмяна на радиаторната пита и на 21 октомври получих преработения радиатор с изработена от „Радиано“ нова радиаторна пита.

    Още при получаване на радиатора бях притеснен от това, че изработената от „Радиано“ нова пита не е изработена по стандартната технология, използвана от производителите на заводски авторадиатори, а е с по-малък брой тръби с по-голям диаметър и нанизани върху тях алуминиеви ламели. В отговор на опасенията ми отново получих уверения, че решението било изпробвано и осигурявало достатъчно добро охлаждане.

    Друго нещо, което ми направи неприятно впечатление беше констатацията, че първоначално договорената и вписана в поръчката цена в размер на 400 лв беше завишена с 5% до 420 (четиристотин и двадесет) лв, като аз бях уведомен за това едва в момента на получаване на стоката и то след издаване на касовата бележка. Въпреки, че това е некоректна търговска практика, забранена от действащото законодателство, махнах с ръка и заплатих исканата сума.

    За съжаление, изпитанията на така изработения радиатор показаха, че радиаторът осигурява що-годе нормално охлаждане само при работа на двигателя на празен ход или с ниско натоварване. Въпреки ниските външни температури, при движение с повишени обороти и натоварване, като например движение по магистрала в рамките на допустимата максимална скорост, както и при изкачване на по-стръмни наклони дори за кратко време, индикаторът за температурата на охладителната течност на автомобила отчиташе ненормално високи нива, говорещи за недостатъчно добро охлаждане.

    В първия работен ден след изпитанията посетих магазина на „Радиано“ на ул. „Зайчар“ и уведомих за констатирания проблем с тяхното изделие, като изразих готовност автомобилът с монтирания на него радиатор да бъде предоставен в удобно за тях време и място за оглед и всякакви измервания, които те, като производител на радиатора, биха желали да направят. Беше ми отговорено, че това не е необходимо и че следва да демонтирам радиатора и да им го предоставя. Това беше направено още същия ден и на 02.11.2010 радиаторът беше предоставен на „Радиано“, заедно с писмена рекламация, съдържаща информация за резултатите от изпитанията и искане недостатъците да бъдат отстранени или заплатената сума да бъде възстановена.

    Рекламацията беше приета без възражения, като беше пусната нова поръчка, но, доколкото разбрах в последствие, не е била вписана в Книгата за рекламации, както се изисква от Закона за защита на потребителите.

    ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-12-10, 03:19.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Радиано = измама и некачествен радиатор

    След 1 седмица бях уведомен, че радиаторът е бил преработен и мога да го получа.

    На 10.11.2010 радиаторът беше наново монтиран на автомобила и отново бяха предприети изпитания.
    При работа на празен ход беше констатирано известно подобрение спрямо резултатите от предходните изпитания, но то не беше потвърдено при работата на двигателя в режими на по-високо натоварване (изкачване по планински асфалтов път и каране по магистрала). Нещо повече, индикаторът за температурата на автомобила отчете дори още по-високи нива, което вероятно беше свързано с по-високите температури на въздуха в тези дни.
    За да бъда максимално коректен към производителите на радиатора, на 11.11.2010 г. по своя инициатива и за своя сметка подмених със нови вискомуфата и капачката на радиатора, въпреки че старите бяха напълно годни за употреба, единствено с цел да се елиминират всички възможности за евентуално тяхно влияние върху резултатите и да не "разлайвам кучетата" напразно.

    За съжаление, повторните изпитания показаха, че и с чисто новите части, гарантиращи пълна изправност на охладителната система, температурата на двигателя достига опасно високи нива дори при краткотрайно натоварване на по-високи обороти, въпреки че това бе далеч от екстремното натоварване, на което може да бъде подложен при обичайната експлоатация един джип.
    На практика, чисто новият радиатор "made in Радиано" показа по-лоша работа, отколкото 17-годишният, вече доста силно амортизиран, оригинален радиатор на Нисана.

    Съгласно записаните в гаранционната карта условия, незабавно след констатирането, че проблемът не е отстранен с преработването на радиатора, в телефонен разговор на 11.11.2020 г. уведомих „Радиано“, че изработеният от тях радиатор е неизползваем за моя автомобил, тъй като не осигурява нормално охлаждане дори при нормални условия на експлоатация и то при ниските есенни температури на околния въздух.
    В този разговор отново заявих готовност да представя автомобила на „Радиано“ за всякакви измервания, каквито сметнат за необходими, както и за евентуално повторение на изпитанията в присъствие на техен представител. И отново от страна на „Радиано“ бе показана пълна липса на интерес към всякакви огледи и измервания.

    По време на разговора бях уведомен, че от тяхна страна няма какво повече да се направи за подобряване на така изработения радиатор. Също така ми беше заявено, че другите варианти, които могат да предложат за конкретния автомобил – заводски радиатори, производство на АВА (Италия) и Нисенс (Дания), нямало да осигурят по-добро охлаждане, отколкото произведеният от „Радиано“ радиатор.

    При положение, че изработеният радиатор беше негоден за употреба, а от фирмата не можеха да ми предложат друг работещ вариант, единственият избор в тази ситуация беше да им върна радиатора и да си поискам заплатената за него сума.

    Това и направих, като на 11.11.2010 предявих повторна рекламация в писмен вид. Същата беше изпратена по Е-мейл, като от представител на фирмата разбрах, че са се запознали с нея.

    След това, в продължение на 2 седмици от страна на "Радиано" не последва абсолютно никаква реакция. Това наложи на 25.11.2010 за пореден път да посетя магазина им, за да уточня начина на връщане на изработената от тях радиаторна пита. С цел ускоряване на процедурата предпочитах аз да осигуря свалянето на питата от радиатора, за да не ми се налага в последствие да чакам "Радиано" да ми върнат другите компоненти на радиатора, които са си моя собственост. От страна на "Радиано" нямаше възражения да им върна демонтираната пита, а разговорът протече нормално, което ме остави с илюзията, че въпросът може да бъде уреден без проблеми, още повече, че при първата рекламация нещата преминаха доста гладко.

    ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-12-10, 03:22.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Радиано = измама и некачествен радиатор

      На 26.11.2010 доставих в пълна изправност радиаторната пита в магазина на фирмата, където тя беше приета, за което ми беше издаден документ. Дотук добре, но илюзиите бяха разбити в момента, в който стана въпрос за връщане на заплатената сума.

      Въпреки, че в условията, записани на гаранционната карта, няма посочени изисквания къде да бъде извършен монтажът на продаваните от тях авторадиатори, този път ми беше поискана фактура от автосервиз за монтажа на радиатора. Беше пределно ясно, че "Радиано" започват да играят на разтакаване с цел максимално да затруднят рекламацията и да избегнат връщането на сумата, която бяха инкасирали за изработката на некачествения авторадиатор. Тъй като с подмяната на виското и капачката на радиатора (удостоверена с копия от съответните документи) ги бях лишил от възможността да хвърлят вината върху неизправни други компоненти на охладителната система, сега явно бяха решили да търсят под вола теле в друга насока.

      Това ми убеждение беше доста скоро подкрепено от изявлението, че дори и да им представя исканата от тях фактура, това няма да гарантира връщането на парите. Бяха направени някакви неясни намеци, че трябвало да има и други документи, удостоверяващи неизвестно какво и издадени неизвестно от кого.

      Въпреки, че според мен претенцията на "Радиано" не беше основателна, вчера им предоставих копие от исканата фактура за монтаж на радиатора.

      На момента последва нов финт. Фактурата била за монтажа на преработения след първата рекламация радиатор, а трябвало да има и за монтажа преди нея, въпреки че в началото на ноември вече я бяха приели за основателна.

      Отново бяха направени неясни изявления за някакви други документи, които трябвало да се представят, тъй като предявените от мен писмени рекламации били "литературни съчинения" на "технически неграмотен човек".

      В този момент аз на свой ред поисках от "Радиано", като производител на радиатора, който ми беше продаден, да представят някакъв сертификат или друг документ, удостоверяващ, че произвежданите от тях авторадиатори са преминали някакви изпитания, които да потвърдят, че притежават необходимите характеристики за да осигурят нормално охлаждане на автомобилите, за които са предназначени. Все пак, до този момент единственото, което имах насреща, бяха техните голи твърдения, че произведеният от тях радиатор е качествен и може да осигури адекватно охлаждане, въпреки че е произведен по технология, която е рядко срещана при автомобилните радиатори, поне на джиповете, с които имам по-близки "запознанства".

      И точно в този момент дойде най-интересното. Г-жа Катя Кокова, материално отговорното лице на "Радиано", ми заяви, че това не можело да стане, защото те можели да гарантират само това, че произведените от тях радиатори ще отговарят на физическите размери (ширина, височина, дебелина) на оригиналните авторадиатори, но не и що се отнася до другите им характеристики. На възражението ми, че за един радиатор охладителната способност е не по-малко важна от съответствието на размерите, получих неочаквано откровен отговор. Госпожата директно ми заяви, че като искам нормално охлаждане, да съм си купил за хиляда и нещо лева оригинален авторадиатор, какъвто те обаче не предлагали.

      Със сигурност за този отговор може да се каже, че не е далеч от истината, но в случая има една "дребна" подробност. Същата тази госпожа, преди да получи поръчката и да прибере парите, убедено твърдеше нещо съвсем друго, а именно, че произвежданите от "Радиано" продукти осигуряват охлаждане, съпоставимо с това на оригиналните радиатори.

      Честно казано, не очаквах такава нагла откровеност (или откровена наглост). С това си изявление госпожата от "Радиано" на практика заяви в лицето на клиента си, че му е предоставила невярна информация, с която го е въвела в заблуждение и го е подтикнала да направи грешката да закупи некачествения продукт на фирмата й, който не отговаря на необходимите изисквания, поради което е на практика неизползваем. Което обаче не й попречи да даде да се разбере, че няма намерение да връща пари, въпреки, че вече е получила обратно негодната за нормална употреба стока.

      Беше ми заявено, че ще получа отговор в едномесечен срок, както било по закон.
      Друга дребна подробност в случая е там, че от "Радиано" смятат едномесечния срок от деня, в който им беше върнат некачествения радиатор (26.11.2010), а не от датата на първата подадена рекламация - 02.11.2010, както би било редно. Само че 1 месец от първата рекламация изтича утре, а тях това не ги устройва никак. Поради което се опитват да използват това, че първата рекламация не е била вписана в книгата за рекламации, за да извлекат полза от неправомерното си поведение.

      ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-03-11, 09:01.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Радиано = измама и некачествен радиатор

        По мое мнение в случая става въпрос за следните нарушения на правилата за търговия:

        1. Въвеждане на купувача в заблуждение чрез предоставяне на невярна информация за предлаганата стока.

        Ако ми беше предварително известно, че „Радиано“ гарантират само простото съответствие на физическите размери, но не и експлоатационните качества на произвежданите от тях радиатори, по никакъв начин не бих закупил произведено от тях изделие, още повече, че „икономията“ от няколкостотин лева, която се реализира спрямо покупката на оригинален фабричен авторадиатор, е несравнимо по-малка от разходите за ремонти в следствие на лошо охлаждане, които могат да възлязат на хиляди лева.

        2. Изработване и предоставяне на некачествена стока, негодна за нормална употреба.
        Както се видя от изпитанията, изделието на "Радиано" се представи по-зле от дърт и силно амортизиран японски радиатор. Освен това, несъответствието на произведената стока беше на практика признато и от представител на фирмата.

        3. Нарушаване на реда за обработване на рекламации

        4. Наличие на неравноправни клаузи в договора.
        В издаваните от "Радиано" документи са включени клаузи, които са в ущърб на купувача и по мое мнение противоречат на действащото законодателство.
        Такива са:
        - предвидената възможност крайната цена на сделката да бъде съобщена в момента на получаване на стоката, като съответно бъде завишена спрямо предварително договореното.
        - условието, че "Радиано" има право да задържи 10% от заплатената от купувача сума, дори и в случай, че клиентът не е получил договорената стока или равностоен заместител.

        Ето защо, вече съм пуснал жалба по случая до Комисията за защита на потребителите, с приложени всички налични документи. Ще видим какво ще излезе от това.

        А от горното може да се направят следните изводи:

        1. Не купувайте авторадиатори, произведени от "Радиано"
        Рискът да получите нещо некачествено, което не ви върши работа, е твърде голям. Както хората си казаха без бой, те гарантират само, че ще могат да спретнат нещо, което да пасне по размери. Дали ще върши работата, за която сте го взели, е съвсем отделен въпрос.
        За сметка на това, връщането на парите може да се окаже силно проблематично.
        Защо да си рискувате пари, време и нерви?


        2. При покупки на такива скъпи и важни части, не се колебайте да искате пълно уреждане на всякаква документация като договори, касови бележки, гаранционни карти и т.н. Всяка липса на такива документи в случай на рекламация може и ще бъде използвана срещу вас.








        Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-03-11, 09:02.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Радиано = измама и некачествен радиатор

          Господарите не знам дали ще свършат работа. Добре колегата е завел жалба до КЗП, доколкото знам си вършат работата.
          Дано последват санкции към тази "фирма" и да си върнете заплатената сума. Ние вече знаем, да не купуваме радиатори от там!

          Коментар


          • #6
            От: Радиано = измама и некачествен радиатор

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
            Възможно е. Но също така е възможно просто аз повече да си казвам, като се случи.
            Точно така!
            Яд ме е, че не успявам толкова добре и аргументирано да си търся правата като ме правят на "маймуна", или ме пращат за "зелен хайвер".
            Успех в започантото!
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              От: Радиано = измама и некачествен радиатор

              Вече хората са наясно при кого отиват. Предполагам, че е отишъл в "Радиано" с препоръка от някого, сега 60 000 джипари имат "препоръка" от първо лице. Няма фирма, която да може да издържи на такава репутация без понасяне на загуби. Загуби много над печалбата от злополучния радиатор. Шкембелиите - новочорбаджии живеят във времето на механичните тел. централи и силата на информираността се подценява.

              Коментар


              • #8
                От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                ..... сега 60 000 джипари имат "препоръка" от първо лице.....
                Да не си помислил, че няма да пускаме линкове къде ли не?

                Чаво, ти май си абонат за калпави радиатори..
                Не рзчитай на коректност. Много са малко коректните търговци и производители. Искат ли ти пари напред-търси друг.

                Май е време да пуснеме сборна тема-списък "Бягайте от тези:"

                Казанчетата месингови ли са ти или пластмасови?
                Ако са месингови има решение. Аз карам с подменена пита с такава от бус=300лв краина цена.
                На баир всичката газ 10км, 35градуса вън и не мърда.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                  Интересно ми е друго - по начало, заводските радиатори са сериозно преоразмерени. Чак се чудя колко калпаво трябва да е направена новата пита, за да се държи по този начин?
                  Все пак, дори само защото е нова, би трябвало да означава, че няма налепи от всякаква гнус вътре по тръбите, че няма запушени и смачкани тръби, че няма нарушен контакт между тръбите и ламелите от деформации и така нататък.

                  Тестовете за топлоотдаване не са нито сложни, нито кой знае колко скъпи. Хайде, за сертификат се искат едни пари, които може и да са спествени. Не казвам, че е правилно, но е реално. Но поне за собствена информация, вътрешни тестове наистина се правят лесно... А тя, термодинамиката, не е секретна наука. Обтичане на тръби се учи 2ри курс в техникума.

                  От всичко до тук, стигам до извода, че или в упоменатата фирма имат нула инженери и две машини на кръст и правят все едно и също, без значение дали върши работа или не, или че въобще не им пука какво правят, важното е да се отчита дейност и да се въртят едни пари.
                  Ако греша, поправете ме.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                    Точно така!
                    Яд ме е, че не успявам толкова добре и аргументирано да си търся правата като ме правят на "маймуна", или ме пращат за "зелен хайвер".
                    Успех в започантото!
                    Писнало ми е! Преглътнах това, че ми бяха натоварили цената без да предупредят. Преглътнах нееднократните демонтажи и монтажи на радиатора и разнасянето насам-натам. Преглътнах и това, че след първата рекламация ми върнаха радиатора с доста изпомачкани на 1 място ламели и трябваше да си играя да ги изправям. Сигурно щях да преглътна и 10-те %, които, според условията им, си удържат при връщане на пари, въпреки, че е абсолютно неправилно и ощетява клиентите. Ама като взеха хептен да ме правят на маймуна при приемането на повторната рекламация и особено като ми заявиха, че в същност били гарантирали само съответствието на размерите ...

                    Доде те прилъжат да вземат парите са щедри на обещания и хвалби на стоката. Опит били имали, не им било за пръв път, било изпробвано решението, а после - е** си м****та, да си си купил оригинален радиатор.

                    Такива просто не трябва да се оставят да се измъкват безнаказано с парите, защото с времето стават все по-нагли и се множат.

                    Сравнението с начина на работа на фирми от "белите страни" е драстично не в наша полза.
                    Лятото си поръчах амортисьори от Германия. Единият пристигна целият облян в масло, та чак опаковката беше подгизнала. Пратих един Е-мейл с прикачени снимки и ги попитах как ще процедираме в случая. На следващия ден ме уведомиха, че са изпратили за своя сметка нов амортисьор. Без да ми искат сертификат от независима лаборатория, че съм разопаковал правилно стоката или кръщелното на баба ми ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Не рзчитай на коректност. Много са малко коректните търговци и производители. Искат ли ти пари напред-търси друг.

                      Май е време да пуснеме сборна тема-списък "Бягайте от тези:"
                      Май е време да пуснеме сборна тема-списък "Бягайте от тези:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        ... Чаво, ти май си абонат за калпави радиатори..
                        Не рзчитай на коректност. Много са малко коректните търговци и производители. Искат ли ти пари напред-търси друг.

                        Май е време да пуснеме сборна тема-списък "Бягайте от тези:"

                        Казанчетата месингови ли са ти или пластмасови?
                        Ако са месингови има решение. Аз карам с подменена пита с такава от бус=300лв краина цена.
                        На баир всичката газ 10км, 35градуса вън и не мърда.
                        Вальо, нормално е да се искат пари напред, защото има и достатъчно некоректни клиенти. Ще ти поръча да му изработиш нещо и после ще изчезне и няма да го плати.
                        Казанчетата са месингови и точно заради това отидох на варианта с преработка на радиатора. Заводските от 3-ти производители ги правят с пластмасови казанчета и също доста пестят от материала. Наскоро от един магазин ми казаха, че според тях неоригиналните варианти ставали най-вече, ако ще продаваш колата. Вярно е, че са заинтересована страна, тъй като продават стока с претенции за оригинална, но все пак ...

                        Сега с радиатора съм на репешажи. Чакам днес-утре да се обадят, че е готов за тестове. Цената е бая по-дебелка от тази, дето посочваш, ама в София е така - ако искаш ...

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Интересно ми е друго - по начало, заводските радиатори са сериозно преоразмерени. Чак се чудя колко калпаво трябва да е направена новата пита, за да се държи по този начин?
                        Все пак, дори само защото е нова, би трябвало да означава, че няма налепи от всякаква гнус вътре по тръбите, че няма запушени и смачкани тръби, че няма нарушен контакт между тръбите и ламелите от деформации и така нататък.

                        Тестовете за топлоотдаване не са нито сложни, нито кой знае колко скъпи. Хайде, за сертификат се искат едни пари, които може и да са спествени. Не казвам, че е правилно, но е реално. Но поне за собствена информация, вътрешни тестове наистина се правят лесно... А тя, термодинамиката, не е секретна наука. Обтичане на тръби се учи 2ри курс в техникума.

                        От всичко до тук, стигам до извода, че или в упоменатата фирма имат нула инженери и две машини на кръст и правят все едно и също, без значение дали върши работа или не, или че въобще не им пука какво правят, важното е да се отчита дейност и да се въртят едни пари.
                        Ако греша, поправете ме.
                        За мен е явно, че тестове никой не е правил. Просто правят нещо, което отговаря по размери на оригиналния, за да може да се монтира. Вчера ми го заявиха в прав текст в очите ...
                        После клиентът е опитното зайче. Ако се усети - усети. Ако не - се чуди защо колата му загрява пък уж е с нов радиатор.

                        Въпреки, че съм "технически неграмотен" за мен проблемът е конструкцията. Едно, че има по-малък брой по-дебели тръби, през които антифризът явно минава и заминава без да отдаде достатъчно топлина.
                        Освен това, от друго място ми обясниха, че при тази технология ламелите се нанизват върху тръбите, а не се запояват върху тях. Тръбите са медни, ламелите - алуминиеви. При загряване различните метали се разширяват различно. По-грамотните да кажат как това се отразява на контакта, още повече като се има предвид, че по-начало контактната площ е по-малка, отколкото при оригиналния радиатор.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                          То и при нормалната технология ламелите не се запояват май, но това с различните метали е наистина веселба. Явно и производителите на колите са в графата "неграмотни", щом ги правят или от алуминий или от мед, но не и от двете в комбинация.
                          Що не пуснеш една снимка (ако имаш) на това чудо на техническата мисъл?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            ... Що не пуснеш една снимка (ако имаш) на това чудо на техническата мисъл?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1190537.JPG
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5232616

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1190510.JPG
Прегледи:1
Размер:176.5 КБ
ID:5232614

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1190539.JPG
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5232615

                            За съжаление, нямах време да снимам питата, след като свалиха казанчетата.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                              Абонира ли ги тук ?
                              Проектът "Излъган" има за цел да предпазва от измами потребителите чрез общодостъпна база данни със сигнали на хора и организации, пострадали от некоректни действия на работодатели, фирми и частни лица.
                              Сигналите за нарушения се систематизират в сайта според типа нарушение и името на нарушителя, като тяхната достоверност може да се доказва чрез допълнително приложени документи, аудио записи, снимков материал и др.

                              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                              Манол Денев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X